[1M] Dziwne szarpanie podczas hamowania

Wszystko o silnikach wysokoprężnych

Moderatorzy: remiq, Sony, CYRULIK, koti

Postprzez karloo1 » 6 września 2016, o 17:36

No niestety po dalszej jeździe znów wróciło to dziwne chodzenie silnika jakby na trzech garach podczas hamowania :565:
W piątek znów pojadę do tego mechanika aby podpiął pod swój komputer i sprawdził wszystko.
Najdziwniejsze jest to w tym że na Vag-u mi żadnych błędów nie pokazywało a u niego było pełno.
Zobaczymy co w piątek wyjdzie jeżeli nic nie wyjdzie oddam do regeneracji nastawnik może to pomoże.
Jeszcze spróbuje zmniejszyć dawkę to znaczy w przedziale 3-3.9 mg zobaczymy co wtedy.
karloo1

Postprzez jocker0705 » 23 września 2016, o 21:29

Mowcie co chcecie ale ja od roku borykałem sie z tym samym problemem, nawet opisywałem go na forum i co sie okazało? winna była dwumasa gdzie w identyczny sposob dawała sie we znaki it ylkow taki sposob. Nic nie da sprawdzanie wtryskow i podobnych pierdól bo gdy silnik faluje to wiadomo ze i wskazania beda wychodziły inne. Ja u siebie pierwsze wyczyscilem nastawnik pompy, nastepnie wtryski zrobilem, pozniej pompe wymienilem bo niby lała i dalje było tak samo. wymieniłem poduszki silnika i skrzyni, wszytskie podcisnienia, czujnik temp i termostat bo jzu wszytskiego sie czepiałem i nadal było tak samo. Wkoncu z forum passata polecili mi magika z chełma ktory po kilkunastu minutach stwierdził ze to dwumas. zastapiłem go sztywnym sprzegłem i po za rok zero problemow iz a to ile czesci nowych wyladowało niepotrzebnie w aucie :D he he
Jesli chcesz to sorawdzic, to na odpalonym aucie staraj sie szybko wciskac i odpuszac gaz, ale tak delikatnie i jesli to bedzie dwumas wkoncu zacznie nierowno silnik pracowac tak jak to masz przy podjezdzaniu do swiateł jak piszesz. Wiem co mowie bo rok z tym walczylem ;)
jocker0705
Forumowicz

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.9 TDI

Postprzez karloo1 » 10 października 2016, o 20:28

Dzięki za info, dopiero teraz przeczytałem ten post, ale tak jak mówisz to wina dwumasy na którą szykuję się już na wymianę.
karloo1

Poprzednia strona

Powrót do Diesel