Dziwna praca silnika na mrozie

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
Pawka666
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2012, 00:00
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto, Grudziądz

Dziwna praca silnika na mrozie

Post autor: Pawka666 »

Wiesz co w teorii to paliwo też powinno być cacy bo kumpel lata na nim ciągle i to francuzami (megane II, xsara i 406) i beż najmniejszych problemów, może faktycznie jakiś syf gdzieś się nazbierał i on przymarza blokując przepływ.
Masz jakiś schemat/instrukcję wymiany filtra paliwa? to zrobił bym to sam w garażu
btw jaki filt polecacie bo na stronie IC widziałem boscha i filtrona i oba gdzieś w granicach 100-110zł
...do zobaczenia na drodze...
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Dziwna praca silnika na mrozie

Post autor: szymekgd »

Pawka666 pisze:Masz jakiś schemat/instrukcję wymiany filtra paliwa?


Może będzie pomocne? viewtopic.php?t=5693

Pawka666 pisze:btw jaki filt polecacie bo na stronie IC widziałem boscha i filtrona i oba gdzieś w granicach 100-110zł


Filtrona NIE, ja mam MANNa, KNECHT jest podobno lepszy.
Michal
Pawka666
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2012, 00:00
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto, Grudziądz

Dziwna praca silnika na mrozie

Post autor: Pawka666 »

samochód odmarzł jednak problem pozostał, chyba czeka mnie czyszczenie pompy wtryskowej...zabierał się ktoś za to? czy lepiej pozostawić to fachowcom i nie próbować na własną rękę?
...do zobaczenia na drodze...
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Dziwna praca silnika na mrozie

Post autor: marek_igor »

wyczyścić można, ale po zabiegu i tak trzeba oddać do kalibracji...
Pawka666
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2012, 00:00
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto, Grudziądz

Dziwna praca silnika na mrozie

Post autor: Pawka666 »

marek_igor pisze:wyczyścić można, ale po zabiegu i tak trzeba oddać do kalibracji...


ok czyli oddam auto w ręce fachowców...orientujesz się jaki koszt takiej operacji, orientacyjnie żebym wiedział czy nie chcą mnie za mocno przyciąć :D
...do zobaczenia na drodze...
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Dziwna praca silnika na mrozie

Post autor: szymekgd »

Pewnie 500zł za wymianę uszczelnień i kalibrację wyciągniętej pompy będzie okazją...
Michal
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Dziwna praca silnika na mrozie

Post autor: marek_igor »

Bez przesady. W Krakowie za samą kalibrację wyciągniętej pompy biorą 100-150zł.
Przed świętami robiliśmy pompę w firmowym busie, czyszcznie, wymiana tłoczka i coś jeszcze nie pamietam, no i na końcu kalibracja - koszt 400zł.
Za 500zł można zregenerować całą pompę (też przerabiałem, z wyciągnięciem i założeniem pompy oraz ustawianiem rozrządu wyszło 800zł).
Te ceny nie są podawane od jakiegoś samouka z wioski, tylko od bardzo znanego i dobrego fachowca :)

Pawka666, Dużo "pompiarzy" chce dostać samą pompę, bez auta, więc się zorientuj.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Dziwna praca silnika na mrozie

Post autor: szymekgd »

Mi krzykneli 400zł tylko za wymianę uszczelnień bez kalibracji, sprawdzania/czyszczenia nastawnika, ale w Gdyni są tylko 2a warsztaty zajmujące się pompami...
Michal
Pawka666
Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2012, 00:00
Auto: ...
Model: ...
Skąd?: Trójmiasto, Grudziądz

Dziwna praca silnika na mrozie

Post autor: Pawka666 »

Cały czas nie mam pewności co mu dolega, dlatego odstawiam auto do znajomego warsztatu i dalej najwyżej sama pompa poleci. Bo brak mi pomysłów, auto odpala zupełnie normalnie i pracuje chwile na odpowiednich obrotach a potem jakby je coś zduszało i pada, raz udało mi się odpalić i pracował gdzieś w granicach 600-800obr/min przy czym strasznie dymił ale nie gasł tyle że nie reagował na gaz. W maju miałem duży serwis bo wybuchła mi turbina i mam nowe turbo, nowy rozrząd więc nie wiem co może mu dolegać. Kiedyś już raz tak miałem ze jakiś syf się w pompie nazbierał i tracił wtedy moc, czyszczenie pompy pomogło.


szymekgd pisze:Mi krzykneli 400zł tylko za wymianę uszczelnień bez kalibracji, sprawdzania/czyszczenia nastawnika, ale w Gdyni są tylko 2a warsztaty zajmujące się pompami...


dlatego ściągnąłem auto z gdyni do Grudziądza na lawecie bo duże miasto=duże ceny :P
...do zobaczenia na drodze...
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

Dziwna praca silnika na mrozie

Post autor: marek_igor »

Pawka666 pisze:pracuje chwile na odpowiednich obrotach a potem jakby je coś zduszało i pada, raz udało mi się odpalić i pracował gdzieś w granicach 600-800obr/min przy czym strasznie dymił ale nie gasł tyle że nie reagował na gaz.


Właśnie identyczne cuda mieliśmy ostatnio w firmowym busie i winna była pompa.
ODPOWIEDZ