[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
turo204
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 16 mar 2012, 10:07

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: turo204 »

w tej chwili skupiam się na problemie rozruchu bo mrozy puszczą, a teraz najbardziej widać co się dzieje. tak więc to będzie na lato ;) to się zdarza bardzo sporadycznie.

I pytanie czy można sprawdzić rozrusznik beż wyjmowania go z auta? Jak tak to jak?
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: dropsik9977 »

turo204 pisze:w tej chwili skupiam się na problemie rozruchu bo mrozy puszczą, a teraz najbardziej widać co się dzieje. tak więc to będzie na lato ;) to się zdarza bardzo sporadycznie.

I pytanie czy można sprawdzić rozrusznik beż wyjmowania go z auta? Jak tak to jak?


z tego co ja wiem no to na sluch i ogolnie przy odpalaniu cos wiadomo...
czy elektromagnes czy bendix moze...
ale jak mowisz ze rozrusznik kreci rowno no to chyba jest ok...

odepnij czujnik temp wody i zobacz jak odpala...

tak mi napisal kumpel wczesniej moze to pomoze ja dzis tez tego nie sprawdze bo bede odpalal wieczorem a nie bede grzebal w nocy
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

I pytanie czy można sprawdzić rozrusznik beż wyjmowania go z auta? Jak tak to jak?


Rozrusznik ma "rozkręcić" silnik do pewnych obrotów więc teoretycznie możesz podczas odpalania zrobić loga 001 i będziesz wiedział jak kręci...
Michal
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: dropsik9977 »

szymekgd pisze:
I pytanie czy można sprawdzić rozrusznik beż wyjmowania go z auta? Jak tak to jak?


Rozrusznik ma "rozkręcić" silnik do pewnych obrotów więc teoretycznie możesz podczas odpalania zrobić loga 001 i będziesz wiedział jak kręci...


JA SIE NIE ZNAM na tych logach takze ja ci nie pomoge jakby co :)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

dropsik9977 pisze:JA SIE NIE ZNAM na tych logach takze ja ci nie pomoge jakby co :)


http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=10305
Michal
invisible9
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 12 sty 2012, 17:14

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: invisible9 »

Witam

Opiszę swój przypadek i proszę o jakieś wskazówki co może być przyczyną.
Wczoraj wieczorem odpaliłem auto, troszkę dłużej pokręcił tzn ok 2s (czasem tak ma) ale odpalił. Wszedłem do sklepu zrobiłem zakupy, przekręcam kluczyk kontroli jak zwykle zapalają się i zaraz gasną przekręcam jeszcze raz a tu nic żadnej reakcji, rozrusznik nie kręci nic się nie dzieje. Co może być przyczyną?
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Szymek08 »

poproś kogoś o pomoc. Otwórz maskę i poproś tą osobę żeby przekręciła kluczyk tak jakby odpalała samochód a Ty nasłuchuj czy słychać dźwięk załączającego się bendinksa czy jak to się pisze (takie pyknięcie) Jeśli go słychać to jedną rzecz masz wykluczoną a jeśli nie to kupujesz nowy na Allegro za ok 40zł+przesyłka. Jeśli słychać to znak że coś innego. Weź mały młotek i popukaj w rozrusznik (bo pewnie zawiesiły Ci się szczotki w rozruszniku - ja tak miałem) jak go trochę opukasz to spróbuj go odpalić jak coś się ruszy to jeszcze młoteczek w ruch (opisuję Ci swój przypadek - pukanie pomogło) Jak odpali to masz przyczynę. Teraz albo musisz zczytać nr z rozrusznika są potrzebne do dobrania szczotko-trzymacza ze szczotkami za ok 50zł. A jak nie widać numerów to wykręć rozrusznik i wymontuj szczotko-trzymacz i idź z nim na wzór to dobiorą coś odpowiedniego. Rozrusznik trzyma się na dwóch długich śrubach. Do ich odkręcenia potrzebny Ci będzie jeśli dobrze pamiętam klucz najlepiej oczkowy nr 18. Powodzenia
lukaszn1992
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 23 sty 2013, 19:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: lukaszn1992 »

Koledzy mam maly problem teraz mi sie pojawil mianowicie musze troche dlugo krecic na zimnym silniku czsami nawet 5 obrotow bo nie moze do konca zalapac a jak zalapie to przez chwile nie ma mocy na cieplym nie ma najmniejszego problemu i troche mi wzroslo spalanie jak wczesniej na polowie zbiornika robilem 500km tak teraz robie 400km
Łukasz
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Szymek08 »

do sprawdzenia kąt początku wtrysku, przepływka, filtr paliwa itp. itd.
lukaszn1992
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 23 sty 2013, 19:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: lukaszn1992 »

kat wtrysku juz sprawdzony wszsystkie filtry nowe po zmianie oleju
Łukasz
ODPOWIEDZ