Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

[1M 1.9TDI ASV] EGR puszcza olej - problem z turbo ?

Wszystko o silnikach wysokoprężnych
ODPOWIEDZ
Vendetta
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 20 cze 2009, 12:43
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce/Skarżysko-Kamienna

[1M 1.9TDI ASV] EGR puszcza olej - problem z turbo ?

Post autor: Vendetta »

Witajcie, od jakiegoś czasu zaobserwowałem mokry egr od oleju który zaczął kapać na rant pokrywy zaworów. Ściągnąłem dziś osłonę górna silnika oraz rurę od IC co jest z EGR i w środku lekki film olejowy, plastik idący do IC tez delikatny film wyczuwalny pod palcem ale to co zobaczyłem koło egr to maskara. Cały w oleju , popatrzcie na foty. Czyżby turbo puszczało olej ? I jeszcze odma powinien ten wężyk być tak mokry ? Auto mam prawie 2 lata przebieg na blacie 220tysi( nie wiem na ile realny , ja zrobiłem 20tysi ). http://postimg.org/gallery/s3iuhjxe/
Awatar użytkownika
macsta12
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:15
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Dęblin

[1M 1.9TDI ASV] Egr puszcza olej-problemem jest turbo ?

Post autor: macsta12 »

A ile oleju Ci ubywa z silnika? Musisz dolewać czy starcza od wymiany do wymiany?
Vendetta
Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 20 cze 2009, 12:43
Auto: Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Kielce/Skarżysko-Kamienna

[1M 1.9TDI ASV] Egr puszcza olej-problemem jest turbo ?

Post autor: Vendetta »

Nie dolewam oleju, po bagnecie nie widzę żeby ubywało .
Awatar użytkownika
macsta12
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:15
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Dęblin

Re: [1M 1.9TDI ASV] Egr puszcza olej-problemem jest turbo ?

Post autor: macsta12 »

To ja bym to wyczyscil, dał nowe uszczelnienia na egr i obserwował co jakiś czas. Film olejowy tam zawsze będzie. Na odmie tam jest taki oring gumowy to też możesz zmienić.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
piotrek148
Forumowicz
Posty: 263
Rejestracja: 28 mar 2011, 21:25
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 tdi AHF
Skąd?: Nowa Sól

[1M 1.9TDI ASV] EGR puszcza olej - problem z turbo ?

Post autor: piotrek148 »

Olej leci przez maly otwór znajdujący się w egr pod tym metalowym okrągłym grzybkiem. Kiedys czytałem na jakimś forum ze to jest odpowietrzenie i tam są jakies uszczelnienia które siadly ?? U mnie tez się w tym miejscu delikatnie poci a turbo mam po regeneracji. Możesz spróbować wymienić egr i obserwować czy dalej jest mokro
HQ-Automotive
Forumowicz
Posty: 54
Rejestracja: 21 paź 2016, 12:49
Auto: Seat Toledo 2
Model: 1.9 TDi 110km
Skąd?: Warszawa

[1M 1.9TDI ASV] EGR puszcza olej - problem z turbo ?

Post autor: HQ-Automotive »

Oczywiście wymiana egr ma sens ale na początek wystarczy wyczyścić, dać nowe uszczelnienie i obserwować co w efekcie wyniesie Cie oczywiście taniej, tym bardziej że oleju wystarcza Ci od wymiany do wymiany i nie musisz dolewać. Jeżeli to nie pomoże to dopiero wtedy pomyśl o wymianie egr.
http://www.hq-automotive.co.uk - wycieraczki samochodowe. Producent.
Misiek1981r.
Forumowicz
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2017, 09:39
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV
Skąd?: Radzionków

[1M 1.9TDI ASV] EGR puszcza olej - problem z turbo ?

Post autor: Misiek1981r. »

Ja nikogo nie namawiam do zaślepienia EGR, sam byłem kiedyś przeciwnikiem tego rozwiązania do czasu aż zobaczyłem dolot w swoim Toledzie. Problem z EGR polega na tym że z czasem turbo (nawet nowe) przepuszcza olej. Olej trafia do kolektora dolotowego przez intercooler, zawór EGR. Część gorących spalin z kolektora wydechowego trafia przez EGR z powrotem do kolektora dolotowego i tam miesza się z tym zimnym olejem tworząc w dolocie gęstą maź która wszystko zapycha.
ODPOWIEDZ