[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: marek_igor »

może z mniejszymi turbinami od 110KM nie ma problemów, ale z ARL'em już znam kilka przypadków, że auto nie jedzie tak jak przed....
PolishPower

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: PolishPower »

To szczerze mówiąc teraz to już mam konkretny dylemat he he :-)
P.S. Orientuje się ktoś z kolegów jak cenowo prezentują się zabiegi typu naprawa turbo/nowy soft w COMPSPORT-cie? :-> Korzystał ktoś z ich usług?
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: igi84 »

PolishPower, to u Ciebie turbawka chyba trze o obudowę

cash, sprawdź czy sztanga nie świruje, odłącz N75 i sprawdź czy dalej tak szarpie
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: cash »

igi84 pisze:cash, sprawdź czy sztanga nie świruje, odłącz N75 i sprawdź czy dalej tak szarpie


Dzięki.
Sztanga na pewno coś świruje, bo np. odpalam samochód i jadę i ładnie turbo pracuje, bez żadnych dźwięków itp, przyspieszenie tak jak trzeba do momentu aż się nie zatrzymam np. na światłach i wtedy tak jakby już stanęła w pozycji min, bo baaardzo słabo samochód przyspiesza i właśnie te dźwięki słychać. Czasami szybciej przechodzi to, czasami długo, różnie. To może sztanga się przycina teraz na min doładowaniu? Bo wcześniej mi zacinała na max doład. Tak czy tak bliżej weekendu biorę urlop i biorę się za czyszczenie turbo, może to coś da.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: szymekgd »

cash pisze:To może sztanga się przycina teraz na min doładowaniu?


Może tak być, u mnie miałem komplet: przycinała się z dołu na min. doładowaniu, a od 3200 przeładowywała...
Michal
PolishPower

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: PolishPower »

igi84, wlasnie na początku jak turbo padało aż tak źle nie było dopiero od jakiegoś czasu się pojawił ten dźwięk... :-(
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: cash »

szymekgd pisze:
cash pisze:To może sztanga się przycina teraz na min doładowaniu?


Może tak być, u mnie miałem komplet: przycinała się z dołu na min. doładowaniu, a od 3200 przeładowywała...


No u mnie nawet niżej przeładowuje, np na 4 biegu na 2,5tys obr. potrafi przeładować. Oby to były tyle te łopatki zapieczone ;-)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: szymekgd »

cash pisze:np na 4 biegu na 2,5tys obr. potrafi przeładować.


Ja czyściłem 2a lata temu i geometria znowu o sobie przypomina, tak jak napisałeś sterownik potrafi wrzucić awaryjny przy dłuższej, spokojnej jeździe na 4 i ok. 2,5k ;( Moje turbo ma już najechane prawie 300kkm/16 lat i powoli myślę o wymianie na regenerowane - nie pije oleju, ale jest już luz poprzeczny i muszla ma minimalne pęknięcie...
Michal
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: cash »

szymekgd pisze:
Ja czyściłem 2a lata temu i geometria znowu o sobie przypomina, tak jak napisałeś sterownik potrafi wrzucić awaryjny przy dłuższej, spokojnej jeździe na 4 i ok. 2,5k ;(


No dokładnie.

szymekgd pisze:Moje turbo ma już najechane prawie 300kkm/16 lat i powoli myślę o wymianie na regenerowane - nie pije oleju, ale jest już luz poprzeczny i muszla ma minimalne pęknięcie...


Też chętnie bym swoją wymienił, ale kasy brak, więc chyba póki co mogę liczyć, że czyszczenie załatwi sprawę na jakiś czas.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: szymekgd »

cash pisze:że czyszczenie załatwi sprawę na jakiś czas.


W moim przypadku na niecałe 2a lata :( Byłem przy wyjmowaniu turbiny, gość wspominał o felerach, ale nie miałem kasy na regenerowaną...
Michal
ODPOWIEDZ