Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

wygłuszenie silnika :(

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

wygłuszenie silnika :(

Post autor: eR »

Kitaj, też tak sądzę. Jeszcze nie widziałem żeby mi się choć raz wentylator od chłodnicy w tym samochodzie załączył . A że jest sprawny to mogę dowiedzieć się tylko wtedy jak klime załączam :-)
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

wygłuszenie silnika :(

Post autor: kornat »

To idę zrywać ten amelinium :P Jutro będę jechał to zobaczę czy coś się zmieniło :)
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

wygłuszenie silnika :(

Post autor: Kitaj »

eR pisze:Jeszcze nie widziałem żeby mi się choć raz wentylator od chłodnicy w tym samochodzie załączył

x2 :D Nawet jak stoje w korkach i jest 35 stopni to nic sie nie dzieje, ten samochód jest magiczny... U mnie jak odpowietrzałem układ chłodzenia to musiałem 40min stać w miejscu i trzymać 2tyś obr dopiero się włączył :-)

Gora silnika się tak nie nagrzewa, a podczas jazdy i tak chłodzi to wpadające powietrze, niebezpiecznie jest koło turbiny a tak na spokojnie nic się nie bedzie działo ;-)
Było:
Toledo 1M 1.9 AGR+ [*] :(
Audi A6C5 Quattro 2.8 [*]
------------------------------
Jest:
:579: :585: BMW E46 XD M57D30 "Karwan" :585: :579: Obrazek
:579: BMW E39 M54B25 "Na Leniu" :579:
------------------------------
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

wygłuszenie silnika :(

Post autor: kornat »

Kitaj pisze:eR napisał/a:
Jeszcze nie widziałem żeby mi się choć raz wentylator od chłodnicy w tym samochodzie załączył

x2 :D

x3 :P

Mi również od kiedy mam TDI wentylator się nie załączył gdzie w benzyniaku nawet przy 10*C się załączał.
Oderwałem, jutro pojeżdżę trochę to zobaczę czy coś się zmieniło.
edit:
Dziś cały czas deszcz padał więc nie mogłem się dobrze wsłuchać czy była zmiana, ale wydaje mi się, że bez zmian z folią ameliniową czy bez.
Kielu
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 29 sty 2012, 21:07

wygłuszenie silnika :(

Post autor: Kielu »

Z rok temu jak mi sie ta gąbka pokruszla na tej osłonie też wymieniłem na taką z alu, niby wyciszyło ale chyba bardziej przez to że stara już prawie nie istniała.
Co do wyciszenia silnika bardziej pomoglo dolewanie oleju 2T do baku i później zalałem dodatek LM Cera tec. Jestem sceptyczny do tego typu produktów a jednak też troche wyciszyło silnik plus jakby silnik inaczej chodzi lekko i zapala bez oporu. Odczucia na ucho
eR
Forumowicz
Posty: 346
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:17
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce

wygłuszenie silnika :(

Post autor: eR »

Też muszę w końcu spróbować tego 2T. Tyle osób leje i nie ma lipy... Wracając jeszcze do tego wygłuszenia to wiadomo, że sama mata pod górną osłona szału nie zrobi. Jedni słyszą różnicę inni mniej. Można by się pobawić w przyklejanie maty pod nadkola i osłony boczne silnika ale czy jest w tym jakiś sens. Klekot zawsze będzie klekotał. Chociaż wg mnie konstruktorzy seata bardziej mogliby się przyłożyć do wyciszenia wnętrza bo np. w porównaniu z Golfem mk4 z takim samym silnikiem różnica jest spora.
Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

wygłuszenie silnika :(

Post autor: kornat »

eR, co do mk4 ja mam wrażenie, że seat jest cichszy ale fakt faktem ja mam komplet dolnych osłon a golf nie.
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

wygłuszenie silnika :(

Post autor: piotrek148 »

Czy oprócz komory silnika (maski) wygłuszaliście też wnętrze auta ?? Warto sie w to bawić ??
ODPOWIEDZ