Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M] Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
brtk
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 08 maja 2016, 23:38
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Warszawa

Re: Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: brtk »

https://filtrytotu.pl/pl/oleje-silnikow ... &results=2 + https://filtrytotu.pl/pl/oleje-silnikow ... &results=2 i masz tanio. Ja zamawiałem z tej strony i jest wszystko ok, mają tanio. Dodatkowo biorąc jakiś produkt z darmową dostawa (jak np. ten olej 4l), następne rzeczy co bierzesz do koszyka też przyjdą za darmo, w jednej paczce.
WojcioLRA
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 20 sie 2016, 20:15
Auto: 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Radzyń Podl.

Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: WojcioLRA »

Witam. Obecnie w swoim ASV mam własnego Castrola 5w40. Chce wlać jakiegoś MOTULA albo Valvo. Czy konieczne jest zrobienie płukanki przy zmianie? Jeśli tak to dlaczego?
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: vwir »

Nie jest.
HQ-Automotive
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:49
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.9 TDi 110km
Skąd?: Warszawa

Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: HQ-Automotive »

Jeżeli zachowasz tą samą lepkość oleju to nie ma potrzeby aby wykonywać dodatkowo płukankę, co innego gdybyś zmieniał na półsyntetyk. Ja mam w swoim 1.9 TDi Mobila 5w40 przy przebiegu 260k i póki co jestem zadowolony.
http://www.hq-automotive.co.uk - wycieraczki samochodowe. Producent.
stan`
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 08 paź 2016, 13:33
Auto: Seat Toledo '03
Model: 1.9 tdi ASV
Skąd?: Warszawa

Re: Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: stan` »

Witam. Jako, że ostatnio intensywnie szukałem informacji na temat najlepszego oleju do 1.9 TDI AFN 110km podzielę się chętnie moimi doświadczeniami. Toledo którym jeżdżę ma obecnie ok. 345000 km. Całą jego historię znam od nowości. Auto w rodzinie i regularnie serwisowane. Ogólnie rewelacja, żadnych problemów z 1 wyjątkiem o którym za chwilę. Do przebiegu około 250kkm jeździło tylko na pełnym syntetyku 5w40, ale rożnych marek (wymieniany co 15 kkm). Potem niestety był zalewany pólsyntetykiem 10w40, najczęściej Catrolem Magnatec. Przy przebiegu około 270 kkm pojawił się problem z przeładowaniem turbo, błąd notlauf, tryb awaryjny itd. łopatki w turbo zostały przeczyszczone, grucha wymieniona (zardzewiała) i wszystko znów banglało. Przy przebiegu około 320 kkm znów pojawił się problem z przeładowaniem i do tego już wcześniej przy pełnym obciążeniu zaczęła się pojawiać chmura czarnego dymu. Dopiero po 2-3 przeciągnięciu pod 4k rpm na 1/2 biegu dymienie malało (na wyższych biegach było przeładowanie) i ogólnie przy następnej jeździe zabawa od nowa.

Do meritum: po przewertowaniu internetu w ostatnim czasie zdecydowałem się zmienić w tym tygodniu olej na Motul Specific z normą 505.01. Przekonały mnie opinie na forach VAG (w skrócie: tylko prawdziwy pełen syntetyk 5w40, czyli podobno MOTUL, Liqui Moly albo Mobil1), przejście z półsyntetyka na syntetyk i rozszczelnienie silnika to mit, płukanki nie są potrzebne oraz to, że ten konkretny Specific jest specjalnie zaprojektowany do TDI na pompowtryskach/pompie wtryskowej i tyle. Co do kultury pracy szczerze to nie zauważyłem różnicy, ale największa jest taka, że przejechałem 500km i przy pełnym obciążeniu nie traci już mocy, nie przechodzi w tryb awaryjny i do tego przestał dymić. Szczerze to mocno się zdziwiłem. In plus. Narazie tyle z obserwacji i oby taki stan rzeczy pozostał już bez zmian. Jeżeli tak będzie to już nie eksperymentuje z innymi, bo takie skakanie z marki na markę myślę sensu nie ma jak coś działa i spełnia najwyższe normy producenta auta.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Sony »

stan przemyślenia bardzo trafne, trzymaj się pełnego syntetyka.
igi84
Forumowicz
Posty: 619
Rejestracja: 24 maja 2009, 17:39
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Gdynia

Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: igi84 »

Jak kolega brtk polecam ten sklep wszystko w przyzwoitych cenach ja mam tą zaletę że jadę tam osobiście w porządku obsługa i masa towaru. U mnie zmiana była z 10w40 Mobil1 na 5w40 Motul X-Cess normy 502.00/505.00 filtry Knecht wymiana co 5-7000 km dość agresywna jazda i żadnych wycieków przebieg 294000. Także ful synteza i będzie dobrze. A jeżeli coś gdzieś cieknie to wymień uszczelniacz :)
Awatar użytkownika
kamtka
Forumowicz
Posty: 76
Rejestracja: 24 paź 2014, 14:20
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9TDI ASV+
Skąd?: Gdańsk / Kętrzyn

Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: kamtka »

igi84, przy zmianie z 10w40 na 5w40 robiłeś jakieś płukanki czy cokolwiek ? Czy wymienić i jeździć?
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: Sony »

kamtka należy zastosować płukankę.
HQ-Automotive
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:49
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.9 TDi 110km
Skąd?: Warszawa

Jaki olej polecacie do Toledo II 1.9 TDI

Post autor: HQ-Automotive »

Nie polecam wymieniać oleju bez wcześniejszej płukanki, w praktyce może mieć to swoje konsekwencje nawet w tak bezawaryjnym silniku jak 1.9 tdi, poczytaj o ewentualnych usterkach na forum. Koszt naprawdę znikomy a przynajmniej masz święty spokój. Ja teraz zmieniałem z 10w40 na 5w40 czyli pełen syntetyk po osiągnięciu przebiegu 280k, z tym że odwrotnie bo z Motula na Mobila.
http://www.hq-automotive.co.uk - wycieraczki samochodowe. Producent.
ODPOWIEDZ