Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Zużyty wałek rozrządu i jego wymiana

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
Awatar użytkownika
friger
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:49

Zużyty wałek rozrządu i jego wymiana

Post autor: friger »

Chcialbym w jednym miejscu wyjasnic tzn wytlumaczyc trzy moje problemy z toledziakiem, mianowicie pisalem o kopceniu na wolnych obrotach, o tym ze ciezko pali zimny ( na pompowtryskach , swiece grzaly, synchronizacja wzorowa, dawka rozruchowa dobra) i jeszcze jeden problem ze nie chce sie zbierac na obroty. Mianowicie w ten weekend wyjasnila sie sprawa wszystkich tych trzech niedomagan. Wytarl sie walek rozrzadu na krzywkach i popychacze (szklanki o ktore trzewalek) tak ze dziury w nich zrobilo, a walek na krzywakach prawie zrobil sie kwadratowy zamiast owalny. Po wymianie walka i tych szklanek autko pali jak zegareczek, brak jakiego kolwiek kopcenia, ze juz nie wspomne ze powrocila do niego dusza. Zrobie fotki walka i tych szklaneczek to jak sie mi uda to wrzuce na forum... Pozdrawiam i przepraszam ze to szystko wyjasniam w jednym miejscu...

[ Dodano: 2010-12-21, 16:57 ]
tak wygladaly szklanki w 4 sa dziury na wylot, no i walek

Kolego zmień nazwę tematu, na taką, która pomoże go w przyszłości odszukać. Lucas
Załączniki
SNC00512.jpg
SNC00524.jpg
SNC00529.jpg
SNC00523.jpg
Ostatnio zmieniony 28 lut 2015, 00:00 przez friger, łącznie zmieniany 5 razy.
TOLEDO II 1.9 TDI 150 PS ARL 2001r
Awatar użytkownika
tomason2
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: 24 lip 2010, 20:57
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Dobczyce

Zużyty wałek rozrządu i jego wymiana

Post autor: tomason2 »

Jaki masz przebieg ? Jakiego oleju używasz ? Czyżby katowanie zimnego silnika?
Tomek

ASV - 150KM - 328Nm :-)
Awatar użytkownika
friger
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:49

Zużyty wałek rozrządu i jego wymiana

Post autor: friger »

katowanie zimnego silnika nic z tych rzeczy nie moze byc, olej to CASTROL EDGE TURBO DIESEL 5W-40, a przebieg teraz w tym momencie 177 tys, papiery jak go kupilem wskazywaly na taki przebieg wnetrze i wszystko tez, patrzylem po innych forach tdi i doczytalem sie ze to dosyc czesta usterka, spowodowana oszczednoscia producenta na materialach
TOLEDO II 1.9 TDI 150 PS ARL 2001r
Bonbini
Forumowicz
Posty: 955
Rejestracja: 11 paź 2009, 02:38
Auto: Był 1L
Model: 1.9 1Y
Skąd?: Gdynia

Zużyty wałek rozrządu i jego wymiana

Post autor: Bonbini »

friger, zużyty wałek rozrządu ;-) - Tak lepiej wygląda :-)


Poprawiłem błędy w nazwie tematu... :) Lucas
Ostatnio zmieniony 26 gru 2010, 19:09 przez Bonbini, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
migacz1981
Forumowicz
Posty: 939
Rejestracja: 10 paź 2010, 18:22
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Wałbrzych - okolice

Zużyty wałek rozrządu i jego wymiana

Post autor: migacz1981 »

WALEK JAKBY BYL WYZSZY TO POWIEDZIAL BYM ZE SPORTOWY BO TAKI PLASKI NA WZNIOSIE (CHODZI O DLUZSZE OTWRCIE KOMORY SPALANIA)
Awatar użytkownika
friger
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:49

Zużyty wałek rozrządu i jego wymiana

Post autor: friger »

moja pierwsza mysl byla taka wlasnie ze ktos strasznie dlubal przy tym samochodzie i ze walek jest zrobiny na tzw "ostro" ja jak go przywiezlem od HANSA byl po chipie schamowany cos kolo 200koni i ponad 400 nm, jak mialem te klopoty z uruchamianiem wgralismy orginalnego softa ale nic to nie pomoglo i tak zostalo do teraz. Swoja droga roznica miedzy tym co bylo z chipem a jest teraz kosmos, wtedy mial buta nieziemskiego teraz mysle znowu o chipie

[ Dodano: 2010-12-26, 21:52 ]
aha a te dane mam gdzies tam w papierach bo jest wydruk z chamowni z za zachodniej granicy
TOLEDO II 1.9 TDI 150 PS ARL 2001r
bvw08

Zużyty wałek rozrządu i jego wymiana

Post autor: bvw08 »

Tak wytartego wałka i dziurawych popychaczy nie widziałem w żadnym tdi pd o przebiegu do 250 tyś km, na moje oko musiał mieć zrzucone skromnie 100-200tyś
Awatar użytkownika
friger
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:49

Zużyty wałek rozrządu i jego wymiana

Post autor: friger »

ciezko powiedziec, podejrzewam ze prawdy sie nigdy nie dowiem
TOLEDO II 1.9 TDI 150 PS ARL 2001r
bvw08

Zużyty wałek rozrządu i jego wymiana

Post autor: bvw08 »

to jest najgorsze że nigdy nie ma się pewności czy ktoś majstrował z przebiegiem. Swoją drogą jak się przegląda ogłoszenia niemieckich stron to średnio wychodzi że niemcy robią 30-50 tyś rocznie a oglądając allegro ma się wrażenie że 99% aut było odkupione od dziadków którzy jeździli tylko w sobotę do aldika robiąc rocznie 10-15 tyś :-D
Awatar użytkownika
friger
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:49

Zużyty wałek rozrządu i jego wymiana

Post autor: friger »

najwazniejsze dla mnie jest teraz to ze autko pali na dotyk i zniknely wszystkie jego niedomagania

[ Dodano: 2011-01-10, 23:07 ]
aha apropo aut od dziadkow, filmik wszysko wyjasnia http://www.poboczem.pl/filmiki/video,vI ... ,1,vTime,3\
TOLEDO II 1.9 TDI 150 PS ARL 2001r
ODPOWIEDZ