[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: szymekgd »

lipto0n pisze:Jaki jest tego powód?


Musisz się spytać:

lipto0n pisze:panów z Mielca :)


:mrgreen:
Michal
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: marek_igor »

lipto0n pisze:Na obecną chwilę nie słyszę nic niepokojącego :) a później do panów z Mielca :)


Zanim to zrobisz, zastanów się 2 razy.... a później kup używkę
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: cash »

szymekgd pisze:Ocieranie się łopatek o korpus.


O właśnie u mnie takie ocieranie słychać przy dodawaniu gazu czasem w okolicy 2tys-2.5 obr i wtedy auto przerywa tak jakby czy to właśnie łopatki o korpus się ocierają i turbo się kończy? Czy może tak się dziać przez zapieczone łopatki?

marek_igor pisze:
Zanim to zrobisz, zastanów się 2 razy.... a później kup używkę


A to odradzasz regenerację? Bo widziałem, że regenerowałeś ostatnio :)
lipto0n
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 07 lut 2013, 23:08

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: lipto0n »

szymekgd pisze:A to odradzasz regenerację? Bo widziałem, że regenerowałeś ostatnio :)


no właśnie : ) i chyba też w Mielcu z tego co czytałem- u kolegi występuje turbo dziura, mi tam to w sumie lata, lepiej dla dwumasu, a mocy i tak nadmiar jak dla mnie :)
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: marek_igor »

lipto0n pisze:
szymekgd pisze:A to odradzasz regenerację? Bo widziałem, że regenerowałeś ostatnio :)


no właśnie : ) i chyba też w Mielcu z tego co czytałem- u kolegi występuje turbo dziura, mi tam to w sumie lata, lepiej dla dwumasu, a mocy i tak nadmiar jak dla mnie :)


W moim temacie o Toledo na ostatnich stronach jest przygoda z regeneracją i wykresy z hamowni. Link jest w moim podpisie.

Czy zdrowo ?? właśnie bardzo nie zdrowo ani dla tej turbiny ani dla dwumanu, skoro jest
cisza, cisza, cisza, a nagle JEB wgniata w fotel a kreski to prawie że pionowo...
Wczoraj wgrałem seryjny soft, żeby coś się nie rozpadło
PolishPower

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: PolishPower »

Czytając ten temat nie wiem w końcu czy regenerować turbine w tym Mielcu czy nie... :-? Jak doradzacie? bo z tego co widze to opinie na ten tamat są podzielone, ale marek_igor, z tego co piszesz to odnosze wrazenie ze chyba nie jestes zadowolony z tej regeneracji..
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: marek_igor »

Ja bym teraz kupował używkę... Zregenerowałem i same problemy teraz. Auto nie jedzie tak jak powinno.
Jak chcesz mieć qrewską turbodziurę to wysyłaj śmiało.
Nie chcę tutaj ujednolicać i wrzucać wszystkich do jednego worka, ale jak ktoś pierdo** że regeneruje na oryginalnych podzespołach Garretta, to znaczy że ściemnia... bo takich poprostu nie ma...
Podowiadywałem się co nieco ma ten temat, ale jest już za późno.

Może są zakłady co robią porządnie (na mniej chińskich chińczykach), ale gdzie, skoro ja wysłałem do gościa zachwalanego na każdym forum :-|
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: igi84 »

Ja regenerowałem turbinkę w Tur-Mar w Markusach i jestem zadowolony. Chłopaki to inżynierowie od silników turboodrzutowych i mają to w małym palcu. Ja ich mogę spokojnie polecić http://www.turbo.cdi.pl/ zadzwoń pogadaj potrafią doradzić ale od razu powiedz że chcesz ją wzmocnić łożyska i tarcze na zimnym od mocniejszej wersji nie będziesz musiał dwa razy robić :)
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: cash »

http://www.youtube.com/watch?v=fZkVI2m5gpA

Ja mam takie dźwięki jak w tym filmiku czasami, jak się dobrze silnik nie rozgrzeje, choć też to nie jest regułą. Pod filmikiem w komentarzach wyczytałem, że turbo do regeneracji. To prawda? Uszkodzony wirnik? Czy mogą to być tylko zapieczone łopatki?
PolishPower

[1M] Problemy z TURBOsprężarką

Post autor: PolishPower »

Ja to wgl planowałem zrobić z mojego ASV hybryde ARL czy jak to tam sie nazywa :-P także widze że jeżeli po zwykłej regeneracji są klopoty to po takiej operacji jaką chce dokonać to czuje ze juz wgl będą 'jaja' :-/
Co do filmiku mam to samo... oto mój filmik: http://www.youtube.com/watch?v=D5aobEfSywo tylko że u mnie na to nie ma reguły, na zimnym czy ciepłym to samo od jakiegoś czasu, a co dokładnie sie dzieje to nie wiem bo się jeszcze za to nie zabierałem :-P
ODPOWIEDZ