Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L / 1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
Znany
Forumowicz
Posty: 6
Rejestracja: 18 wrz 2015, 12:30
Auto: Seat Toledo II
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

[1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Znany »

vwir - podejrzenie padło na samego kompa także dziś już wymontowany i jutro o 9 idzie wysyłka do Poznania celem dalszej diagnozy (powinien być tego samego dnia).
Jak będę znał więcej szczegółów to poinformuje (jakby ktoś miał analogiczne problemy).

EDIT 15.03:
Dobra, zostawię więc dla potomnych :)
Problemem okazał się komputer - co dziwne, według speca, nałożyły się 3 mapy spalania (skąd, tego nie wiadomo oO) a w mapach ani tjuningach (zapis umyślny ;) ) nigdy przeze mnie nie było nic modzone...
martimer
Forumowicz
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2011, 15:01
Auto: 1M
Model: 1,9 TDI AHF
Skąd?: Zalasewo

[1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: martimer »

Dzięki Panowie! Usterka usunięta. Miałem wygięty pierwszy pin w map sensorze. Wystarczyło go delikatnie naprostować żeby się nie wyłamał i sprawa załatwiona. Mam tylko jeszcze jedną prośbę do kogoś z ETKĄ lub ETOSem: potrzebuje nr wtyczki do map sensora. Moja jest uszkodzona w takim stopniu że nie dziwię się iż mechanik wygiął nią pin w czujniku. Z obudowy praktycznie nic nie zostało. Chciałem zrobić zdjęcie ale telefon zostawiłem w domu.
Pozdro
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Szymek08 »

A mi Ostatnio Tolek nie chciał odpalić - znaczy odpalał i gasł po ok 1s. Próbowałem tak z 10 razy i ciągle to samo - myślę imo. Jednak coś mnie tkneło i odpiąłem wężyk idący od zaworu N239 do gaszaka. Tolek odpalił od strzała. Zaślepiłęm wężyk i jazda do roboty. Wieczorem na próbę podpinam zaworek i wszystko działa - musiał się przywiesić. Miałem kiedyś problemy z mocą i winny okazał się właśnie zawór N239 - był uszkodzony mechanicznie. Elektryk mi go wymieniał i było ok ale auto przy v-max (teraz ok195km/h wcześniej 205km/h leciał bez problemu) przy pełnym wciśnięciu pedału gazu czuć jak odejmuje i dodaje gazu. Coś mnie tkneło i sprawdziłem numery na zaworach i powinno być 1J0 906 283C i taki był założony orginalnie. Ale na tym co założył mi elektryk są numery 1K0 906 283C - czy mógł założyć taki zawór? czy to może być przyczyną tych problemów?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: vwir »

Nie. Czyściłeś EGR? Ja bym podejrzewał, że zawiesza się klapka gaszaka.
Awatar użytkownika
klynna
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 25 lut 2015, 23:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Sopot

[1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: klynna »

A jeżeli czyścił to co w związku z tym ? (mógł uszkodzić?)
Awatar użytkownika
DzieX
Administrator
Posty: 3122
Rejestracja: 22 cze 2011, 09:58
Auto: Seat
Model: Toledo 1M
Skąd?: Nadarzyn
Kontakt:

Re: [1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: DzieX »

klynna pisze:A jeżeli czyścił to co w związku z tym ? (mógł uszkodzić?)


Ehh. Pytanie jest z sugestią.. Czy czyścił, bo jak nie to może trzeba..
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

[1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Szymek08 »

EGR czyściłem z 60000km temu. Po czyszczeniu pięknie go zaślepiłem odpowiednim materiałem. A więc trzeba zmieniać ten zawór n239 czy nie? czy to on może byc przyczyną tych problemów?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

[1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: vwir »

Jeśli się powtórzy że nie będzie chciał odpalić to podnieś maskę i sprawdź, czy klapa gasząca się nie zawiesiła.
Awatar użytkownika
Szczepan
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 11 wrz 2011, 12:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Turek

Re: [1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: Szczepan »

Witam.
Panowie pytanie z innej beczki wymieniłem dzisiaj filtr paliwa na oryginalny ten z zaworkiem zwrotnym takim czarnym wtykanym we filtr bo wcześniej mechanik założył mi bodajże od golfa 3 i moje pytanie:
na tym zaworku jest strzałka i w którym kierunku ma być w stronę filtra czy w stronę silnika?
Pozdrawiam.
''Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać.''
Awatar użytkownika
klynna
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 25 lut 2015, 23:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Sopot

[1M] Problemy przy odpalaniu / Nie odpala

Post autor: klynna »

W kierunku silnika.
ODPOWIEDZ