[ALL] Akumulator

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[ALL] Akumulator

Post autor: Pendzik »

Pokrowiec był już jak kupiłem auto, zrobię fotkę i wrzucę na forum to sobie zobaczysz jak się prezentuje :-)

[ Dodano: 2012-11-25, 14:59 ]
A o to i zdjęcia :mrgreen:


Obrazek
Obrazek
Mexicana17
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 19 sty 2012, 20:34

[ALL] Akumulator

Post autor: Mexicana17 »

witam serdecznie wszystkich powiedzcie mi jaki akumulator kupic do Toledo 1.9 tdi 110koni diesel .....jaki mozna maxymalny rozmiar wlozyc tam żeby ładowal alternator i co ile myslicie ze w zime jak jezdze 4km do pracy to trzeba doladowywac taki aku co miesiac wystarczy wtedy ????
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[ALL] Akumulator

Post autor: dropsik9977 »

ja mam wlasnie tyaki sam silnik tylko full wypas klima itp itd i nei wiem jaki aku kupic moj padl wogole sie nie naladuje ;/
PIOTREK52125
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: 31 sie 2012, 17:25

[ALL] Akumulator

Post autor: PIOTREK52125 »

ja mam kupiony juz ponad 2 lata temu 74 ah a fabryczny 70 ah narazie nie narzekam na pokladzie tez mam climatronic a to przy doborze akumulatora trzeba brac pod uwagę jakie jest wyposazenie
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[ALL] Akumulator

Post autor: dropsik9977 »

no kupilem dzisiaj 74ah 680 pradu mysle ze wystarczy :)
Hubert
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:43
Auto: -
Model: -
Skąd?: Katowice/Gliwice

[ALL] Akumulator

Post autor: Hubert »

Byłem na szkoleniu Varty i tak (plus moje przemyślenia)
1. Varta = Bosch (te same akumulatory, ta sama linia, inne naklejki)
2. Średni czas życia nowego akumulatora to 4 lata (czyli od 3 do 6, składa się na to wiele czynników)
3. Można sprawdzić stan akumulatora (pod obciążeniem, spr. jaki ma prąd zwarciowy i wiemy z dużą pewnością czy akumulator przeżyje sezon czy nie)
4. Rozpatruje reklamacje akumulatorów VARTA, przez 15 miesięcy 0 reklamacji, inne marki sporadycznie *w większości z winy użytkownika: za duży pobór prądu, źle zamocowany, itd.)
5. Akumulator na pierwszy montaż to "inna bajka", jest lepszej jakości, do tego należy dodać że mamy nowy alternator, nowy rozrusznik, nie zaśniedziałe masy, itd itp. same czynniki przemawiające za tym, że akumulator na pierwszy montaż wytrzyma 8 lat
6. Nie zawsze warto przepłacać za super-hiper wzmocniony
spajdi
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 23 gru 2012, 18:15
Auto: Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Rybnik

[ALL] Akumulator

Post autor: spajdi »

Ja po doświadczeniach z Boschem Silver S4, Centrą Futura, Varta, Exide i Topla wiem, że następny aku to będzie Autocraft albo inna taniocha jaka się trafi... ;-)
Kosztują połowę tego co te "markowe", a działają identycznie. Już nigdy nie przepłacę za akumulator!

Inne części do samochodu kupuję zawsze z wysokiej półki bo na nich nie warto oszczędzać (klocki, tarcze, zawieszenie, łożyska części rozrządu, opony, cewki, świece itp.), ale akurat akumulator IMHO najlepiej kupić jak najtańszy byle był ze świeżej dostawy/świeżo wyprodukowany, a nie taki co leżał w markecie 1,5 roku... Kupować tam gdzie jest duży obrót i najtańszy np. Autocraft mają super opinię, a kosztują śmieszne pieniądze :mrgreen:

Poza tym święte powiedzenie mówi: "co z boscha to do kosza" i tego staram się trzymać, a boscha kupuję tylko jak już nie ma potencjalnie lepszego zamiennika (np. sondy lambda i przepływki są ok, a już cewki, wysprzęgliki, przewody WN z boscha są g... warte niestety :evil: )
Online
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3171
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Akumulator

Post autor: DzieX »

Z tym boschem to prawda. Do V5 zrobili... za któtkie przewody :/
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
Awatar użytkownika
Dayanka
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 04 sty 2009, 12:54

[ALL] Akumulator

Post autor: Dayanka »

hej, mam takie pytanko. Jakieś 4 lata temu, padł mi akumulator i był wymieniony na centre. Nie wiem czy było wszystko przy tym poprawnie zrobione, ale czy mogło to spowodować brak oświetlenia panela sterowania szybami, brak oświetlenia sterowania szybami w drzwiach pasażerów, brak podświetlenia przycisków od klapy paliwa i esp, brak sterowania lusterkami (złożyć się złożą, rozłożą też) i jeszcze innych parę rzeczy. Myślałam też, że może to moduł komfortu?
Czy np. jak odłączę teraz aku i podłącze na nowo to wróciłoby wsio do normy? Nic się nie stanie?
Wiem,że wszelka elektryka ma być wyłączona, a auto ma być zamknięte, czy może być otwarte?
Z góry thx za odp.
Pozdrawiam
Diabła Wart Ten Mężczyzna, Który Nie Wie Czego Chce!
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Akumulator

Post autor: kornat »

Dayanka, sprawdź włącznik świateł.
ODPOWIEDZ