Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Objawy awarii pompy olejowej

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CYRULIK
Zasłużony
Posty: 866
Rejestracja: 19 maja 2008, 21:22
Auto: Leon Zonki ;)
Model: Moje S 2,5
Skąd?: WPI MAZOWIECKIE (Sułkowice)

Objawy awarii pompy olejowej

Post autor: CYRULIK »

Jak niektórzy już wiedza w sierpniu robiłem remont silnika, po tym jak po powrocie z wakacji uległ on awarii? Winowajca awarii był zawór, który się zablokował, w skutek, czego pękła szklanka i sprężynka, co zaowocowało szczerbieniem wałka rozrządu, ogólnie mały młyn . Auto zostało naprawione, czyli obróbka głowicy, polerowanie zaworów wymieniony wałek rozrządu, oraz wszystkie uszczelki rozrząd i cała masa pierdołów z tym związanych, dodatkowo okazało się ze turbina już się kończy wiec i ona została wymieniona. Po odpaleniu auta szok, ale śmiga i wszyto było fajnie dopóki nie pojawił się kolejny problem, przy porannym odpalaniu (za pierwszym strzałem) silnik pracuje idealnie do momentu dojścia do 2000 obrotów, wtedy zaczyna szarpać dusić się jak by pracował nie na wszystkich cylindrach, po ponownym odpaleniu wszystko wraca do normy, czasem po 2-3 odpaleniach.
Złaziłem wszystkich mechaniorów w okolicy, komp pokazywał wszystko ok., ich teorie o zapchanych przewodach i brudnym filtrze zapowietrzaniu itp. Mnie rozwalały koszt każdej to 200-300 zeta i zero efektu, dodam ze usterka był ona tyle złośliwa ze nie występowała zawsze tylko od przypadku do przypadku czasem codziennie, a innym razem po tygodniu.
Po usilnych doszukiwaniach i pomocy mojego kumpla okazało się ze awarii uległa pompa olejowa, zacinał się w niej zawór regulujący ciśnieniem i na zimnym silniku gdy olej był gesty dawała, takie ciśnienie ze zawory się"podpierały"( nie wiem czy fachowo to określiłem), Tak wiec usuniecie poprzedniej awarii to było , usuniecie skutków, a nie przyczyny, po wymianie silnik pracuje idealnie. Może opisana awaria przyniesie kiedyś pomoc, zrobiłem z tego małą Zabawę bo byłem ciekaw czy ktoś na to wpadnie
Pozdrawiam Cyrulik
Ostatnio zmieniony 16 paź 2010, 09:02 przez Baidu [Spider], łącznie zmieniany 1 raz.
"Kiedy wydaje Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który wie już wszystko o jeździe i drogach, sprzedaj jak najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych kierowców".
ODPOWIEDZ