Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Prawidlowo zamontowany zawor, podcisnienie

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

Prawidlowo zamontowany zawor, podcisnienie

Post autor: dropsik9977 »

ja kupilem wszystkie 5mm i nic sie nie stanie jak bedzie wiekszy a nawet lepiej :)
a ja kupilem 3m narazie :)
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Prawidlowo zamontowany zawor, podcisnienie

Post autor: szymekgd »

ja kupilem wszystkie 5mm i nic sie nie stanie jak bedzie wiekszy a nawet lepiej :)


Dlaczego? Oryginalnie chyba część wężyków ma przejściówki z większej średnicy (króćce zaworów) na mniejszą, ale przy małym króćcu - np. grucha wężyk o większej średnicy nie będzie lepszy. Skoro producent zaleca wężyki o określonej średnicy i długości to podejrzewam, że robi to w jakimś celu, np. zwiększając średnicę potrzeba większej wydajności pompy..
Michal
Awatar użytkownika
cash
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:41
Auto: Seat Toledo 1M
Model: ASV+
Skąd?: Lublin

Prawidlowo zamontowany zawor, podcisnienie

Post autor: cash »

jabol_ek pisze:A ile metrów kupiłeś ?? Z tym 3,2 będzie problem bo chce kupić węże z firmy Samco i tam jest wymiar 3 mm albo 4 mm.


Ja kupiłem tylko po pół metra tego i tego, bo tylko dwa wężyki wymieniałem, ale gdzieś kiedyś czytałem ile trzeba na wszystkie i jak dobrze pamiętam to cieńszego trzeba ok. 1.5m, a grubszego ok. 2.5m.
Awatar użytkownika
jabol_ek
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 06 sty 2011, 21:53
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kędzierzyn Koźle

Prawidlowo zamontowany zawor, podcisnienie

Post autor: jabol_ek »

cash pisze:
jabol_ek pisze:A ile metrów kupiłeś ?? Z tym 3,2 będzie problem bo chce kupić węże z firmy Samco i tam jest wymiar 3 mm albo 4 mm.


Ja kupiłem tylko po pół metra tego i tego, bo tylko dwa wężyki wymieniałem, ale gdzieś kiedyś czytałem ile trzeba na wszystkie i jak dobrze pamiętam to cieńszego trzeba ok. 1.5m, a grubszego ok. 2.5m.


Zaraz zasiądę na E-bajaku zobacze jakie mają ceny :). Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
dropsik9977
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 19 gru 2012, 10:03

Prawidlowo zamontowany zawor, podcisnienie

Post autor: dropsik9977 »

hehe no nie wiem jak to ta mjest ale mowie kupilem 5mm i 3m tych wezykow no i tak je zapne bo ja wymieniam tylko przy tych zaworkach :)
ODPOWIEDZ