[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Pendzik »

Danielek przydatny manual, ale mi chodziło o wymianę drążka a nie końcówki :-D
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Tomas »

spajdi pisze:Panowie mam chyba identyczny problem jak miał Tomas jak zakładał temat...

Przy spokojnej jeździe wszystko 100% OK. Przy ostrych zakrętach w lewo - wszystko super.
Tylko przy ostrzejszym zakręcie w prawo (jak dociąża się lewe koło) słychać takie "gumowe" rytmiczne terkotanie z przedniego lewego koła jakby "klocki bieżnika" ząbkowały po asfalcie tak mi się ten dźwięk kojarzy.


U mnie to była krzywa zwrotnica, ale zanim mechanik do tego doszedł, to też było sporo gdybania i podmieniania części. U mnie przy tych objawach mechanik stawiał na:
1. Coś się dzieje ze skrzynią biegów
2. Walnięty przegub wewnętrzny
3. Podkrzywiona półośka
4. Rdzawy wżer w łożysku koła
a na końcu wyszło, że to zwrotnica hehe.
Jak pisałeś mi na maila, że Ci sprzęgło wymieniali i wyciągali skrzynię, to może źle Ci to na końcu poskładali i gdzieś masz jakieś bicie na kole.
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
spajdi
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 23 gru 2012, 18:15
Auto: Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Rybnik

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: spajdi »

Tyle, że tam ciężko coś źle poskładać... No nic po nowym roku wizyta u mechanika i znajdzie przyczynę, a po naprawie napiszę co było, żeby została wiedza dla potomnych ;-)
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Danielek. »

Pendzik pisze:Danielek przydatny manual, ale mi chodziło o wymianę drążka a nie końcówki :-D


Jak napisałem to zauważyłem że chodziło ci o drążek a nie o końcówki ;-) Tego nie wymieniałem więc nie pomogę.
spajdi
Forumowicz
Posty: 58
Rejestracja: 23 gru 2012, 18:15
Auto: Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Rybnik

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: spajdi »

Tomas pisze:
spajdi pisze:Panowie mam chyba identyczny problem jak miał Tomas jak zakładał temat...

Przy spokojnej jeździe wszystko 100% OK. Przy ostrych zakrętach w lewo - wszystko super.
Tylko przy ostrzejszym zakręcie w prawo (jak dociąża się lewe koło) słychać takie "gumowe" rytmiczne terkotanie z przedniego lewego koła jakby "klocki bieżnika" ząbkowały po asfalcie tak mi się ten dźwięk kojarzy.


U mnie to była krzywa zwrotnica, ale zanim mechanik do tego doszedł, to też było sporo gdybania i podmieniania części. U mnie przy tych objawach mechanik stawiał na:
1. Coś się dzieje ze skrzynią biegów
2. Walnięty przegub wewnętrzny
3. Podkrzywiona półośka
4. Rdzawy wżer w łożysku koła
a na końcu wyszło, że to zwrotnica hehe.
Jak pisałeś mi na maila, że Ci sprzęgło wymieniali i wyciągali skrzynię, to może źle Ci to na końcu poskładali i gdzieś masz jakieś bicie na kole.


Autko już jeździ idealnie.

Okazało się, że gdzieś podczas demontażu/montażu skrzyni cały silnik ze skrzynią przesunął się na łapach za bardzo na lewo i na ostrych zakrętach w prawo tracił się luz na lewej półosi (tak jakby półoś za mocno chciała wchodzić do skrzyni).

Silnik ze skrzynią został "wycentrowany" i po problemie ;-)
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Pendzik »

Koledzy podczas wymiany gum stabilizatora urwałem jedną ze śrub mocującą obejmę. Co teraz można z tym fantem zrobić i czy w ogóle można coś z tym zrobić w domowych warunkach czy lepiej zostawić to mechaniorowi?
Pako162
Forumowicz
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2011, 10:26

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Pako162 »

Ja też miałem taki sam problem, a że dostęp do tej śruby jest znikomy pozostało mi tylko wyciągnąć całe sanki. nie ma z tym dużo roboty, wystarczy odkrecic w sumie 6 srub. 4 od sanek i 2 od maglownicy. Mojej nie dalo sie wykrecic wiec ja rozwierciłem napawałem otwór migomatem, nawierciłem nowy i nagwintowałem. Z całościa może zeszło ok 1.5 godz. Wiecej było strachu przed urwaniem czegos jeszcze :-D ...
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Pendzik »

Kolego Pako162 u mnie powyższa usterka została w ten sam sposób naprawiona :-)
lenio
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 24 maja 2009, 14:34
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Kętrzyn

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: lenio »

Koledzy po zimie puka coś z przodu na kamiennej drodze . Łączniki stabilizatora , gumy na stabilizatorze , górne mocowanie amorów tuleje na wachaczach - wszystko nowe. Gdzie jeszcze szukać przyczyny ? Stuka jakby z lewej strony .
Toledo II TDI AHF + Powered by TUNE-UP
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

[ALL] Stukanie / pukanie / gumy stabilizatora i inne

Post autor: Danielek. »

lenio, Szklana kula mówi że może to być,końcówka drążka/drążek.
ODPOWIEDZ