[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: cash »

Witam, ja już pisałem kiedyś w sprawie hamulców w innym temacie. Chodziło o to, że przy wymianie rozrządu zaślepili mi EGR i hamulce zrobiły się słabe, ale odślepiłem EGR i to nic nie dało. Może tragedii nie ma, ale na luzie są strasznie słabe. Coś z podciśnieniem nie tak jest, bo dziś np miałem 3 tys obr. zahamowałem i hamulce słabo tak jakby ciśnienia brakowało. Co to może być? Może gdzieś źle wężyk podciśnienia podpieli? Bo wcześniej hamowało się elegancko.
Pozdrawiam
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Szymek08 »

zaślepienie EGR nie ma nic do hamulców, sprawdź czy podpieli wszystko tam gdzie powinni...
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: marek_igor »

sprawdź wężyk na pompie Vacum czy nie ma nieszczelności i czy króciec na którego zakłada się wężyka nie ma luzu
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: cash »

Ok dzięki sprawdzę :) Wiem, że na pewno luźne są przewody na takim bodajże trójnika obok N18, bo już spadł mi raz jeden.

[ Dodano: 2013-03-22, 19:00 ]
marek_igor, miałeś rację. Przewód od pompy vacum do serwa, przy pompie był dość luźny ale już to zrobiłem. Drugi przewód podciśnieniowy ten najcieńszy co wychodzi chyba od N238(?) i idzie do takiego trójnika przy N18 jest aż do gumy zdarty i pewnie też ma nieszczelność. Przydałoby się go wymienić :) Taki może być?
http://allegro.pl/przewod-podcisnienia- ... 20824.html
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: marek_igor »

zapytaj w ASO, pewnie kupisz za grosze :)
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: cash »

marek_igor pisze:zapytaj w ASO, pewnie kupisz za grosze :)


Właśnie dzwoniłem i pytałem, 1m = 52 zł :mrgreen: i to jeszcze 5m musiałbym brać, bo nie mają na stanie i musieli by zamawiać :mrgreen:
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: marek_igor »

jedno ASO drugiemu nierówne. Jak wymieniałemn turbo, chciałem kupić nowe nakrętki ok 15sztuk (turbo+kolektor itd) w ASO Seata mi zaśpiewali 7.50 zł za sztukę, pojechałem do VW/Audi i kupiłem po 1.80zł za sztukę.
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: cash »

Aa no to i ja w sumie mógłbym podzwonić do VW/Audi, ale już znalazłem w sklepie motoryzacyjnym, jutro może pojadę i kupię :)
wierny62
Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 01 mar 2010, 00:15

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: wierny62 »

Koledzy mam problem.... często podczas jazdy "atakuje mnie kontrolka w kółku z !" czyli ręczny bądz hamulce, kiedyś jak dolałem płynu hamulcowego i ustało ,ale ostatnio się nasiliło .... nie idzie jeżdzić bo co 10 sek piszczy.... 2 sprawa to fakt ze tylne tarcze mam tragiczne i chcę teraz je wymienić , jakie tarcze hamulcowe polecacie ? chodzi mi o Tolka 1.6 z 1999 ,wiadomo jak nowe tarcze to i klocki, liczę na waszą pomoc koledzy ! pozdrawiam i do usłyszenia. !
Hubert
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:43
Auto: -
Model: -
Skąd?: Katowice/Gliwice

[ALL] Układ hamulcowy - klocki, tarcze, zaciski etc.

Post autor: Hubert »

Według mnie propozycją rozsądną cenową to Kraft (120-130 zł komplet), z propozycji droższych to tarcze Bremo i np. polskie klocki Breck (za ok. 160 zł).

Do wymiany potrzebujesz maszynki do wkręcania lub chcesz się męczyć domowymi sposobami. Zwróć uwagę na przewody, przy takim rocznik stan elastyczny przewodów zazwyczaj jest tragiczny.
ODPOWIEDZ