[5P] Problemy z TURBOsprężarką

Wszystko o silnikach wysokoprężnych

Moderatorzy: remiq, Sony, CYRULIK, koti

[5P] Problemy z TURBOsprężarką

Postprzez timig » 10 czerwca 2014, o 21:57

czytając i oglądając różne tematy nachodzą mnie myśli o regeneracji turbiny, ogólnie wszystko ok, ale mechanik mówi że ciągnie olej, dolewam 150 ml na 1000 km więc nie widzę tragedi ale może warto dmuchać na zimne i nie czekać aż puści olej do silnika?

imkolejne pytanie jaką mam turbinę? oznaczenie silnika BJB z rozpisek w necie wygląda że nie jest to turbina ze zmienną geometrią łopatek

do kogo w łódzkiem jechać na diagnoze, czyszczenie itp?
no i po "wakacjach"...
timig
Forumowicz

Car:
Engine:

Postprzez Sony » 10 czerwca 2014, o 22:48

timig, najlepiej to samemu wyciągnąć turbinę i wyczyścić :) Możesz podjechać do zakładu Lucassiuss & Sony :D Tani warsztat tylko z czasem ciężko hehe :one:
Pakiet TS on board : )
Obrazek
Sony
Junior Admin

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.9 TDI ASV

Postprzez vwir » 10 czerwca 2014, o 23:07

timig napisał(a):czytając i oglądając różne tematy nachodzą mnie myśli o regeneracji turbiny, ogólnie wszystko ok, ale mechanik mówi że ciągnie olej, dolewam 150 ml na 1000 km więc nie widzę tragedi ale może warto dmuchać na zimne i nie czekać aż puści olej do silnika?

imkolejne pytanie jaką mam turbinę? oznaczenie silnika BJB z rozpisek w necie wygląda że nie jest to turbina ze zmienną geometrią łopatek

do kogo w łódzkiem jechać na diagnoze, czyszczenie itp?

Tutaj masz ją pięknie pokazaną, razem z łopatkami od zmiennej geometrii: http://allegro.pl/turbina-vw-passat-b6- ... 37214.html
Wygląda więc na to, że w BJB jak najbardziej jest zmienna geometria. Poza tym czyszczenie nie wpłynie na zużycie oleju. Ja bym przy takim zużyciu jeszcze odpuścił, bo wiem, jak to jest z regenerowaną turbiną. Spodziewaj się większej turbodziury po regeneracji.
vwir
Sponsor

Car: Citroen DS5
Engine: 2.0HDI

Powrót do Diesel