[1M] Amortyzatory przód / tył

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[1M] Amortyzatory przód / tył

Post autor: Pendzik »

A więc tak, kupiłem amory Bilsteina zwykłe ponieważ i tak nie mam zamiaru więcej obniżać auta niż już jest (1,5 cm) więc te spokojnie wystarczą do zwykłej codziennej jazdy. Po zmianie amorów różnica w prowadzeniu jest bardzo duża (przód nie "nurkuje"), auto o wiele lepiej się prowadzi i jest sztywniejsze. Co zaś się tyczy stukania to tak jak czasem puknęło na starych amorach zwłaszcza z prawej strony, tak samo czasem puknie na nowych również z prawej strony, dlatego śmiem stwierdzić że zarówno poprzednio jak i teraz to nie wina amorów. Zaznaczam przy tym że przy zawieszce z przodu zostało już wymienione wszystko oprócz sworzni wahaczy i końcówek drążków, ale zostały dokładnie obejrzane (przynajmniej na tyle na ile można to było zrobić na kanale) i nie wykazują oznak zużycia kwalifikujących ich do wymiany. Więc co puka jeszcze nie wiem ale przynajmniej dopóki mam auto nie daruje i być może kiedyś się dowiem :-D
PIOTREK52125
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 31 sie 2012, 17:25

[1M] Amortyzatory przód / tył

Post autor: PIOTREK52125 »

Pendzik, a może poduszka lub łożysko amortyzatora są juz na skończeniu
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[1M] Amortyzatory przód / tył

Post autor: Pendzik »

PIOTREK52125 pisze:Pendzik, a może poduszka lub łożysko amortyzatora są juz na skończeniu


Nie przeczytałeś dokładnie tego co napisałem :568: , a napisałem że w przedniej zawieszce wymieniłem już wszystko oprócz sworzni wahaczy i końcówek drążków więc nie trudno się domyślić że poduszka i łożysko amortyzatora, a nawet dwóch też są wymienione :-)
spajdi
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 23 gru 2012, 18:15
Auto: Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Rybnik

[1M] Amortyzatory przód / tył

Post autor: spajdi »

Pendzik luzy sprawdzałeś na szarpakach czy breszką z kanału?
U mnie było stukanie z lewej strony i ani ja z kanału ani mechanik z podnośnika nie wykrył żadnych luzów, a na szarpakach i po bujaniu autem na boki z pracownikiem stacji w kanale wyszło, że lewy łącznik stabilizatora ma mały luz. We wtorek będzie wymieniony i myślę, że przestanie stukać ;-)

Także jeśli jeszcze nie byłeś to polecam podjechać na PORZĄDNĄ stację kontroli gdzie jest jakiś ogarnięty spec to Ci to wykryją co stuka.
Z tego co Ci zostało nie wymienione ja bym obstawiał sworzeń wahacza, że stuka.
Awatar użytkownika
golotheone
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 26 gru 2010, 21:04
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: OPOLE

[1M] Amortyzatory przód / tył

Post autor: golotheone »

Hejka.U mnie też stukało w tylnym zawieszeniu i czort wi co to było,ale po paru tygodniach wkońcu znalazłem przyczyne,jak wcześniej ludzie pisali,że na nierównościach stuka,to u mnie się okazało,że gniazdo amorka miałem z jeden strony wyryte już,bo przypadkiem zobaczyłem,że ma luzy i domowym sposobem zostało tymczasowo naprawione,ale i tak będę musiał to wymienić....jaką firme polecicie??? Febi,kayaba,lemforder?
" Na nic koni kupa,
gdy kierowca dupa "

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=6588
seeker84
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:06

[1M] Amortyzatory przód / tył

Post autor: seeker84 »

Witam.
Jakie polecacie sprężyny do amortyzatorów Bilsteina?
Chodzi mi o sprężyny wzmocnione.
Pozdrawiam.
PS.
Nie mam zamiaru obniżać autka, tylko dobrać dobre, wytrzymałe amortyzatory,sprężyny.
Hubert
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:43
Auto: -
Model: -
Skąd?: Katowice/Gliwice

[1M] Amortyzatory przód / tył

Post autor: Hubert »

TYLKO MARKOWE:
K+F
KAYABA
itd.

Na pewno nie Krafty, Harty, Jamexy, Magnumy itd.
Oczywiście lepiej założyć nową sprężynę sprzedawaną pod marką Kraft czy Hart niż jeździć np. z pękniętą oryginalną.
Ostatnio zmieniony 21 sty 2013, 12:31 przez Hubert, łącznie zmieniany 1 raz.
seeker84
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:06

[1M] Amortyzatory przód / tył

Post autor: seeker84 »

Dzięki za odp :)
Awatar użytkownika
adrian2901
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 26 paź 2011, 18:45
Auto: seat toledo 1m
Model: 1.9TDI AHF
Skąd?: Rzeszów

[1M] Amortyzatory przód / tył

Post autor: adrian2901 »

Witajcie. Mam do wymiany amortyzatory przód. Założone są SASCH SUPER TOURING - olejowe, I teraz czy kupować te same olejowe czy kupić SASCH ADVANTAGE - gazowo-olejowe? Bardzo proszę o szybką odpowiedz, ponieważ do jutra musze zakupić amortyzatory. A z kodów wyposażenia mam 1GL czyli 1J0413031R - według tego numeru gazowy, więc albo ktoś zmienił na olejowe albo tak było. Zakładać advantage czy super touring?
Z góry dziękuje.
"Tylko ciężko pracując, można mieć to co się chce"
byrt
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 03 lip 2012, 23:02

[1M] Amortyzatory przód / tył

Post autor: byrt »

Mam pytanie, co warto wymienić przy wymianie poduszek amortyzatorów przednich i końcówki drążka? Klasyfikują mi się te elementy do wymiany, także nie chciałbym podwójnie płacić jak się coś jeszcze tam posypie :D
ODPOWIEDZ