Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M AHF] Przybywa oleju w silniku

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Barti_TM
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2017, 17:09
Auto: Toledo II
Model: 1.9 AHF
Skąd?: Tomaszów Maz

[1M AHF] Przybywa oleju w silniku

Post autor: Barti_TM »

Wiam
Mój problem polega na tym że dzisiaj zaobserwowałem że w silniku przybyło oleju. Olej wymieniałem sam i jego stan na pewno był ok, teraz jest około 0.5 cm ponad górne zagięcie na bagnecie. Silnik to 1.9 TDI 110 km oznaczenie AHF czyli na pompie. Płynu chłodniczego nie ubywa oraz olej nie zmienił swojej barwy jest czarny tylko tak jakby rozrzedzony dlatego obstawiam ze to ropa dostaje się do silnika. Szukałem przyczyny w internecie ale zazwyczaj opisane były przypadki aut z pompo wtryskami. Autem tym jeżdżę już kilka lat i nigdy wcześniej czegoś takiego nie zaobserwowałem. Proszę o pomoc co może być przyczyną i jakie są możliwe rozwiązania tego problemu.
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

[1M AHF] Przybywa oleju w silniku

Post autor: Sony »

Jak mniemam olej spuściłeś do zera przed wymianą ? Dziwna sprawa, a na necie faktycznie ubogo z informacjami. Może ktoś miał już coś takiego i się wypowie, pozostaje czekać albo zapytać u mechanika ;)
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

Re: [1M AHF] Przybywa oleju w silniku

Post autor: haszczu »

Na sam początek sprawdził bym kompresję na każdym tłoku bo może się okazać że może jej gdzieś nie być

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Re: [1M AHF] Przybywa oleju w silniku

Post autor: Roxon40 »

Może głupie pytanie ale czy stan sprawdzałeś zaraz po zalaniu świeżego oleju czy jak auto odstało trochę czasu. Bo rozumiem że sprawdzałeś w obu przypadkach stan oleju na płaskiej powierzchni.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
Misiek1981r.
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Radzionków

[1M AHF] Przybywa oleju w silniku

Post autor: Misiek1981r. »

Nigdy nie da się spuścić całego oleju z silnika i z tego co zauważyłem z Toleda bardzo długo spływa olej do miski olejowej więc można łatwo przeholować z dolaniem oleju. Lepiej spuścić nadmiar oleju bo ciśnienie może wywalić np uszczelniacze wału korbowego.
ODPOWIEDZ