Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Dziwny wyciek (od strony pasażera)

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
Awatar użytkownika
jabol_ek
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 06 sty 2011, 21:53
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kędzierzyn Koźle

[1M] Dziwny wyciek (od strony pasażera)

Post autor: jabol_ek »

Dzisiaj się wczołgałem pod auto ,nie było łatwo, bo nie mam kanału =/ ale dałem radę . Miejsce w którym było widać ślimaczenie chyba nie było zbyt dobrze połączone (chyba się poluzowało). Za 2-3 dni zerknę czy znowu się ślimaczy jeżeli tak to zacznę dalej działać i wyczyszczę odmę. Wiecie może czy można kupić samą uszczelkę która jest przy łączeniu tej rury jeżeli tak to jak to powiedzieć fachowo w sklepie :)



Obrazek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Dziwny wyciek (od strony pasażera)

Post autor: szymekgd »

jabol_ek, etka ci poda nr.
Awatar użytkownika
jabol_ek
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 06 sty 2011, 21:53
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kędzierzyn Koźle

[1M] Dziwny wyciek (od strony pasażera)

Post autor: jabol_ek »

Właśnie wróciłem z psem ze spacerku i cooo...... I plama na chodniku kur... Jutro zobaczę skąd się wydobywa. Jak okaże się, że znowu z tego miejsca co ostatnio to kupie cybanta i skręcę to mocniej :mrgreen: Dobrze że póki co pogoda dopisuje. Zaczynam żałować wymianę oleju na inny Chciałem polepszyć i pogorszyłem. Jak się wkurzę to wymienię z powrotem na Castrola
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Dziwny wyciek (od strony pasażera)

Post autor: szymekgd »

I castrol wszystko Ci uszczelni ;)
Zlikwiduj przeciek i zostan przy porzadnym oleju...
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Dziwny wyciek (od strony pasażera)

Post autor: OMEGA »

jabol_ek pisze:Właśnie wróciłem z psem ze spacerku i cooo...... I plama na chodniku kur... Jutro zobaczę skąd się wydobywa. Jak okaże się, że znowu z tego miejsca co ostatnio to kupie cybanta i skręcę to mocniej :mrgreen: Dobrze że póki co pogoda dopisuje. Zaczynam żałować wymianę oleju na inny Chciałem polepszyć i pogorszyłem. Jak się wkurzę to wymienię z powrotem na Castrola

Olej nie służy do uszczelniania silnika tylko do smarowania i odprowadzania ciepła :P
Jak nie masz kanału to może warto zainwestować w TO ?
Black gold
Awatar użytkownika
jabol_ek
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 06 sty 2011, 21:53
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kędzierzyn Koźle

[1M] Dziwny wyciek (od strony pasażera)

Post autor: jabol_ek »

szymekgd pisze:I castrol wszystko Ci uszczelni ;)
Zlikwiduj przeciek i zostan przy porzadnym oleju...


No dobra przekonałeś mnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Z tym że nie jestem specem od mechaniki, tak więc jednak udam się do mechanika

[ Dodano: 2011-12-17, 22:15 ]
OMEGA pisze:
jabol_ek pisze:Właśnie wróciłem z psem ze spacerku i cooo...... I plama na chodniku kur... Jutro zobaczę skąd się wydobywa. Jak okaże się, że znowu z tego miejsca co ostatnio to kupie cybanta i skręcę to mocniej :mrgreen: Dobrze że póki co pogoda dopisuje. Zaczynam żałować wymianę oleju na inny Chciałem polepszyć i pogorszyłem. Jak się wkurzę to wymienię z powrotem na Castrola

Olej nie służy do uszczelniania silnika tylko do smarowania i odprowadzania ciepła :P
Jak nie masz kanału to może warto zainwestować w TO ?


Cholera nie wiedziałem żę takie coś istnieje :-D :-D Dzięki jutro będe w pracy i zobaczę ile kosztują porządne kątowniki i płaskowniki i pospawam sobie (chociaż trochę bym sie bał na to najechać :) ) =) hehe Mam jeszcze jedno pytanie co do mojego wycieku Sprawdziłem koło gruszki od odmy na końcu wężyka widać również zaślimaczenie w wolnej chwili napewno zdejmę odme i postaram się ją wyczyścić (jeżeli ktoś kojarzy czy gdzieś jest jakaś fotoporada to byłbym wdzięczny), ale mniejsza o to sprawdziłem poziom oleju na bagnecie (zimny silnik) i stan jest jakieś 3 mm przed zagięciem czyli powyżej tego pola ponacinanego, czyli wnioskuje że za dużo . Czy to też może być przyczyną wycieku ??
Awatar użytkownika
OMEGA
Forumowicz
Posty: 344
Rejestracja: 24 maja 2011, 03:35
Auto: 1M
Model: ARL
Skąd?: Okolice Krakowa

[1M] Dziwny wyciek (od strony pasażera)

Post autor: OMEGA »

jabol_ek pisze:
szymekgd pisze:I castrol wszystko Ci uszczelni ;)
Zlikwiduj przeciek i zostan przy porzadnym oleju...


No dobra przekonałeś mnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Z tym że nie jestem specem od mechaniki, tak więc jednak udam się do mechanika

[ Dodano: 2011-12-17, 22:15 ]
OMEGA pisze:
jabol_ek pisze:Właśnie wróciłem z psem ze spacerku i cooo...... I plama na chodniku kur... Jutro zobaczę skąd się wydobywa. Jak okaże się, że znowu z tego miejsca co ostatnio to kupie cybanta i skręcę to mocniej :mrgreen: Dobrze że póki co pogoda dopisuje. Zaczynam żałować wymianę oleju na inny Chciałem polepszyć i pogorszyłem. Jak się wkurzę to wymienię z powrotem na Castrola

Olej nie służy do uszczelniania silnika tylko do smarowania i odprowadzania ciepła :P
Jak nie masz kanału to może warto zainwestować w TO ?


Cholera nie wiedziałem żę takie coś istnieje :-D :-D Dzięki jutro będe w pracy i zobaczę ile kosztują porządne kątowniki i płaskowniki i pospawam sobie (chociaż trochę bym sie bał na to najechać :) ) =) hehe Mam jeszcze jedno pytanie co do mojego wycieku Sprawdziłem koło gruszki od odmy na końcu wężyka widać również zaślimaczenie w wolnej chwili napewno zdejmę odme i postaram się ją wyczyścić (jeżeli ktoś kojarzy czy gdzieś jest jakaś fotoporada to byłbym wdzięczny), ale mniejsza o to sprawdziłem poziom oleju na bagnecie (zimny silnik) i stan jest jakieś 3 mm przed zagięciem czyli powyżej tego pola ponacinanego, czyli wnioskuje że za dużo . Czy to też może być przyczyną wycieku ??

Poniekąd tak, bo może wywalać nadmiar oliwy np. do odmy..

ps. Jak pospawasz dobrze z dobrych kątowników to nie ma problemu :D
Black gold
invisible9
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 12 sty 2012, 17:14

[1M] Dziwny wyciek (od strony pasażera)

Post autor: invisible9 »

Witam

Postanowiłem odświeżyć temat ponieważ mam taki sam problem. Cieknie olej właśnie z tego miejsca jak koledze na zdjęciach. Dodatkowo zauważyłem że ubyło mi sporo oleju i tak jakby autko straciło troszkę mocy (może jestem przewrażliwiony). Czy mogę wyeliminować tą usterkę samemu w domu podnieść auto na lewarku zdjąć koło i zajrzeć tam? Będzie dostęp? Czy lepiej z tym do mechanika jechać?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Dziwny wyciek (od strony pasażera)

Post autor: szymekgd »

Sprawdz czy turbina nie puszcza oleju na uszczelniaczach, do tego zlokalizuj czy cieknie z IC czy polaczen.
Michal
invisible9
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 12 sty 2012, 17:14

[1M] Dziwny wyciek (od strony pasażera)

Post autor: invisible9 »

Dodam, że gdy jakiś miesiąc temu zdjąłem pokrywę silnika zobaczyłem zapocone miejsce dokładnie jak na tym zdjęciu:
http://img228.imageshack.us/img228/1395/dsc02273oo7.jpg

Okazało się, że poluzowała się obejma więc ją dokręciłem, teraz sprawdzałem i już nie mam tam wycieku. Czy to jest ta tzw odma? Czy to może mięć jakiś związek?
ODPOWIEDZ