[1M] Wymiana anteny

Czyli zrób to sam i pochwal sie na forum.
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Wymiana anteny

Post autor: szymekgd »

Roxon40 pisze:Jeśli seryjne radio grało dobrze z anteną to do nieseryjnego, jeśli ci nie działa jak trzeba, możesz dołożyć jakiś wzmacniacz.


Na 99% nie bedzie dobrze dzialalo poniewaz seryjne radia maja wbudowany separator.

ps u mnie nawet seryjny grundig (aura) nie podaje napiecia w kablu antenowym :shock: , a jest ono doprowadzone do anteny osobnym przewodem, szkoda tylko, ze antena nie ma wejscia...

ps. w 1L (97r) instalacja antenowa jest z wtyczka do anteny RAKU-2 (zenska)+ osobna wtyczka do zasilania anteny, ja kupilem antene ze wzmacniaczem i wtyczka RAKU-1 (meska) + separator do ktorego dorobilem wtyczke zasilania przy radiu, roboty na ok. 20min, podsufitke wystarczy opuscic wyjmujac 2 zatrzaski w poblizu anteny.
Michal
koniu
Forumowicz
Posty: 4
Rejestracja: 14 sty 2013, 16:20

[1M] Wymiana anteny

Post autor: koniu »

A czy kabel antenowy idzie w strone schowka i slupkiem od strony pasazera do gory, czy gdzies za kierownica?

Jak gleboko wchodzi moja reka, wynika mi ze idzie w strone schowka, ale gdzies czytalem ze jest w druga, ktos wie jaka jest prawda?
Chcialbym wiedziec nim go rozkrece ;)
QKi
Forumowicz
Posty: 36
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Mielec

[1M] Wymiana anteny

Post autor: QKi »

Witam, mam problem z antena mi tez jak kolegom padł wzmacniacz ... Ale tez planuje wymienić radio Aure kaseciaka na JVC z mp3. I mam pytanie skoro zmienie radnio to jest sens kupowania ori anteny czy juz wystarczy taka za 25zł z marketu?
kristoferek
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 04 mar 2013, 16:34

antena

Post autor: kristoferek »

a nie moze byc nie orginalna antena z mocowanie tylko kupno w aso wchodzi w gre jak za kawalek plastiku i drucika 100 to troche drogo no nie
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Wymiana anteny

Post autor: kornat »

kristoferek, możesz kupić zwykłą z allegro tylko musisz z końcówką raku-2 kupić ewentualnie z inna i przerobić ale czy jest sens?
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Wymiana anteny

Post autor: spec »

Coraz gorzej u mnie radio odbiera. Tragedia. Poczytałem trochę i zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami:
1. Zakup anteny z wbudowanym wzmacniaczem. Mam już separator.
2. Zakup anteny bez wzmacniacza i podłączenie bezpośrednio pod radio.
Ktoś porównywał jak działa antena bez wzmacniacza. Trafiłem na posty, w których ludzie opisują, że wywalają całkiem wzmacniacze ze stopki.
Co myślicie?

Czy ktoś wie jakim napięciem zasilany jest wzmacniacz w stopce? Gdzieś słyszałem, że jest to niższe napięcie niż 12V. Ktoś to potwierdzi? Podłączyłem separator pod 12V ale może to za dużo?

[ Dodano: 2013-07-09, 13:01 ]
To może być oryginał?
http://allegro.pl/oryginalna-antena-akt ... 86973.html
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Wymiana anteny

Post autor: kornat »

Zawsze możesz kupić takie coś
http://allegro.pl/antena-samochodowa-na ... 95303.html
Montowałem w cordobie z 97r. i bez podpięcia zasilania do wzmacniacza to kiepsko łapała a po podłączeniu było dużo lepiej.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Wymiana anteny

Post autor: spec »

Poszperałem trochę i VW stosuje anteny firmy Calearo dla naszych samochodów model: 7677918

Można go dostać taniej w sklepach:
http://www.elektrodor.pl/antena-samocho ... skoda.html

[ Dodano: 2013-07-12, 10:06 ]
I antena doszła do mnie, jest dokładnie taka sama jak ta ze zdjęć, które wrzucił Bartek w pierwszym temacie. Zobaczymy jak pomoże w odbiorze.
lipto0n
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 07 lut 2013, 23:08

[1M] Wymiana anteny

Post autor: lipto0n »

Panowie, a co sądzicie o antenach "płetwach"? Jest to coś warte? Łapie jakoś sygnał?

http://allegro.pl/antena-pletwa-rekina- ... 36572.html
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7083
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M] Wymiana anteny

Post autor: Sony »

lipto0n, daj se siana z tym g*wnem :/ Tolek to nie BMW.
ODPOWIEDZ