Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Antena CB zamontowana na stałe

Tematy o CB-radiach, antenach i pochodnych.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Antena CB zamontowana na stałe

Post autor: kornat »

Zrobiłem dziś pomiary i szczelina ma ok. 2,8mm. Zrobiłem prowizorkę z 2mm i jest za gruba. Można to zrobić z 1mm ewentualnie z 1,5mm ale nie jest to pewne czy nie będzie obcierać. Ja bym robił z blachy nierdzewki. Miałem sobie takie coś zrobić ale jednak stwierdziłem, że będzie na magnes bo taki uchwyt będzie widoczny i może ktoś mi się wrąbać do auta.
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Antena CB zamontowana na stałe

Post autor: spec »

Przewód antenowy ma około 5 mm średnicy więc będzie amortyzował i oddzielał klapę od blaszki. I tak mając magnes gdzieś ten kabel musisz puścić.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[1M] Antena CB zamontowana na stałe

Post autor: kornat »

Czy tak czy tak będzie kabel przeszkadzać a mi głównie chodzi aby nie było widoczne przez złodziei.
Awatar użytkownika
kuzio
Forumowicz
Posty: 674
Rejestracja: 30 mar 2012, 19:10
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ALH+
Skąd?: Siemianowice Śląskie

[1M] Antena CB zamontowana na stałe

Post autor: kuzio »

I co tam w temacie? Podjął się ktoś próby wykonania takiego uchwytu? ;-)
Nie wkładam pieniędzy w starego złoma, wkładam serce w pasję

MOJE TOLEDO: http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=622 ... sc&start=0
spec
Forumowicz
Posty: 842
Rejestracja: 27 sty 2010, 20:44
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Rzeszów

[1M] Antena CB zamontowana na stałe

Post autor: spec »

A ja znów wróciłem do tematu, zamówiłem przewód do mojej anteny i czekam na dostawę. Testowałem też różne blaszki i wpadł mi w ręce klucz do szlifierki kontowej. Blacha, z której jest zrobiony nie przekracza 1,5 mm i fajnie mieści się w szczelinie.
Pozostaje sporo luzu więc klapa nie będzie obcierać. Dodatkowo jest dość sztywna i nie powinna pracować pod obciążeniem.
Awatar użytkownika
goomis86
Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 25 lip 2009, 07:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ARL
Skąd?: Bielsko-Biała

[1M] Antena CB zamontowana na stałe

Post autor: goomis86 »

Panowie odświeżę trochę temat, z racji, że jutro będzie wysłany do mnie Harry III to szukam optymalnego rozwiązania montażu anteny.
Jakiekolwiek wiercenie odpada, uchwyty montażowe typu SF40 również, magnes nie chce mi się chować i zakładać w kołko. W związku z tym chodzi o rozwiązanie poruszone na 2str tego tematu, tj. Sirio Twin Car:
Obrazek
Ale z racji, że antenka jest bardzo krótka i ma zasięg do d*py pomyśłałem o połączeniu tego z Sirio Omega 27 poprzez złącze DV:
Obrazek
Cenowo kształtuje się to około 300zł http://allegro.pl/tylko-u-nas-antena-sirio-twin-car-dv-omega-27-i4160677994.html wiem, że za 100zł mogę mieć Sirio ML145 i konkretny zasięg ale to będzie wciąż magnes, o którym już wspomniałem :-)
Czy ktoś miał do czynienia z czymś takim lub może się podzielić jakimikolwiek informacjami?
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

[1M] Antena CB zamontowana na stałe

Post autor: regii.kr »

przypuszczam że będzie szumieć w aucie pęd powietrza :-/
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

[1M] Antena CB zamontowana na stałe

Post autor: eR »

Ja natomiast przypuszczam, że będziesz musiał trochę rozwiercić dziurę po fabrycznej antenie.
Samo rozwiązanie Sirio Twin Car jak dla mnie najlepsze z możliwych bez dziurawienia dodatkowo karoserii. Z Omegą 27 wg mnie bardzo fajnie to się komponuje.
pietrek86

[1M] Antena CB zamontowana na stałe

Post autor: pietrek86 »

Posiadam Twin cara z Omegą 27 plus do tego CB Uniden 520 od przeszło roku i nie mogę złego słowa na ten zestaw powiedzieć bardzo dobrze odbiera jak i nadaję bez szumów i innych kwiatków :) Co do szumów nie są jakieś uciążliwe ponieważ antena nie ma dwóch metrów :) szumy są dopiero słyszalne jak antena jest złożona i oparta o dach :) ale w ten sposób parkuję się tylko samochód w garażu bądź jeżeli leń nie pozwoli na jej rozłożenie :) Co do składania montowałem u siebie zwykły motylek bez śrubki kodującej na dwa piny jest ona nie wygodna przy składaniu co do kradzieży kolor czarny anteny sprawia że nie rzuca się ona tak w oczy jak większość anten no i najważniejsze antena nie koroduję :)
Co do montażu delikatnie musiałem pilniczkiem powiększyć otwór po oryginalnej antenie polecam okleić przewody taśmą materiałową ja sklejałem je razem aż to słupka żeby uchronić przed stukaniem przewodów podczas mroźnych zimowych dni

Zdjęcie po zamontowaniu anteny chciałem przedstawić jak to wizualnie wygląda

Obrazek
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

[1M] Antena CB zamontowana na stałe

Post autor: eR »

pietrek86, Nie orientujesz się może jak ta antena FM działa z fabryczną Aurą Seata ?
ODPOWIEDZ