Szum/wiatr w aucie

Tematy ogólno-techniczne
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Szum/wiatr w aucie

Post autor: Kitaj »

Ja obstawiam że krzywo założyli szybe w uchwytach i poprostu szyba się nie domyka do końca ;-) Sciągasz tapicerke i w czarnej blasze masz 2 duze otwory zaślepione gumą. Otwierasz je opuszczasz szybe do momentu aż zobaczysz śruby, odkręcasz i poprawiasz :-P
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
magik44
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 21 cze 2010, 21:15

Szum/wiatr w aucie

Post autor: magik44 »

Doszedł ktos w końcu jak wyciszyć te drzwi? W moim tolku od pasarzera jest wszystko ok ale od strony kierowcy przy większych podmuchach wiatru lub powyżej 130 km/h czuć wiatr. Może nie jakoś mocno, ale jest to odczuwalne i dość nieprzyjmne. Na początku wydawało mi się że może samochód był stuknięty. Ale kiedyś gdy go kupowałem zrobilem kiedyś przegląd przed kupnem w ASO i nie stwierdzili żeby był bity dopiero dzisiaj zobaczyłem ten temat. Więc teraz wyjaje mi się że da się to wyregulować. Jutro zobacze co da się z tym zrobić ale jak ma ktoś plan albo już to zrobił proszę o podpowiedź:)
wojtasGWE
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 02 maja 2010, 16:07

Szum/wiatr w aucie

Post autor: wojtasGWE »

Mam ten sam problem ja na drzwi od wewnętrznej strony przykleiłem taka jakby uszczelkę
magik44
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 21 cze 2010, 21:15

Szum/wiatr w aucie

Post autor: magik44 »

Mam ten sam problem ja na drzwi od wewnętrznej strony przykleiłem taka jakby uszczelkę



I jak działa? Nie szumi?
wojtasGWE
Forumowicz
Posty: 77
Rejestracja: 02 maja 2010, 16:07

Szum/wiatr w aucie

Post autor: wojtasGWE »

przynajmniej przy 120km/h jest ciszej o wiele niż było
Awatar użytkownika
maqu
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2013, 21:56

Szum/wiatr w aucie

Post autor: maqu »

magik44 pisze:Doszedł ktos w końcu jak wyciszyć te drzwi? W moim tolku od pasarzera jest wszystko ok ale od strony kierowcy przy większych podmuchach wiatru lub powyżej 130 km/h czuć wiatr. Jutro zobacze co da się z tym zrobić ale jak ma ktoś plan albo już to zrobił proszę o podpowiedź:)


Może Cię to zainteresuje: http://www.sztukawyciszania.pl/oferta/ Serwis zajmuje się wygłuszaniem samochodów, min. wycisza uszczelki drzwi. Ale jak widzę po cenach, to drogi interes. Sam rozważałem czy się nie wybrać, ale mnie jednak nie stać...
Awatar użytkownika
Dawid1992P
Forumowicz
Posty: 383
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:28

Gwizdanie przy dużych prędkościach

Post autor: Dawid1992P »

WItam, mam taki problem gdy jade powyzej 120 strasznie gwizda wiatr po srodku deski rozdzielczej, w innym temacie wypowiadalem sie i znalazłem przyczyne byly to uszczelki boczne ale pozostał gwizd na samym środku samochodu tak jakby z podszybiem było cos nie tak spotkał sie ktos kiedys z czymś takim ? A moze byc tak ,ze szyba byłą wymieniana i ktoś ją źle wkleił?
Jest to strasznie uciazliwe a nie moge dojść gdzie przedostaje sie wiatr.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Szum/wiatr w aucie

Post autor: Danielek. »

Zdejmij wycieraczki rozpędź się do prędkości w której świst występował bardzo możliwe że to one są za to odpowiedzialne ;-)
Awatar użytkownika
Dawid1992P
Forumowicz
Posty: 383
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:28

Szum/wiatr w aucie

Post autor: Dawid1992P »

I znalazłem winowajce, teraz pytanie jakie kupic bo te które mam kosztowały 80 zł i sa z boscha, ciekawe na jakich nie będzie takich objawów...:/
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Szum/wiatr w aucie

Post autor: Danielek. »

Dawid1992P, Ha jednak wycieraczki ;-)
Z doświadczenia powiem że osobiście kupuje 2x w roku najtańsze wycieraczki w markecie,wyznaję zasadę że mniej boli wyrzucić wycieraczki za 20 zł kpl niż boscha za 80 ;-) Obecne po 6 miesiącach i 12 tys km w tym zima nadal dobrze zbierają nie mam do nich zastrzeżeń.
W trasie i mocniejszym deszczu doskonale spisuję się niewidzialna wycieraczka Rain-x.
ODPOWIEDZ