[ALL] Oleje i filtry

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
siemionek78
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2010, 20:44

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: siemionek78 »

Witam Panowie niech ktos mnie uswiadomi :D wymieniac olej teraz czy poczekac do wiosny???/ przejechalem na obecnym oleju 14tys, mechaniik mowi zeby wymieniac co 1 rok lub 15 tys, komunikat service swieci mi sie od 2 miesiecy ( chodzi o olej) mam nadzieje hehehe. Wiec jak to jest mozna wymieniac olej w czasie zimy czy nie???? pomozcie zagubionemu :)
Awatar użytkownika
nikos172
Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: 31 maja 2012, 16:07

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: nikos172 »

A czemu niby nie można ?? Lepiej przekroczyć o pare tysięcy ?? nie słuchaj nadwornych mechaników. Olej wymienia się co 15 tys. ale lepiej jak zmienisz co 13 niż co 17... Co do pory roku TO BEZ ZNACZENIA jak robisz cały czas przebiegi.

Ja zmieniam co 12 tysięcy czyli około 5 miesięcy...

POZDRO
[center][you], zapraszam na Mazury[/center]
[center]Odwiedź galerię mojego Toledo[/center]
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: szymekgd »

nikos172 pisze:Olej wymienia się co 15 tys.


W TDI, w benzynie chyba częściej?
Michal
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: vwir »

siemionek78 pisze:Witam Panowie niech ktos mnie uswiadomi :D wymieniac olej teraz czy poczekac do wiosny???/ przejechalem na obecnym oleju 14tys, mechaniik mowi zeby wymieniac co 1 rok lub 15 tys, komunikat service swieci mi sie od 2 miesiecy ( chodzi o olej) mam nadzieje hehehe. Wiec jak to jest mozna wymieniac olej w czasie zimy czy nie???? pomozcie zagubionemu :)

Po pierwsze to co ma pora roku do wymiany?! W zależności od tego co nastąpi wcześniej: wymieniasz po 15tys (w TDI, nie wiem jak w 1.6) lub po roku od poprzedniej wymiany.
A service nie znaczy, że masz zmienić olej, tylko że masz jechać do serwisu na okresowy przegląd. Czyli w praktyce podłączyć VAGa i skasować service lub pogrzebać w sieci jak to się robi przyciskami na liczniku i skasować ;)
Awatar użytkownika
bartekmk
Forumowicz
Posty: 1669
Rejestracja: 05 mar 2011, 20:55
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV++
Skąd?: Katowice

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: bartekmk »

ja mam wielkie przeczucie ze te wymiany co 8-10 tys to jest jedna wielka przesada. wymienisz co 20 tys i tez sie nic nie stanie. tym bardziej w benzyniaku. jesli cie to uspokoi to wymien teraz.
siemionek78
Forumowicz
Posty: 119
Rejestracja: 30 paź 2010, 20:44

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: siemionek78 »

ok wiec z kad biora sie glosy zeby nie wymieniac oleju przed zima w czasie zimy???? czy ma to jakies logiczne uzasadnienie???
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: szymekgd »

ok wiec z kad biora sie glosy zeby nie wymieniac oleju przed zima w czasie zimy????


Jakie głosy? Nie słyszałem, żeby w warsztatach wymiana oleju była usługą sezonową ;)

Zima jest trudnym okresem dla auta, więc wymiana oleju raczej wydłuży żywot silnika.
Michal
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: vwir »

siemionek78 pisze:ok wiec z kad biora sie glosy zeby nie wymieniac oleju przed zima w czasie zimy???? czy ma to jakies logiczne uzasadnienie???

W życiu się z takim czymś nie spotkałem.
Awatar użytkownika
koti
Zasłużony
Posty: 1394
Rejestracja: 04 sie 2008, 16:50
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Grójec

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: koti »

Też pierwsze słyszę coś takiego.
Ja to bym może tłumaczył to tym, że zimą często silnik jest niedogrzany i ma to jakiś wpływ na szybszą utratę tych wszystkich cudownych właściwości oleju? Silnik niedogrzany to i jego warunki pracy gorsze, więcej sadzy i wilgoci którą wyłapuje olej.
Tylko mnie tu zaraz nie zlinczujcie bo ja tam się na tym nie znam i to tylko takie moje przemyślenia :P
Seat Toledo II, 1.9 TDI 110 KM ASV, 2000r.
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

[ALL] Oleje i filtry

Post autor: Kitaj »

Ja właśnie wolę wymieniać przed zimą bo w zimie tak jak koti napisał samochód ma ciężkie warunki i lepiej jak pracuje na świeżym oleju który zapewnia mu lepsze smarowanie niż na zużytym :-)
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
ODPOWIEDZ