[1M] Duże spalanie! Komputer czy silnik ?

Wszystko o silnikach wysokoprężnych

Moderatorzy: remiq, Sony, CYRULIK, koti

Duże spalanie! Komputer czy silnik? :/

Postprzez Sony » 16 grudnia 2015, o 11:39

tom-elektro napisał(a):więc z dogrzaniem silnika czasami jest problem zwłaszcza teraz jak czujnik szaleję
Problem to by się zaczął jakby przyszły mrozy po -10/15 stopni ;) Teraz jeszcze tragedii nie ma :D Ogarnij wsio i daj znać.
Pakiet TS on board : )
Obrazek
Sony
Junior Admin

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.9 TDI ASV

Re: Duże spalanie! Komputer czy silnik? :/

Postprzez tom-elektro » 22 lutego 2016, o 16:43

Sony napisał(a):
tom-elektro napisał(a):więc z dogrzaniem silnika czasami jest problem zwłaszcza teraz jak czujnik szaleję
Problem to by się zaczął jakby przyszły mrozy po -10/15 stopni ;) Teraz jeszcze tragedii nie ma :D Ogarnij wsio i daj znać.

Witam,
temat zbyt dużego spalania ogarnięty :-) wykonane czynności:
- wymiana czujnika G62 na nowy
- korekta konta wtrysku na pompie, po wymianie rozrządu miałem wartość 83, udało się ustawić 50.
Spalanie drastycznie spadło było 10,5L aktualnie liczone z ostatniego tankowania 7,7L jazda głównie po mieście często na nie dogrzanym silniku.
Do zrobienia zostały jeszcze logi dynamiczne z przepływki i turbo ale to już do innego działu wrzucę, ostatnio auto często łapie tryb awaryjny na trasie.
Jest: Peugeot 407 SW : 2.2 Pb : 2006 : 164KM
Było: Toledo II 1.9 TDI : 2001 : ASV : 110KM
tom-elektro
Forumowicz

Postprzez klynna » 6 marca 2016, o 19:32

wow, to ja płacze, że mi pali 5.5 przy dynamicznej jeździe :)
sprawdź jeszcze dawkę paliwa i koniecznie przepływomierz. Turbo pewnie trafi do czyszczenia (aby to potwierdzić trzeba zrobić logi)
klynna
Forumowicz

Postprzez cash » 12 sierpnia 2017, o 18:57

Witam, ostatnio spalanie sporo poszło mi w górę około 1l. Wcześniej było 5,8l średnio, a teraz blisko 7l (mierzone trzecie tankowanie do pełna) :O W jeździe się nic nie zmieniło, a ostatnio wymieniałem łożysko z przodu i tylne opony, czyli raczej nic co wpływa aż tak znacząco na spalanie. Wrzuciłem logi tutaj http://www.toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?f=31&t=2740&start=1230#p173313. Co tu mogę sprawdzić co mogło wpłynąć tak na spalanie?
cash
Forumowicz

Engine: ASV+

Poprzednia strona

Powrót do Diesel