[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Tematy ogólno-techniczne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: kornat »

dropsik9977 pisze:
kornat pisze:
dropsik9977 pisze:nowy zamiennik

Szkoda czasu na niego.


to co nowy ori ?

Tak, ale sprawdź czy błąd występuje ponownie. Przy okazji można sprawdź wskazania w silniku w grupie 007 i w liczniku w grupie 003
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: Pendzik »

dropsik9977 pisze:
kornat pisze:
dropsik9977 pisze:nowy zamiennik

Szkoda czasu na niego.


to co nowy ori ?


Około 2 miesiące temu wymieniłem owy czujnik na zamiennik ponieważ musiałem to zrobić szybko a nie miałem skąd wziąć oryginału (nie pamiętam firmy, ale też był zielony). Kosztował ok 35 zł i odpukać, jak do tej pory jest wszystko ok
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: dropsik9977 »

Pendzik pisze:
dropsik9977 pisze:
kornat pisze:
dropsik9977 pisze:nowy zamiennik

Szkoda czasu na niego.


to co nowy ori ?


Około 2 miesiące temu wymieniłem owy czujnik na zamiennik ponieważ musiałem to zrobić szybko a nie miałem skąd wziąć oryginału (nie pamiętam firmy, ale też był zielony). Kosztował ok 35 zł i odpukać, jak do tej pory jest wszystko ok


no wlasnie kupilem ten sam za tyle samo ;) tylko znizke mam i dalem 30;p
no i zielony
no to jak mowisz ze narazie jest ok no to wymienie i zobaczymy czy zegar sie ruszy :) odpale niech pochodzi z 10 20 min i powinno sie ruszyc bo na liczniku mi sie wskazowka nie ruszala
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

dropsik9977 pisze:i powinno sie ruszyc bo na liczniku mi sie wskazowka nie ruszala


Sprawdziłeś czy wiązka ma przejście?

dropsik9977 pisze:narazie jest ok no to wymienie i zobaczymy czy zegar sie ruszy :)


Pewnie się ruszy, tylko czy do 90st. dojdzie? ;)
Michal
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: dropsik9977 »

szymekgd pisze:
dropsik9977 pisze:i powinno sie ruszyc bo na liczniku mi sie wskazowka nie ruszala


Sprawdziłeś czy wiązka ma przejście?

dropsik9977 pisze:narazie jest ok no to wymienie i zobaczymy czy zegar sie ruszy :)


Pewnie się ruszy, tylko czy do 90st. dojdzie? ;)


hehe no wlasnie ciekawe czy sie ruszy
czytalem ze jedne przed sie zatrzymuja jedne troche ponad

a czy ma przejscie no to nie wiem nie umiem sprawdzic w elektryce jestem zielony :(
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: carol »

Witajcie, troszkę mnie tu nie było.

Panowie mam taki problem. Auto nie łapie temperatury (wskazówka ani drgnie) a i w środku nie bardzo chce grzać, więc:

Wymieniłem termostat oraz płyn. Auto zaczęło ciut lepiej grzać w środku, umówmy się dużo lepiej niż wcześniej. (wcześniej było letnie ze wskazaniem na chłode, teraz no jest to ciepłe powietrze) Temperatura dalej bez zmian :/ ale jak jechałem ostatnio doładowanym samochodem przez 15km przy cięzkich warunkach drogowych, temperatura skoczyła między 60 a 90 :-?

A teraz coś co mnie bardzo niepokoi, Wymieniłem ten termostat i płyn ok, ale teraz po kilku dniach i przejazdach na niewielkich odcinkach łącznie około 20 km, już drugi raz musiałem dolać jakieś 0,7 Litra płynu.. nie zlokalizowałem żadnego wycieku... pod autem sucho.

Nasuwają się 2 pytania, może nawet głupie
- czy płyn mógł odparować? czy jednak przeciek :?:
- czy może być czemuś winny czujnik temp. wody :?:

pomocy ! :-(
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3172
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: DzieX »

Jeśli płyn spitala to może być:
- nagrzewnica
- uszczelka pod głowicą
- może lecieć na silnik i od razu odparowywać. Zostanie ślad w kolorze płynu. U mnie była widoczna para (w zimie)

Jeśli chodzi o wskazania temperatury to najprawdopodobniej czujnik temperatury. U mnie np skakała temp. między 60 a 90 w kółko.
SEAT Toledo .:R32 4x4: forum facebook blog | VW Polo | RENAULT Laguna | SEAT Leon
carol
Forumowicz
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2008, 20:40

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: carol »

witam ponownie.
Sprawdziłem dzisiaj auto jeszcze raz i tak:

po 5 min pracy na wolnych obrotach górny wąż, ten gruby po prawej stronie patrząc na silnik (obok akumulatora) się nagrzewa, natomiast ten dolny od termostatu bez zmian.

nie widać żadnych wycieków, korek spustowy trzyma, jest suchy, między bagnetem od oleju a termostatem jest odrobinę przyschniętego płynu ale on tam w sumie jest od wymiany termostatu jak trochę wyciekło a tak to nic... :/

no i po nocy poziom płynu bez zmian, wychodziłoby na to że płyn myka tylko w czasie jazdy.

jadę po czujnik

Jakieś nowe pomysły?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: szymekgd »

carol pisze:no i po nocy poziom płynu bez zmian, wychodziłoby na to że płyn myka tylko w czasie jazdy.


No i sam dałeś sobie odpowiedź: płyn ucieka podczas jazdy i od razu paruje, szukaj nieszczelności przy chłodnicy
Michal
Awatar użytkownika
lucassiuss
Forumowicz
Posty: 475
Rejestracja: 12 cze 2011, 13:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Smardzewice

[ALL] Czujnik temperatury/Termostat - nie dogrzewa się auto

Post autor: lucassiuss »

mi uciekalo jak zle zalozylem uszczelke przy wymianie termostatu, termostat sie rozgrzewal puszczal plyn i uciekal. Moze tak byc ze od razu paruje.
ODPOWIEDZ