[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

On21 pisze:Witam,mam problem z odpaleniem .. tzn jeszcze jak nie było bardzo zimno samochód chwile pokręcił i odpalał.Na ciepłym bez problemu.Jednak dzisiaj wsiadłem (stał całą noc i popołudnie i h*j) chwile kręci ale nic z tego.Niemam pojęcia czy akumulator stary czy nowy bo kupiłem ten samochód w lutym i takiej informacji nie dostałem.Od czego zacząć co sprawdzić itp dajcie jakąś rade w lbn jest 6stopni i już nie pali więc co bedzie w zimie ;/!

[ Dodano: 2010-09-30, 15:31 ]
posiadam TOLEDO II 1.9 TDI 99r. ok 200tys.km


Sprawdzales napiecie akumulatora?
On21
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2010, 01:09
Auto: -
Model: -
Skąd?: Lublin

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: On21 »

NIC NIE SPRAWDZAŁEM BO NIE WIEM OD CZEGO ZACZĄĆ I JAK SIE DO TEGO ZABRAĆ.CZYTAŁEM WCZEŚNIEJ ŻEBY WŁAŚNIE SPRAWDZIĆ ALE DO TEGO TRZEBA MIEĆ WOLTOMIERZ MUSZE NAWIEDZIĆ SĄSIADA BO JA NIE POSIADAM.jAKIE POWINNO BYĆ PRAWIDŁOWE NAPIĘCIE 12.5v ?
On21
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

Zdejmij kleme z akumulatora i zmierz napiecie, sadze, ze do 12,7V bedzie ok.
On21
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2010, 01:09
Auto: -
Model: -
Skąd?: Lublin

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: On21 »

OKI MAM JUZ SPRZET IDE ZOBACZYC CO TO BEDZIE SIĘ DZIAŁO.NIEDŁUGO DAM ZNAĆ

[ Dodano: 2010-09-30, 17:01 ]
12.22 JAKI Z TEGO WNIOSEK ?? CO DALEJ ROBIC

[ Dodano: 2010-09-30, 17:05 ]
DODAM ŻE ZAUWAŻYŁEM ŻE PRZY JEDNEJ KLEMIE BRAKUJE JEDNEJ ŚRUBKI MOŻE TO BYC POWODEM JAKIEGOŚ NIEDOŁADOWANIA AKUMULATORA CZY COS ??
On21
Awatar użytkownika
Exotic
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 17 maja 2010, 15:44

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Exotic »

On21 dlaczego krzyczysz?
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
On21
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2010, 01:09
Auto: -
Model: -
Skąd?: Lublin

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: On21 »

nie krzycze tylko pytam to nie są wykrzykniki tylko znaki zapytania
On21
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: szymekgd »

On21 pisze:OKI MAM JUZ SPRZET IDE ZOBACZYC CO TO BEDZIE SIĘ DZIAŁO.NIEDŁUGO DAM ZNAĆ

[ Dodano: 2010-09-30, 17:01 ]
12.22 JAKI Z TEGO WNIOSEK ?? CO DALEJ ROBIC

[ Dodano: 2010-09-30, 17:05 ]
DODAM ŻE ZAUWAŻYŁEM ŻE PRZY JEDNEJ KLEMIE BRAKUJE JEDNEJ ŚRUBKI MOŻE TO BYC POWODEM JAKIEGOŚ NIEDOŁADOWANIA AKUMULATORA CZY COS ??


Ciut za niskie napiecie, podlacz kleme, odpal silnik (wylacz wszystkie odbiorniki pradu) i sprawdz jakie jest napiecie ladowania akumulatora.

A najlepiej to wyciagnij go na noc i go podladuj, jezeli robisz krotkie trasy, glownie po miescie to nigdy nie naladujesz akumulatora na maxa i w zimie mozesz miec problemy przy odpalaniu.
Awatar użytkownika
Exotic
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 17 maja 2010, 15:44

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Exotic »

On21 pisze:nie krzycze tylko pytam
Na forach pisanie Caps-lockiem uważa się jako krzyk.


Sory za OT, można moje komentarze usunąć.
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
On21
Forumowicz
Posty: 22
Rejestracja: 12 cze 2010, 01:09
Auto: -
Model: -
Skąd?: Lublin

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: On21 »

no to nie wiedziałem .
On21
kamilwsp
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 17 lut 2010, 22:54

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: kamilwsp »

kolego On21 tutaj moze byc kilka przyczyn. ale nie majac nawet chociazby woltomierza to za duzo nie zdzialasz. metoda prob i bledow wejdziesz w niepotrzebne koszty bo kazdy bedzie sugerowal kolejna rzecz a Ty popadniesz tylko w niepotrzebne wydatki. masz auto z EDC15 wiec mozna sprawdzic naprawde bardzo duzo parametrow. od dawki paliwa, swiec(chociaz jest jeszcze zbyt cieplo zeby mialy znaczenie) poprzez poczatek wtrysku. podjedz do jakiegos kumatego elektryka z interfejsem ktory zna sie na rzeczy i sprawdzi podstawowe wartosci. bo wiekszosc to kubuje kableki za 30 zl i zadowoleni podlaczaja do auta odczytuja bledy, okazuje sie ze ZERO bledow i zadowoleni. nie na tym rzecz polega. doswiadczenie i ciagla nauka jest kluczem do sukcesu a nie tylko sprawdzenie bledow. to bylo tak troche z innej beczki ale taka prawda.
diagnostyka VAG, elektromechanika samochodowa
VAG i inne...
ODPOWIEDZ