Kąt wtrysku - jaka poprawna wartość?

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Kąt wtrysku - jaka poprawna wartość?

Post autor: szymekgd »

kuba88w, tez, do tego bedzie ciut mocniejszy, ja mam 65st. i silnik ladnie pracuje, czego nie moglem powiedziec gdy mialem 8st. ;)
Kaspoll1988
Forumowicz
Posty: 1933
Rejestracja: 21 cze 2010, 16:52
Auto: Seat Leon 1P
Model: 2.0 TDI
Skąd?: Dobczyce

Kąt wtrysku - jaka poprawna wartość?

Post autor: Kaspoll1988 »

Panowie co zrobić jak ten właśnie kąt wtrysku się waha?? Wcześniej mi biegał między 28-34 teraz po przestawieniu utrafiłem na 46-52? Czym to może być spowodowane?
mrbaca
Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:00

Kąt wtrysku - jaka poprawna wartość?

Post autor: mrbaca »

Nie jestem ekspertem, ale wartosci, ktore podajesz nie sa nigdy "w punkt" i zazwyczaj sie wahaja. Na moje oko masz dobrze ustawiony kąt wtrysku.
Nobody is Nobody. Thats all.
Awatar użytkownika
hant2
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 12 lip 2012, 08:33
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9TDI ASV
Skąd?: Podkarpacie/Brzozów

Kąt wtrysku - jaka poprawna wartość?

Post autor: hant2 »

Ostatnio trochę bawię się vagiem i dzisiaj przyszło mi do głowy sprawdzić kąt wtrysku i wyszło mi coś takiego i wydaje mi się że raczej nie są to poprawne wartości...
Poniżej zdjęcia... czy mógłby to ktoś sprawdzić...?

http://www.tinypic.pl/dhstt5v4figh

http://www.tinypic.pl/1elbp7d3bw76
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Kąt wtrysku - jaka poprawna wartość?

Post autor: szymekgd »

hant2, jeżeli temp. silnika wg. vaga była 90st. i log 000 zrobiony był w "Basic Settings" to kąt 72st. jest za wczesny, powinien wynosić ok. 51-60st. i/lub zawierać się między liniami na wykresie - pomijam fakt, że timming jest dla innego (1Z) silnika, Ty masz pewnie ASV - tutaj sprawdzaj i wrzucaj logi: http://vaglog.rtnet.pl/index.php?o=tdi_timing
Michal
Awatar użytkownika
mlody158
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 22 lis 2008, 17:59

Kąt wtrysku - jaka poprawna wartość?

Post autor: mlody158 »

Do rednight20. Gdy masz takie wartości 255 czy 4 i nie da się ustawić pompą czy kołem pompy/zależy od typu jaki masz silnik - to znak że masz przestawiony pasek rozrządu na pompie i masz regulację poza zakresem, czyli ktoś spier... Czasem jest tak że uda się ustawić w miarę prawidłowe wartości kąta wtrysku przekręcając pompę/ jej koło w maksymalne jedno lub drugie położenie żeby nie rozmontowywać rozrządu, miałem tydzień temu taki przypadek w Pastuchu z silnikiem AFN po maksymalnym przestawieniu pompy do silnika pokazywało 60-64 wiec w miarę prawidłowo i żeby nie demontować paska to tak zostało, jeśli braknie regulacji niestety niema innej możliwości trzeba rozmontować rozrząd i ustawić prawidłowo.
ozio21
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 26 gru 2011, 10:38
Auto: 1M
Model: 1.9 ASV
Skąd?: Mińsk Mazowiecki

Kąt wtrysku - jaka poprawna wartość?

Post autor: ozio21 »

Rozumiem, że przy ustawianiu kąta wtrysku 3 śruby się tylko luzuje(nie wyciąga się ich?), żeby można było ręką nimi kręcić, a tą czwartą dużą lekko się rusza, aby ustawić wartości.

Można to zrobić na zimnym silniku, a później rozgrzać do 90 i sprawdzić w bs czy jest dobrze ?

Jeżeli u mnie wartość kąta wynosi 75 to powinienem kręcić w stronę szyby ?
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Kąt wtrysku - jaka poprawna wartość?

Post autor: szymekgd »

http://www.turbo-diesel.pl/zrob_to_sam/25/

Można to zrobić na zimnym silniku, a później rozgrzać do 90 i sprawdzić w bs czy jest dobrze ?


Prościej ustawiać/korygować w BS na rozgrzanym.
Michal
ozio21
Forumowicz
Posty: 150
Rejestracja: 26 gru 2011, 10:38
Auto: 1M
Model: 1.9 ASV
Skąd?: Mińsk Mazowiecki

Kąt wtrysku - jaka poprawna wartość?

Post autor: ozio21 »

Panowie niemiła niespodzianka mnie spotkała przekręciłem śrubę w lewo, w vagu wskoczyło wartość na 255 i błąd tcs się od razu zapalił, chciałem skorygować w prawo i ta śruba ani drgnie.

Proszę o pomoc.
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

Kąt wtrysku - jaka poprawna wartość?

Post autor: szymekgd »

ozio21 pisze:w vagu wskoczyło wartość na 255


Wartość 255 - poza zakresem regulacji świadczy, że prawdopodobnie pasek przeskoczył na pompie o 1 ząbek...
Michal
ODPOWIEDZ