[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Dj_
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 06 lip 2014, 10:31

Re: [1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Dj_ »

Witam wszystkich użytkowników.

I mnie dopadł problem odpalania Toledo 1M ALH.
Mojego problemu nie znalazłem w tym wątku dlatego zwracam się do Was z pytaniem.
Z odpalaniem zimnego silnika nie mam problemu. Z odpalaniem ciepłego tez nie ma problemu.
Temat jest o tyle irytujący, że zdarza on się z dwa razy na miesiąc w najmniej oczekiwanym miejscu. Odpalam z rana, jadę na zakupy, silnik się lekko rozgrzeje, wyłączam i jest przerwy z 10min, chcę zapalić, kontrolki ok, rozrusznik kręci i nie zapala.
W Vagu brak błędów, wystarczy, że postoi z godzinę, dwie i zapala czyli problem z cofaniem się paliwa odpada, immo ok rozrusznik też dobrze kręci. Poczytałem o zaworze 109 czy możliwe że on się przytyka na ciepłym po wyłączeniu zapłonu i nie puszcza paliwa? Dodam, że jak odpalę to nie gaśnie i jest ok. Temat występuje w zimie i w lecie.
Jakby ktoś coś jeszcze doradził co mam sprawdzić.

Pozdrawiam Dj_
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: igi84 »

Sprawdź jak nie odpala czy prąd dochodzi do zawprka na pompie jezeli nie to problemem moze byc zimny lut na przekaźniku pompy pod schowkiem albo jak nie odpala kopnij w przekaźiki ja tak zrobilem i znalazlem winowajce hihi fakt zawór N109 odcina paliwo gdy nie dostanie zasilania lub zaczyna klękać. Możesz również podłączyć diode pod ten zawór i umieścić go w kabinie będziesz wiedział czy czasem nie zanika zasilanie. Drugą sprawą może być zacinający się zaworek od klapy duszącej/gaszącej wredy podciśnienie jest cały czas podawane na siłownik klapy i nie odpalisz i to też miałem hihi
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: DzieX »

Czujnik temperatury. Jego awarie bywają losowe tak jak opisany problem.
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: igi84 »

Hmmm bardziej stawiałbym na zaworek klapy DzieX dlaczego stawiasz na czujnik temperatury?? Wg mnie co kolwiek by sie nie działo z czujnikiem temperatury paliwa czy otoczenia powinien dalej palić, Dj_ czy po tych 10min silnik odpala na chwilkę i zaraz gaśnie tak jak przy immo i przy kolejnych razach przestaje odpalać na chwilkę czy wogóle nie zaskakuje ani ani??
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3127
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: DzieX »

Z tego co czytałem to dość dużo było problemów z nieodpalaniem właśnie przez czujnik.
ODPOWIEDZ