[ALL] Szyba przednia / tylnia

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
CandyCane
Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2012, 19:21

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: CandyCane »

NordGlass Kraków ul. Malborska.

Jutro wymiana. Szyba z pasem.
560pln+bon BP wartości 50pln.

Szyba bez pasa była w cenie 535pln
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: marek_igor »

CandyCane, to chyba słono, w Krakowie na Lea ja zawsze wymieniałem, do Bory, czyli chyba taka sama jak do Toledo,
z paskiem, czujnikiem deszczu, firma Pilkington, 550zł z montażem
Awatar użytkownika
CandyCane
Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2012, 19:21

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: CandyCane »

Chciałem mieć to już z głowy. Dostałem do tego kupon na paliwo wartości 50pln na BP.
Przy okazji wymienili mi przewód pomiędzy dyszami od spryskiwacza. W jednym miejscu był przebity. Co się ujeździłem po okolicznych motoryzacyjnych to tylko ja wiem. Albo nie mieli wydać, albo nie ma przewodu, ptfu! kawałka rurki, albo takich przejściówek aby dobrze nasadzić w dysze.

Po 2óch godzinach wyjechałem, szyba dalej pływa na kleju, ale podobno można jeździć. Zobaczymy.
Jedyny zakaz - nie używać wody pod ciśnieniem bezpośrednio na szybe i okolice.
( 7 dni, - tyle podobno schnie do końca).

Czy impreza droga? na pewno droższa niż Marek_Igor napisał, bo do wydatków doszedł mandat 50pln i 1pkt w Izdebniku za niemanie naklejki na szybie.
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: DzieX »

Yyy, nie przykleili Ci naklejki?
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
CandyCane
Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2012, 19:21

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: CandyCane »

DzieX pisze:Yyy, nie przykleili Ci naklejki?


Ja nie chciałem, bo już taka nieestetyczna po odklejeniu jest.
Nakleiłem ją tylko delikatnie podczas wyjazdu i na Zakopiance odpadła i leżała na podszybiu.
Reszte już znasz ... :570:
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: DzieX »

A mnie nawet nie pytali tylko opalarka i dosłownie w 30sek była na drugiej szybie.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
grzesx2x
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:36

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: grzesx2x »

Witam
Problem jest taki:
od zakupu tolka zrobiłem jakieś 3tyś km. (Podkreślam że przednia szyba była ok podczas kupna). Niedawno podczas włączania się do ruchu usłyszałem trzask, rzut oka na szybę, ok, żadna z kontrolek się nie pali, wiec cóż, jadę dalej. Po przejechaniu jakiś 60 km zauważyłem jednak ze na szybie pojawiło się pękniecie od strony kierowcy, zaczynające się od góry. Nie uderzył mnie żaden kamyk, ani nie wydarzyło się nic co mogło uszkodzić szybę. I teraz moje pytanie:
skąd to pękniecie?
czy możliwie jest że szyba ( która była już przez poprzednika wstawiana) była złej jakość i strzeliła ? Czy osłabła od co dziennej eksploatacji ? Czy możliwe jest by strzeliła od jazdy na sztywniejszych sprężynach ( mam czerwone h&r) ?
zachodzę w głowę o co chodzi...
btw, czy jak auto wyposażone jest w czujnik deszczu ( ten w lusterku) to przy wymianie szyby czołowej musi być ona z sensorem deszczu ? czy może być zwykła, a ten czujnik i tak będzie spełniał swoją funkcję ??
I jeszcze pytanie odnośnie szyby z refleksem, warto zakręcić się za tym? czy lepiej nie kombinować i oryginał wstawić ??
Awatar użytkownika
Seb.
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 18 mar 2013, 09:31

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: Seb. »

Ciężko uwierzyć żeby szyba sama z siebie pękła, natomiast ja kiedyś miałem taki przypadek. Wyjechałem z ziemnego garażu postawiłem auto na słońcu i po około 15 minutach pojawiło się pęknięcie przez całą szerokość szyby. Na szybie nie było żadnego odprysku ani śladu żeby cokolwiek uszkodziło szybę. Czyżby taka gwałtowna zmiana temperatur wpłynęła na to ?!
Sebastian
Awatar użytkownika
CandyCane
Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2012, 19:21

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: CandyCane »

Nie pamiętam gdzie niestety, może to było forum Leona, że u nas w autkach (1M), jest jakaś wada na słupkach i często występują "samo pęknięcia".
Jak znajdę ten tekst, to postaram się go tutaj wkleić.
lukaszn1992
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 23 sty 2013, 19:22

[ALL] Szyba przednia / tylnia

Post autor: lukaszn1992 »

kolego jak jeszcze nie jest duze pekniecie to jedz jak najszybciej do fachowca ktory ci zaklei i nie bedzie potrzeby wymiany szyby ja w rzeszowie zaplacilem 80 za zaklejenie jednej dziurki po kamieniu i najlepiej jak najszybciej zaklej miejsce pekniecia tasma bezbarwna zeby zadne kurze tam nie wpadaly wtedy moze byc ze wogole nie bedzie sladu po tym peknieciu ja u siebie nie zakleilem i mam delikatny znaczek ale trzeba sie naprawde dokladnie przyjrzec

szczerze polecam lepsze to niz wymiana a tym bardziej ze mam caly czas oryginalna szybe
Łukasz
ODPOWIEDZ