Rozebrałem dolot i...

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Rozebrałem dolot i...

Post autor: szymekgd »

bartek pisze:
szymekgd pisze:Ten syf to glownie olej z odmy i turbiny ktory przelecial przez IC...
i został zgrzany spalinami, które puszcza ten zasr..ny EGR


Ja uwazam, ze glownym zlem jest odma, zauwaz, ze spaliny puszczane sa przez egr tylko na niskich obrotach, nigdy przy przyspieszaniu, a mgielki olejowej, z odmy/turbiny, jest najwiecej przy wysokich obrotach, dlatego lekarstwem na syf jest nie tylko zaslepienie egra, olej dalej bedzie sie osadzal, a przede wszystkim wywalenie odmy z dolotu, szczegolnie przy silnikach z duzymi przebiegami, poniewaz te moga miec juz przedmuchy. Zasyfiony dolot to pryszcz, ten sam syf moze byc rowniez na zaworach...
Awatar użytkownika
bartek
Forumowicz
Posty: 2115
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:12
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Olsztyn

Rozebrałem dolot i...

Post autor: bartek »

szymekgd, a niech sobie każdy zaślepia co chce.
RB Auto - warsztat samochodowy
Olsztyn, Kołobrzeska 50
www.rbauto.eu
Zapraszamy
Awatar użytkownika
Kitaj
Forumowicz
Posty: 2816
Rejestracja: 01 lip 2008, 23:52
Auto: E46 330xd/A6 C5 2.8
Model: M57D30/2.8 ALG
Skąd?: Okolice Oławy

Rozebrałem dolot i...

Post autor: Kitaj »

Odmy nie wolno zaślepiać ponieważ z silnika zrobimy fontanne żygająca olejem ze wszystkich możliwych miejsc ;-)

Najlepszym rozwiązaniem jest własnie wypiecie z dolotu i puszczenie wężykiem na sam dół...

A teraz tak szczerze to sporobojcie kiedys wypiąć odme, zatkać otwór w dolocie i na rozgrzanym silniku niech ktos gazuje silnikiem a wy trzymajcie ręke a najlepiej białą kartkę przy wylocie z odmy. Żebyście sie nie zdziwili wynikiem :mrgreen:
Poza tym korek od wlewu oleju nie bez powodu jest mokry z oleju od wewnętrznej strony :-)

We wszystkich pojazdach ktore już troche przejechały odmę sie wypina i puszcza węzykiem gdzies na równi z miska olejowa zeby mgiełka olejowa leciała na asfalt a nie do dolotu.

Jeszcze jak chodzilem do szkoly to połowa autobusow PKS-u ma wystajace wężyki z zielonego PCV z ktorych "ślimaczy" sie olej i nie mówie tu o przedwojennych autosanach tylko 3-4 letnich MAN-ach
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Rozebrałem dolot i...

Post autor: szymekgd »

Kitaj, czy cos napisalem o zaslepianiu?

Nie, wystarczy kliknac: http://www.google.pl/#sclient=psy&hl=pl ... 66&bih=694 okazuje sie, ze problem jest banalny do rozwiazania, nawet domowym sposobem, oczywiscie trzeba sie troche wysilic, a blaszke pod egra juz kazdy potrafi wstawic, nawet nie wiedzac po co, a tu trzeba poglowkowac, oczywiscie zaraz dostanie mi sie, ze po co to kombinowanie skoro mozna wpiac w odme wezyk i puscic go pod silnik, oczywiscie, ze mozna, polecam to szczegolnie posiadaczom prywatnych miejsc postojowych...
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Rozebrałem dolot i...

Post autor: vwir »

Założyłem u siebie separator oleju od rovera - praktycznie niczego nie wyłapuje. Głównie wyłapuje wilgoć, a nie olej. Może jakieś inne catch tanki są skuteczniejsze, ale tego z rovera nie polecam.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Rozebrałem dolot i...

Post autor: szymekgd »

vwir, wilgoc pewnie bierze sie z roznicy temperatur, a nie z silnika? ;)
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Rozebrałem dolot i...

Post autor: vwir »

Jak najbardziej, ale nie chodzi mi o to, że wyłapuje wilgoć (to raczej normalne) tylko o to, że nie wyłapuje oleju. O takie coś założyłem: http://moto.allegro.pl/lublin-honker-ga ... 47853.html
Na innych forach strasznie to zachwalali, a u mnie się nie sprawdza.
ODPOWIEDZ