Jak ustawic dawke paliwa na pompie

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Jak ustawic dawke paliwa na pompie

Post autor: migacz1981 »

Ciekawi mnie czy jest mozliwa regulacja dawki paliwa bez demontazu pompy i do tego w warunkach domowych bo natknolem sie na forum na stwierdzenie ze poprzedni wlasciciel ustawil dawke na minimum a ktos ja poprawil ibylo oki tylko nie bylo info w jaki sposob to zrobil czy oddal fachowcom czy dlubnol sam bo jest magiczna srubka
Ostatnio zmieniony 18 sty 2011, 20:41 przez migacz1981, łącznie zmieniany 1 raz.
Pawcio3city
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: 27 lip 2010, 10:04

Jak ustawic dawke paliwa na pompie

Post autor: Pawcio3city »

Nie jestem fachowcem, ale zdaje mnie się, że dawkę paliwową ustawiasz kompem.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Jak ustawic dawke paliwa na pompie

Post autor: szymekgd »

W pompach ktore siedza w silnikach TDI, na pewno tych starszych, dawke ustawiasz przesuwajac "wieko" pompy, a wartosci odczytujesz w vagu, tylko, ze te pompy sa sterowane elektronicznie, a w TD pewnie nie.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Jak ustawic dawke paliwa na pompie

Post autor: migacz1981 »

Juz znalazlem w dziale moje toledo temat kolesia o nicku Marecki i tam jest wlasnie opisane mniej wiecej co on zrobil ale z naciskiem na mniej ;-) i dlatego draze temat dalej

[ Dodano: 2011-01-17, 23:36 ]
Pawcio3city pisze:Nie jestem fachowcem, ale zdaje mnie się, że dawkę paliwową ustawiasz kompem.
A ktorym krzyzakiem czy musze miec plaski a moze torx sie nada cytujac Mariusza Steca moc zalezy od srubokreta taty :-P
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Jak ustawic dawke paliwa na pompie

Post autor: szymekgd »

Tutaj wszystko w temacie pompy VP37 ktora siedzi w straszych TDI: http://www.turbo-diesel.pl/zrob_to_sam/25/
ODPOWIEDZ