[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Łojek
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: 07 paź 2012, 11:10
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Olsztyn

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: Łojek »

No i super.
Pastylke imo się przełoży ze starego kluczyka bez pilota :)
Masz może namiary na jakiegoś solidnego sprzedawcę?
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale...
Było 123KM, 264 Nm, było 143KM i 314Nm, jest 165KM,365Nm
Moja replika dakarowej Yamahy...
https://picasaweb.google.com/108651862641483365846
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: OMEGA »

Łojek, powinno się dać to otworzy zamek i po zamknięciu bagażnika zamyka się i uzbraja alarm (automatycznie).

Łojek, Nie ja kupiłem na allegro, tylko nie ori (zamiennik made in People's Republic of China ). Na allegro jest 1J0 959 753 DA chyba ori nówka za 89 pln.
Black gold
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: Sony »

GangstaMarc pisze:Sony, pisałeś mi kiedyś, że masz moduł 433MHz, i dlatego chciałeś odsprzedać kluczyk... Jesteś jednak w błędzie. Ten moduł komfortu 1C0959799F jest pod 434MHz... Jak napisał goomis86, 1J0 959 753 DA to odpowiedni kluczyk do tego modułu (tanio można kupić nowy i jest tego pełno)
GangstaMarc, no dobra, ale ta płytka, której teraz zdjęcie zamieściłem jest pod 434MHz tak ?
Obrazek

Wcześniej na takiej płytce działał centralny, bo takowy kluczyk przy zakupie miałem wraz z takim pilotem. Problem w tym, że na obudowie kluczyka mam napisane, że jest na 433MHz stąd właśnie zgłupiałem.

spec pisze:Sony, a wszystkie światła, lusterka itp. działają dobrze?
Z którego roku masz samochód?
Wszystko działa dobrze, a samochód mam z 2001 roku z listopada.
Awatar użytkownika
Dawid1992P
Forumowicz
Posty: 383
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:28

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: Dawid1992P »

do 2001 było 433.
Ostatnio zmieniony 08 mar 2013, 14:34 przez Dawid1992P, łącznie zmieniany 1 raz.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: spec »

OMEGA, słyszałem kiepskie opinie o ich elektronice. Ponoć trzeba być bardzo blisko samochodu, żeby zadział pilot.

Sony, to na pewno masz 434. Dziwna sprawa. W takim razie nie ma sensu na razie szukać kluczyków jak vag się nie łączy. Zawsze można sprawdzić wtyczki czy wszytko dobrze leży. Może tam coś nie łączy. Jak po resecie, przez zdjęcie klemy się nie obudzi to będzie lipa.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: Sony »

spec, dzięki za rady. Sprawdzę co z modułem, odłączę aku i zobaczymy. Tylko ta pogoda mnie wqr... A zapowiadało się ładnie, miałem jutro ogarniać auto i dupka.
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: OMEGA »

spec, ja nie mam problemów z pilotem i zasięgiem jak na razie wszystko ok.
Black gold
GangstaMarc

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: GangstaMarc »

spec pisze:OMEGA, słyszałem kiepskie opinie o ich elektronice. Ponoć trzeba być bardzo blisko samochodu, żeby zadział pilot.


Chyba jakieś mało wiarygodne te opinie. W porównaniu do jajka zasięg dużo większy... U mnie tak z 50m na otwartej przestrzeni bez problemu łapie.

Sony pisze:Problem w tym, że na obudowie kluczyka mam napisane, że jest na 433MHz stąd właśnie zgłupiałem.

To co jest napisane na obudowie jajka nie ma najmniejszego znaczenia. Było już o tym mówione z milion razy. Częstotliwość powinna być na papierku pod baterią. Papierki mają chyba też inne kolory, ale już zapomniałem ^^
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: haszczu »

Witam. Teraz ja opisze coś o moim problemie. Ostatnimi czasy przestał działać mi sygnał dźwiękowy włączonych świateł przy otwartych drzwiach, oraz lampki na wszystkich dzwiach się nie świecą. Wyczytalem ze to moduł komfortu. Więc vag i czytanie błędów. Błędów brak. Co może być przyczyną skoro moduł sprawdzony.
Sprawa druga a mianowicie centralny zamek. Mam kluczyk z pilotem i drugi pilot. Przy pilocie w kluczyku po wymianie bateri normalnie mruga dioda a auto nie reaguje. Aha i przy okazji jeszcze podczas otwierania przestały mi mrugać kierunkowskazy, przy zamknięciu mrugają.
Jeśli byłby ktoś w stanie mi pomóc to byłbym wdzięczny bardzo
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
Dawid1992P
Forumowicz
Posty: 383
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:28

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: Dawid1992P »

haszczu pisze:Witam. Teraz ja opisze coś o moim problemie. Ostatnimi czasy przestał działać mi sygnał dźwiękowy włączonych świateł przy otwartych drzwiach, oraz lampki na wszystkich dzwiach się nie świecą. Wyczytalem ze to moduł komfortu. Więc vag i czytanie błędów. Błędów brak. Co może być przyczyną skoro moduł sprawdzony.
Sprawa druga a mianowicie centralny zamek. Mam kluczyk z pilotem i drugi pilot. Przy pilocie w kluczyku po wymianie bateri normalnie mruga dioda a auto nie reaguje. Aha i przy okazji jeszcze podczas otwierania przestały mi mrugać kierunkowskazy, przy zamknięciu mrugają.
Jeśli byłby ktoś w stanie mi pomóc to byłbym wdzięczny bardzo


1. Mikrostyk - wymiana prosta 30 minut
2. Rozkodował się, trzxeba jeszcze raz zakodować:P
3. A tu to nie wiem :P pewnie w vagu mozna włączyć albo wyłączyć :P ja soem bie to całkioem wyłaczyl
ODPOWIEDZ