[1M] Brak oświetlenia pokręteł nawiewu

Oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne naszych Tolków.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[1M] Brak oświetlenia pokręteł nawiewu

Post autor: Kitaj »

A wyciągałeś środkowe pokrętło? Powinno wyjść z lekkim oporem... No i nie przypominam sobie zeby tam była jakaś sprężynka :-?
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
krzlew
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2013, 15:29

[1M] Brak oświetlenia pokręteł nawiewu

Post autor: krzlew »

Tak wyciągałem środkowe pokrętło i nie dałem rady, Próbowałem ręką, ale będę musiał użyć kombinerek. W trakcie próby wyciągania przekręciłem je i podejrzewam, że coś pękło wewnątrz jakiś plastik albo coś i dlatego teraz nie działa mi nawiew.

[ Dodano: 2013-02-18, 18:12 ]
Udało mi się wyciągnąć pokrętło mając ustawione na godzine 12 i szczypcami :) Wygląda w środku całe, nic nie połamane więc nie wiem czemu nagle przestał mi działać nawiew - od momentu gdy próbowałem wyciągnąć pokrętło i "przekręciłem" je za mocno o 360 stopni ;/ Podjade do mechanika jutro niech mi sprawdzi bezpieczniki bo nie mam sam za bardzo czasu grzebać. Przez własną głupote wszystko ;/
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1M] Brak oświetlenia pokręteł nawiewu

Post autor: remiq »

krzlew pisze:"przekręciłem" je za mocno o 360 stopni

Nikt nie pisał o przekręcaniu podczas wyciągania :/
Ja zmieniałem u ojca w Octavii (ten sam patent) takimi cienkimi szczypcami i bez żadnego oporu, czy problemów poszło. Na forum chyba Skody jest fajnie to opisane ze zdjęciami.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

[1M] Brak oświetlenia pokręteł nawiewu

Post autor: eR »

Dzisiaj u siebie wymieniałem tą żarówkę. Pokrętło środkowe można wyciągnąć w każdej pozycji i nie ma mowy uszkodzeniu go. U mnie wyszło z delikatnym oporem ale bez problemu. Wyciągnąłem palcami bez użycia żadnych kombinerek.
Żaróweczkę można elegancko wyciągnąć przy użyciu pęsety naklejając wewnątrz jej ramion paski dwustronnej taśmy klejącej. Prawdopodobieństwo zgniecenia żarówki znikome, wychodzi malinowo ;-).
Przed zamontowaniem nowej żarówki polecam delikatnie podgiąć styki w które wpinana jest żarówka.
One są jakieś takie mało sprężyste i po zamocowaniu nowej żarówki myślałem, że jest spalona i nie świeci, latała sobie luźno góra - dół. Po dogięciu siedzi sztywno jak należy i świeci ok.
Ps. Można kupić dwa rodzaje tych żarówek T5: 12V 1,2W oraz 12V 2W, ja zapodałem tą pierwszą.
ODPOWIEDZ