[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Wszystko o elektryce w aucie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
misiekbig
Forumowicz
Posty: 365
Rejestracja: 03 kwie 2012, 22:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Grójec

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: misiekbig »

Sony, sprawdze dzis jak wróce z pracy, dzięki

[ Dodano: 2012-10-18, 20:51 ]
No i juz dziala :lol: dzięki za pomoc.
SebaR
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 16 sty 2010, 13:04
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.8 20V
Skąd?: Zielina

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: SebaR »

Dołączę się do tematu.
Proszę o informacje. Prawie na pewno będę miał do wymiany moduł komfortu.
Zapytałem autoryzowany serwis o koszt samej części i mi się nogi ugięły, zaśpiewali mi 1450 zł za sam moduł. Jednak będę szukał na rynku wtórnym. I moje pytanie. Jakiego szukać, czy to musi być jakaś seria, odpowiedni numer, seria . Czy trzeba go jakoś programować ?

Dodam jeszcze objawy:
Zaczęło się od migotania oświetlenia, po odpaleniu i przejechaniu kilku kilometrów objaw znikał.
Natomiast teraz dodatkowo wyłącza się podświetlanie i sterowanie lusterek, szyb, awaryjne nie chcą się wyłączyć, centralny raz działa raz nie, często oświetlenie wewnętrzne auta wyłącza się lub to znowu nie da się go wyłączy. Istny cyrk na kółkach.

Jedyna możliwość uspokojenia tego na jakiś czas to hard reset, czyli odpięcie na parę sekund akumulatora. Tak z ciekawości czy ktoś miał taką dolegliwość, ewentualnie może coś podpowiedzieć czym to jeszcze może być spowodowane?
Ja stawiam na moduł ale do końca nie jestem pewien. W środę jadę do mechanika, będą go "diagnozować".
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: dropsik9977 »

SebaR pisze:Dołączę się do tematu.
Proszę o informacje. Prawie na pewno będę miał do wymiany moduł komfortu.
Zapytałem autoryzowany serwis o koszt samej części i mi się nogi ugięły, zaśpiewali mi 1450 zł za sam moduł. Jednak będę szukał na rynku wtórnym. I moje pytanie. Jakiego szukać, czy to musi być jakaś seria, odpowiedni numer, seria . Czy trzeba go jakoś programować ?

Dodam jeszcze objawy:
Zaczęło się od migotania oświetlenia, po odpaleniu i przejechaniu kilku kilometrów objaw znikał.
Natomiast teraz dodatkowo wyłącza się podświetlanie i sterowanie lusterek, szyb, awaryjne nie chcą się wyłączyć, centralny raz działa raz nie, często oświetlenie wewnętrzne auta wyłącza się lub to znowu nie da się go wyłączy. Istny cyrk na kółkach.

Jedyna możliwość uspokojenia tego na jakiś czas to hard reset, czyli odpięcie na parę sekund akumulatora. Tak z ciekawości czy ktoś miał taką dolegliwość, ewentualnie może coś podpowiedzieć czym to jeszcze może być spowodowane?
Ja stawiam na moduł ale do końca nie jestem pewien. W środę jadę do mechanika, będą go "diagnozować".



mam cos podobnego


A TERAZ MOJE PYTANIE

zna ktos moze nr modulu komfortu od mojego tolka
moj tolek nizej w sygnaturze

bo mi ladnie wariuje modul ;/

a troche elektryki mam i polowa sie pier.....

[ Dodano: 2013-01-16, 14:21 ]
A TAK OGOLNIE TO DUZO JEST ROBOTY ZEBY WYJAC MODUL Z POD DESKI ? I JAKI NAJLEPSZY SPOSOB I NAJSZYBSZY?
Awatar użytkownika
rafrut6
Forumowicz
Posty: 1401
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Olsztyn-LW

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: rafrut6 »

Musisz wyjąć moduł i spisac z niego numery zakupic musisz dokładnie taki sam o tych samych numerach. Na allegro jest tego troche. Moduł jest pod kierownica kilka śrubek do odkrecenia zdejmiesz te plastiki dolne itd i dostaniesz sie nic trudnego. Ja musiałem programować jak wlozylem drugi bo działało wszystko oprócz centralki z pilota to robiłem w ASO za 120zł
Ostatnio zmieniony 16 sty 2013, 14:44 przez rafrut6, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.rbauto.eu
POLECAM
:)
Było Toledo ALH 165/350NM
Było S1 -180/400 NM
Jest Toledo 2.3 AGZ 150
GangstaMarc

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: GangstaMarc »

rafrut6 pisze:Musisz wyjąć moduł i spisac z niego numery zakupic musisz dokładnie taki sam o tych samych numerach.


Kto Ci powiedział że musi być taki sam? Bez różnicy jaki wsadzisz. Im nowszy tym lepiej, czyli najnowszy F. Jednak wtedy pilot 433 by Ci nie działał. Jeśli masz piloty to zostaw taki jak miałeś.
Jeśli chodzi o to co miałeś zamontowane fabrycznie to jest to końcówka AH.
Awatar użytkownika
rafrut6
Forumowicz
Posty: 1401
Rejestracja: 23 lut 2010, 21:30
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Olsztyn-LW

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: rafrut6 »

No to mialem na mysli żeby byl albo taki sam albo nowszy żeby wszystko chodziło jak nalezy ;-)
http://www.rbauto.eu
POLECAM
:)
Było Toledo ALH 165/350NM
Było S1 -180/400 NM
Jest Toledo 2.3 AGZ 150
GangstaMarc

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: GangstaMarc »

rafrut6 pisze:No to mialem na mysli żeby byl albo taki sam albo nowszy żeby wszystko chodziło jak nalezy ;-)


Sam się trochę zagalopowałem bo zapomniałem o pilotach :D
Jak chcesz identyczny to podłącz VAG'a i sobie odczytasz, a nie baw się w wykręcanie.

Jeśli nie masz pilotów to kup końcówkę F, to będziesz mógł sobie dokupić tanio scyzoryk :D
Ostatnio zmieniony 16 sty 2013, 14:50 przez GangstaMarc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: DzieX »

Nowsze są 1C0 i mają CAN. Starsze 1J0 bez.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: dropsik9977 »

GangstaMarc pisze:
rafrut6 pisze:Musisz wyjąć moduł i spisac z niego numery zakupic musisz dokładnie taki sam o tych samych numerach.


Kto Ci powiedział że musi być taki sam? Bez różnicy jaki wsadzisz. Im nowszy tym lepiej, czyli najnowszy F. Jednak wtedy pilot 433 by Ci nie działał. Jeśli masz piloty to zostaw taki jak miałeś.
Jeśli chodzi o to co miałeś zamontowane fabrycznie to jest to końcówka AH.


aha czyli obojetnie jaki nr ? tylko koncowka taka sama AH musi byc ?

[ Dodano: 2013-01-16, 15:16 ]
DzieX pisze:Nowsze są 1C0 i mają CAN. Starsze 1J0 bez.


hgehe to wkoncu powie mi ktos jaki kupic ?

z koncowka AH byle jakie nr wczesniej
czy identyczny?
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1M] Gdzie znajduje się moduł komfortu ?

Post autor: DzieX »

Ja Ci powiem - weź vaga, zaloguj się do komfortu i zobacz numer... Jak nie da rady zalogować (bo komfort skopany) to wyjmij go i spisz numery.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
ODPOWIEDZ