[1L] Nie chce odpalać

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
konieczko23
Forumowicz
Posty: 26
Rejestracja: 11 lip 2012, 00:33

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: konieczko23 »

Obrotomierz się podnosi, dzisiaj zauważyłem. Koszt nowej cewki 130zł (wliczona zniżka).
Jedynym wyjściem jest pożyczenie cewki lub sprawdzenie tej na innym aucie :) dam znać jak sprawdzę ;-)
WSZYSTKIE CZĘŚCI DO MAZDY 6 !!
Najtaniej!!

782 073 916
Awatar użytkownika
oldzbak
Forumowicz
Posty: 194
Rejestracja: 28 wrz 2008, 13:43

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: oldzbak »

http://www.youtube.com/watch?v=AhPayMbYQMk a ja mam taki problem myslalem ze to aku aku nowe zakupione a tu dalej to samo;/
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Sony »

Sprawdziłbym na Twoim miejscu świece, rozrusznik, alternator, wiązkę kabli idących do aku czy zaśniedziałe styki nie są etc.
maciekbed25
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:29

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: maciekbed25 »

Podepnę się pod temat bo nawet nie mam pomysłu gdzie szukać przyczyny.

Problem wygląda tak że autko ciężko odpala jak jest zimne trzeba długo kręcić a jak już zaskoczy to nie od razu wskakuje ssanie (to znaczy obroty są w granicach 800 obr/min) i dopiero po chwili wskoczą na ok 1200 tylko po to żeby po ok 30 sekundach w dosyć szybkim ale nie gwałtownym tempie spaść znów do normy (ok 800obr/min). podobnie dzieje się jak autko postoi powiedzmy godzinkę i znów nie może złapać nawet wolnych obrotów (tyle że wtedy ssanie się nie włącza). Odpalane na ciepło raz za razem pali normalnie bez problemu. Problem zaczął się wraz z nadejściem zimy, jeździ normalnie, nie szarpie moc też w normie spalanie również.
Wskazania obrotów odczytane z obrotomierza (czyli orientacyjne). Silnik 1.8 20v r.prod 1999 oznaczenie bodajże AGN. Gdzie szukać przyczyny tej usterki bo jest to dosyć drażniące?
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Pendzik »

Kolego podłącz auto pod kompa i pewnie się wyjaśni o co chodzi. Wg mnie usterka wskazuję na awarię czujnika cieczy chłodzącej, sprawdź go i będzie wiadomo czy to to.
Awatar użytkownika
CandyCane
Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 28 kwie 2012, 19:21

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: CandyCane »

Pendzik pisze:Kolego podłącz auto pod kompa i pewnie się wyjaśni o co chodzi. Wg mnie usterka wskazuję na awarię czujnika cieczy chłodzącej, sprawdź go i będzie wiadomo czy to to.


Że niby jakimś błędem powinno "wysypać"?
U mnie czysto, a problem mam bardzo podobny, tj. długo go musze kręcić na zimnym aby zaskoczył.
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: Pendzik »

CandyCane pisze:
Pendzik pisze:Kolego podłącz auto pod kompa i pewnie się wyjaśni o co chodzi. Wg mnie usterka wskazuję na awarię czujnika cieczy chłodzącej, sprawdź go i będzie wiadomo czy to to.


Że niby jakimś błędem powinno "wysypać"?
U mnie czysto, a problem mam bardzo podobny, tj. długo go musze kręcić na zimnym aby zaskoczył.


No tak.
maciekbed25
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 02 sty 2010, 17:29

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: maciekbed25 »

U mnie bledow brak. Dodam jeszcze ze problem wystepuje tylko jak jest minus na zewnatrz i czym nizsza jest temp. Tym auto gorzej pali a obroty sa nizsze. Ostatnio jak stalo w cieplym garazu to problem w ogole nie wystapil zapalil od razu i trzymal dosyc dlugo ssanie.
waldi1971
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 08 sie 2012, 18:40

[1L] Nie chce odpalać

Post autor: waldi1971 »

witam
podepne sie pod temat mam problem z odpaleniem auta na ciepłym silniku; rano wsiadająć do auta odpala dołownie od obrotu ale jak zgasze juz ciepły i powiedzmy chce odpalić za 30 minut to jest problem, pomaga wcisniecie pedału gazu; błedów w vagu nie ma, swiece wyminione kable wysokiego napiecia tez
snake33

Problem z odpalaniem przy niskich temperaturach

Post autor: snake33 »

Witam,
Na poczatek chcialbym zaznaczyc ze przeszukalem juz mase postow na temat problemow z odpalaniem w niskich temperaturach ale zaden z nich mi nie pomogl, lub nie pasowal do mojego problemu.
Problem polega na tym ze auto nie odpala bez pomocy pedalu gazu na przy temperaturze mniejszej niz 3 stopnie. Jesli odpalam go po raz pierwszy z rana wystarczy ze minimalnie doslownei na ulamek sekundy wcisne gaz przy odpalaniu i od razu puszcze to auto normalnie odpala i trzyma dobre obroty, jesli tego nie zrobie to czasem zalapie i momentalnie gasnie a czasem nic. Nie wiem czy jest cos przyblokowane czy cos. Dodam od razu ze swiece zostaly juz wymienione. Kiedy auto juz sie nagrzeje lub temperatura na dworze jest ok 6 stopni w zwyz auto pali normlanie bez potrzeby uzywania pedalu gazu. Czy ktos sie kiedys spodkal z takim problemem? Co to moze byc?
Z gory dziekuje.
ODPOWIEDZ