Co mnie w..rwia??

Luźne gadki o wszystkim
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

Co mnie w..rwia??

Post autor: bartekmk »

wątku o pogodzie ciąg dalszy. dziś, jutro i pojutrze będzie pogoda taka jaka miała być cały styczeń i luty..

otóż tak to wyglądało w poprzednich latach:

podobny okres w marcu 2012 (jak ktoś słyszał o pościgu i strzelanine w mikołowie dziś to tą drogą od góry w prawo uciekali i jakieś 500 m dalej ich zatrzymali) :D

słonecznie i na pewno cieplej niż dziś
Obrazek

marzec 2011
Obrazek

marzec 2010
Obrazek

dziękuje za uwage;p
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Co mnie w..rwia??

Post autor: Danielek. »

Denerwuje mnie gość od którego kupiłem w poniedziałek emblemat przez All,do czwartku zero odp na moje 3 mail,po telefonie w czwartek pow ze dopiero wrócił i ze w piątek wyśle przedmiot a jako potwierdzenie wyśle mi nr przesyłki na mail. Wczoraj ok 20 nie dostałem mail z nr wiec zadzwoniłem najpierw odrzucił połączenie,za drugim razem odebrał i twierdzi ze nadal przesyłkę i wieczorem wyśle jej nr. Dziś sprawdzam pocztę i oczywiście brak jakiej kolwiek informacji. Poczekam do środy jeśli paczka nie dojdzie to trzeba będzie się tym zająć, miał ktoś do czynienia z odzyskaniem pieniędzy poprzez Allegro?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Co mnie w..rwia??

Post autor: Sony »

Danielek., to chyba działa od konkretnej kwoty... Nie pamiętam musisz w regulaminie poczytać.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Co mnie w..rwia??

Post autor: szymekgd »

Można założyć spór, jeżeli płaciłeś przez payu to raczej kasę odzyskasz.
Michal
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Co mnie w..rwia??

Post autor: Danielek. »

szymekgd pisze:Można założyć spór, jeżeli płaciłeś przez payu to raczej kasę odzyskasz.


Płatność była z zachowaniem największej ostrożności czyli przez payu.
Jakie są ewentualne konsekwencję dla sprzedającego po założeniu mu sporu?
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Co mnie w..rwia??

Post autor: DzieX »

Żadne, bo "Allegro nie jest stroną". Stara śpiewka oszustów. Tylko policja może pomóc. Tzn pewnie nie pomoże, bo oni są od karania, ale może się koleś przestraszy.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
CandyCane
Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2012, 19:21

Co mnie w..rwia??

Post autor: CandyCane »

DzieX pisze:Żadne, bo "Allegro nie jest stroną". Stara śpiewka oszustów. Tylko policja może pomóc. Tzn pewnie nie pomoże, bo oni są od karania, ale może się koleś przestraszy.


Dokładnie tak. To że płaciłeś przez payU nie ma nic do rzeczy, tak samo jak i hasło Allegro "Bezpieczne Zakupy". Chłyt małketingowy i tyle ;-)
Dopiero gdy złożysz zawiadomienie na komisariacie o popełnieniu przestępstwa.
Koniec końcu skończy się to umorzeniem z racji małej szkodliwości czynu :mrgreen:
Przerabiałem już kilka krotnie takie przeboje z Alledrogo. Nawet zdarzyło mi się ostatnio, że po prostu z serwisem urwał się kontakt i zapomnieli o sprawie. Szkoda nerwów i ostatnio odbieram tylko osobiście jeśli mogę, a jeśli już mam coś kupić z wysyłką to do wartości 100pln.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Co mnie w..rwia??

Post autor: Danielek. »

CandyCane pisze:
DzieX pisze:Żadne, bo "Allegro nie jest stroną". Stara śpiewka oszustów. Tylko policja może pomóc. Tzn pewnie nie pomoże, bo oni są od karania, ale może się koleś przestraszy.


Dokładnie tak. To że płaciłeś przez payU nie ma nic do rzeczy, tak samo jak i hasło Allegro "Bezpieczne Zakupy". Chłyt małketingowy i tyle ;-)
Dopiero gdy złożysz zawiadomienie na komisariacie o popełnieniu przestępstwa.
Koniec końcu skończy się to umorzeniem z racji małej szkodliwości czynu :mrgreen:
Przerabiałem już kilka krotnie takie przeboje z Alledrogo. Nawet zdarzyło mi się ostatnio, że po prostu z serwisem urwał się kontakt i zapomnieli o sprawie. Szkoda nerwów i ostatnio odbieram tylko osobiście jeśli mogę, a jeśli już mam coś kupić z wysyłką to do wartości 100pln.


Koszt nie wielki bo 70zł z wysyłką z tym że zamawiałem to "komuś".
Zaczekam do środy i zobaczę jak się sprawa rozwinie.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Co mnie w..rwia??

Post autor: szymekgd »

DzieX pisze:Żadne, bo "Allegro nie jest stroną". Stara śpiewka oszustów. Tylko policja może pomóc. Tzn pewnie nie pomoże, bo oni są od karania, ale może się koleś przestraszy.


Przestraszany założenie sporu, policja będzie ścigać powyżej 250zł, oczywiście po złożeniu zawiadomienia i w takim przypadku allegro też odda kasę, jeżeli są spełnione warunki z regulaminu.

[ Dodano: 2013-03-23, 18:59 ]
CandyCane pisze:Koniec końcu skończy się to umorzeniem z racji małej szkodliwości czynu :mrgreen:


Nawet jeżeli kupisz przedmiot za kilka tysięcy? :-D

To, że nie ciągniesz dalej sprawy wartej parę złotych nie znaczy, że to norma.

CandyCane pisze:tak samo jak i hasło Allegro "Bezpieczne Zakupy". Chłyt małketingowy i tyle ;-)


Tu się zgadzam, serwis działa tak od kilku lat i jest to nagłośnione, jeżeli dodamy do tego wysokie ceny ofert i prowizji to zastanawiam się dlaczego jeszcze nie padł?
Michal
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Co mnie w..rwia??

Post autor: DzieX »

szymekgd pisze:Przestraszany założenie sporu, policja będzie ścigać powyżej 250zł, oczywiście po złożeniu zawiadomienia i w takim przypadku allegro też odda kasę, jeżeli są spełnione warunki z regulaminu.


Nie prawda. Mnie kiedyś na 120zł oszukali i znaleźli kolesia. Głównie dlatego że nie byłem jedyny.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
ODPOWIEDZ