[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Archarius

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Archarius »

Koledzy, u mnie sprawa nieco inna.

W moim Toledo nic nie skrzypi i nie stuka, ale mam wrażenie, że auto zrobiło się niepewne na zakrętach - luzów nie mam (przynajmniej nie zauważam), natomiast skręcając nawet z niewielką prędkością, auto sprawia wrażenie, jakby za chwilę miało stracić przyczepność.

Od czego zacząć poszukiwania, żeby nie wymienić połowy auta?
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Kitaj »

W sensie myszkuje ci w zakręcie, ja miałem coś podobnego gdy miałem luz na końcówce drążka.... Mocno wybity sworzeń też daje podobne objawy ale wtedy po stukuje :-)
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
NED
Forumowicz
Posty: 280
Rejestracja: 10 gru 2010, 14:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Sędziszów Małopolski

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: NED »

Sprawdź sprawność amortyzatorów , zużyte mogą objawiać się właśnie takim pływaniem.
NED
eko_zgonuś
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: 10 cze 2012, 22:01

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: eko_zgonuś »

Archarius, u mnie przestało po wymianie tulei wahacza.
Hubert
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:43
Auto: -
Model: -
Skąd?: Katowice/Gliwice

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Hubert »

Archarius,
Ciężko wróżyć z fusów. Zawieszenie Seata Toledo i "pochodnych" to pewnego rodzaju klasyka w samochodach z napędem na przód.

NAJROZSĄDNIEJ będzie podjechać na stację diagnostyczną, do tego weryfikacja w drugim warsztacie (np. Norauto, sprawdza zawieszenie w ramach Kontroli Geometrii za 9,99).

Trzeba samochód podnieść, poruszać kołami, poświecić, użyć breszki...szarpaki i będziesz wszystko wiedział.
Każdy z elementów zawieszenia może powodować gorsze prowadzenie, bardziej odczuwalne na zakrętach czy gorszej jakościowo drodze niż na prostej równej drodze.

Pochwal się, co było u Ciebie przyczyną "pływania"?
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: misiekbig »

Panowie jakiej firmy polecacie łączniki stabilizatora? Muszę je wymienić ponieważ znowu zaczęły hałasować. Wymieniałem jesienią na TRW bo klijent w motoryzacyjnym powiedział że są dobre ale po dwóch miesiącach zaczęły stukać jak stare(jeszcze orginalne) :-x więc musze coś z tym zrobić bo troche to wkurzające.
boby161

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: boby161 »

Kolego Ja pod koniec zeszłego lata, zmieniałem na Lemfordera (to co w seri daja) i do dzis nic nie stuka a zrobiłem na nich 30 tyś km. Tak że moge polecić cena jak dobrze pamietam to coś w granichac 40 zł za sztuke z tym ze to po rabatach.:)
Awatar użytkownika
NED
Forumowicz
Posty: 280
Rejestracja: 10 gru 2010, 14:46
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Sędziszów Małopolski

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: NED »

Ja przy następnej wymianie łączników pomyślę nad prze-tulejowaniem ich na poliuretany ( w ogóle to chyba zarzucę taki zestaw) http://moto.allegro.pl/poliuretan-tulej ... 44409.html
A jesteś pewny że to łączniki a nie gumy stabilizatora :?:
NED
cyment
Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 11 kwie 2013, 13:42
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Wrocław

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: cyment »

Tu mnie jeszcze nie było ;-).

Od wczoraj mam do czynienia z metalicznym stukiem w lewym przednim kole na "szybkich" nierównościach (jakaś dziura, kilkunasto centymetrowy kanał w poprzek drogi, tory itp.).

Wstępne oględziny wskazują na sworzeń wahacza, który ma rozciętą i zgniecioną gumę. Tzn. nie ma kontaktu metal/metal, dlatego nie jestem pewny czy to na 100% ten element.

Z góry dzięki za pomoc!
pelash
Forumowicz
Posty: 34
Rejestracja: 06 cze 2010, 09:05

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: pelash »

Dzisiaj kupowałem części w intercarsie i powiedziałem, że chce gumy na stabilizator 21mm (tak wynikało z kodu w bagażniku 0AL), ale tam sprzedawca poprosil o numer vin auta i na podstawie niego dobrał części. Teraz wróciłem do domu i widzę na stronie sklepu intercars takie dane dla tych gum.

Poduszka stabilizatora przód śr.23 mm AUDI A3,TT 00-; Seat Leon, Toledo II; Skoda Octavia 1997-;VW Bora,Golf IV,New Beetle

Średnica wewnętrzna [mm]:
21

średnica stabilizatora [mm]:
23

Czy te gumy będą pasowały do mojego auta?? Bo nie do końca rozumiem ten opis.
ODPOWIEDZ