Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1L/1M] Przepływomierz w 1.9 TDI

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kaiser
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 28 lip 2014, 11:38
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Okolice Brzeska/ NS

[1L/1M] Przepływomierz w 1.9 TDI

Post autor: Kaiser »

Dzisiaj wziąłem przepływkę od kolegi na podmiankę (kolega twierdzi ze przejechał na niej jakieś 10 tys. km). W czasie jazdy wyczułem róznicę. Lepiej, płynniej zbiera sie od dołu ale znowu nie czuć tak bardzo tego charakterystycznego momentu "wgniatania" w fotel" jak przy mojej przepływce. Czy tak to ma wyglądać?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L/1M] Przepływomierz w 1.9 TDI

Post autor: Sony »

Zależy jaką przepływkę ma kolega. Do każdego silnika powinna być odpowiednia przepływka, najlepiej oryginalna. Jakbyś zrobił logi dynamiczne to wtedy bym Ci odpowiedział na pytanie czy tak to powinno wyglądać.
Awatar użytkownika
golotheone
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 26 gru 2010, 21:04
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: OPOLE

[1L/1M] Przepływomierz w 1.9 TDI

Post autor: golotheone »

Mi jak siadła przepływka, to podmieniłem od kolegi z golfa 4 90KM do swojej 110KM i fakt działała,ale nie tak jak powinno, więc jak kolega Sony pisze,najlepiej do danego silnika i żadne zamienniki.
" Na nic koni kupa,
gdy kierowca dupa "

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=6588
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

Re: [1L/1M] Przepływomierz w 1.9 TDI

Post autor: piotrek148 »

Panowie padła mi przepływka (błąd 17552 )
Jednak opis błędu moze wskazywać rowniez na uszkodzoną wiązkę. Obejrzałem wiązkę idaca od przeplywki, pod filtrem powietrza do samego podszybia i wszystko wygląda ok, kable w oryginalnym oplocie, nic nie pogryziony.
Chciałbym upewnić się że to napewno sama przeplywka padła zanim kupię nowa. Czy podłączenie do testów przeplywki z gulfa 4 1.6 pb ma jakiś sens ?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1L/1M] Przepływomierz w 1.9 TDI

Post autor: Sony »

Raczej nie ma sensu. Zrób logi dynamiczne i wszystko będzie wiadomo. Grupa 003 + 008 na III i na IV biegu.
ODPOWIEDZ