Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Migotanie kontrolki swiec żarowych w dieslu

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
GangstaMarc

Migotanie kontrolki swiec żarowych w dieslu

Post autor: GangstaMarc »

regii.kr zwykle nie ma stopu... ale może być tak, że chwilowo zatrybi i będzie działał, a kontrolka i tak będzie mrugała (pewnie przez to, ze w kompie będzie zapisany błąd). Zwykle wystarcza dobrze przeczyścić czujnik i śmiga na nowo. Czyściłem ponad rok temu i do tej pory spokój :)

Edit: Oczywiście po "naprawie" usuń błąd bo kontrolka może ciągle mrugać.

Edit: Jakbyś nie wiedział to ten czujnik jest bezpośrednio nad pedałem hamulca (wystarczy tylko jeden plastik ściągnąć i dostęp jest bezproblemowy)
joker18
Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 22 paź 2010, 18:18

Migotanie kontrolki swiec żarowych w dieslu

Post autor: joker18 »

Wyciągnie go spokojnie bez żadnego odkręcania zajmuje to około minuty. W moim przypadku nasmarowałem od nowa ten czpień co się wysuwa , następnie lekko go wyciągnąłem (słychać takie pyknięcie ) założyłem wcisnąłem pedał hamulca a potem go cofnąłem ręką . Czujnik powinien ustawić się w optymalnej pozycji bynajmniej tak było w moim przypadku
invisible9
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 12 sty 2012, 17:14

Migotanie kontrolki swiec żarowych w dieslu

Post autor: invisible9 »

czy w toledo II 1.9tdi z końca roku 2000 występowały 2 czy 1 rodzaj czujnika światła stopu. Dziś po raz kolejny zaczęła migać kontrolka świec a po pewnym czasie wszystko wróciło do normy jednak problem na pewno wróci a jeździć bez światła stopu trochę strach. Pomożecie w wyborze może coś z allegro.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Migotanie kontrolki swiec żarowych w dieslu

Post autor: Sony »

invisible9, jedziesz do ASO, podajesz ten numer 1J0945511A i kupujesz oryginalny czujnik stopu za całe 44zł.
invisible9
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 12 sty 2012, 17:14

Migotanie kontrolki swiec żarowych w dieslu

Post autor: invisible9 »

Właśnie wróciłem z ASO Skody, czujnik kosztował 43zł. Taki zielony będzie pasował?
Awatar użytkownika
Myrcek
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 17 lis 2010, 12:52

Migotanie kontrolki swiec żarowych w dieslu

Post autor: Myrcek »

witam Forumowiczów! Czy mógłby ktoś wstawić instrukcję jak wyjąć i ewentualnie przeczyścić ten czujnik nad hamulcem? bo mam ten problem z migającą kontrolką i brak świateł stopu...

[ Dodano: 2012-03-24, 14:54 ]
dobra już wyjąłem, faktycznie łatwe! wystarczyło przekręcić a ja jakiejś śrubki szukałem...bo ktoś wspomniał o takiej...pozdr
"I wtedy Bóg stworzył Toledo i uznał że było piękne"
invisible9
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 12 sty 2012, 17:14

Migotanie kontrolki swiec żarowych w dieslu

Post autor: invisible9 »

Nie wiem czy czyszczenie tego ma sens. Ewentualnie można przedmuchać sprężonym powietrzem. Problem na pewno powróci, lepiej kupić za 40 zł nowy czujnik i mieć spokój na zawsze.
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

Migotanie kontrolki swiec żarowych w dieslu

Post autor: Szymek08 »

ja płaciłem całe 30zł ;-)
Awatar użytkownika
Myrcek
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 17 lis 2010, 12:52

Migotanie kontrolki swiec żarowych w dieslu

Post autor: Myrcek »

mam jeszcze pytanko. przed kupnem chce sie upewnic czy to ten czujnik jest do wymiany. bo nie świeca mi zewnętrzne światła stopu a trzecie (środkowe) tak. I co dziwne jak zapalam samochód to to trzecie światło stopu jest tak lekko podświetlone i jak naciskam hamulec to świeci sie normalnie jak powinno... czy przy tych objawach to ten czujnik do wymiany czy mam jakieś przebicie... wspomne że u żadnego mechanika czy elektryka nie byłem jeszcze...
"I wtedy Bóg stworzył Toledo i uznał że było piękne"
Awatar użytkownika
vwir
Zasłużony
Posty: 2838
Rejestracja: 20 lis 2009, 09:58
Auto: DS5, Leaf
Model: 2.0HDI, EE
Skąd?: okolice Krosna

Migotanie kontrolki swiec żarowych w dieslu

Post autor: vwir »

Sprawdź masę w światłach. Dobrze by było też przeglądnąc wiązkę idącą do klapy ale to troche wiecej zabawy.
ODPOWIEDZ