Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Samochod do 8tys

Awatar użytkownika
Adre
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 09 lis 2011, 11:06
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Siedliska

Samochod do 8tys

Post autor: Adre »

Witam. Kolega chce kupić jakieś auto do powiedzmy 8 tysiecy z rocznika powiedzmy 2000 +- i chce mu pomoc w szukaniu. Najlepiej diesel, hatchback napewno w ostatecznosci kombi. Auto ma sluzyc do roboty na budowie: przewozenia gratow, ludzi i codziennego użytku itp.

Mysli nad Oplem vectra b, volvo v40, toyota avensis I. Nad jakiki autami można się jeszcze zastanowić do tej ceny? Ważna rzeczą jest niewielkie spalanie i mala awaryjnosc tak aby zaraz po kupnie nie wpakowac 5tysiecy... Prosze o porade

Zapomnialem dodac ze wazna rzecza jest duzyy bagaznik :-) :_
Ostatnio zmieniony 27 mar 2014, 17:57 przez Adre, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Danielek.
Forumowicz
Posty: 1853
Rejestracja: 11 kwie 2011, 21:34
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9
Skąd?: WA

Samochod do 8tys

Post autor: Danielek. »

Toyota Corolla E11
Awatar użytkownika
macsta12
Forumowicz
Posty: 318
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:15
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV+
Skąd?: Dęblin

Samochod do 8tys

Post autor: macsta12 »

Volvo odpada raczej, części drogie, mój ojciec takie ma.
Awatar użytkownika
deejay-13
Forumowicz
Posty: 435
Rejestracja: 14 lis 2012, 16:15
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 2.3 V5
Skąd?: Krosno

Samochod do 8tys

Post autor: deejay-13 »

Mam Toledo 2.3 v5 i Forda Galaxa 2.8 vr6 na podtlenku. Jak coś to pw
Na prostej drodze nie nauczysz się wychodzić z zakrętów...
skrzysieks
Forumowicz
Posty: 819
Rejestracja: 07 sty 2012, 09:05
Auto: Opel
Model: Insignia
Skąd?: Krosno

Samochod do 8tys

Post autor: skrzysieks »

deejay-13, Sprzedajesz 2.3 V5 ? Jakieś nowe bo może bym sobie sprawił:D
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Samochod do 8tys

Post autor: Tomas »

Jeżeli kolega chce mieć typowego "woła roboczego" i chce nim przewozić graty, to niech bierze vectrę b. Mój szwagier taką ma w wersji kombi. Przewoziłem nią nawet listwy o długości 3m. Fakt, że rdza ją skubie, ale za to sporadycznie mu się coś posypie, a jak już, to części śmiesznie tanie. Ja 2 miechy temu żonie też kupiłem taką Vectrę B, żeby sobie ją dobijała. Znalazłem całkiem fajnie utrzymaną z rocznika 2001/2002 2.2DTI (125KM) kombi z całkiem fajnym wyposażeniem: xenony, tempomat, climatronic, 4 el. szybki itp. Kwota jaką za nią dałem to 6500zł. Na dzień dobry wymieniłem jej wszystkie tarcze i klocki hamulcowe na nowe, bo ich żywot był już na wykończeniu (koszt 500zł za komplet Mikoda + 150zł wymiana). No i tyle jak na razie z wydatków. Obecnie, to ja ją sobie testuję (odmulam turbawkę :-D) i nawet jestem miło zaskoczony dynamiką silnika. Średnie spalanie jakie mi wyszło (50% trasa 50% Olsztyn) to 6,5l/100km.
Tak więc jeżeli kumpla oko nie jest wyczulone na rdzę, to polecam Vectrę
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
skrzysieks
Forumowicz
Posty: 819
Rejestracja: 07 sty 2012, 09:05
Auto: Opel
Model: Insignia
Skąd?: Krosno

Samochod do 8tys

Post autor: skrzysieks »

Te diesle 2.2 DTI trzeba omijać szerokim łukiem ... pompy się sypią . Ale benzynka jakaś jest dobra :)
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Samochod do 8tys

Post autor: Tomas »

Te diesle 2.2 DTI trzeba omijać szerokim łukiem ... pompy się sypią


No ja też o tym słyszałem, ale postanowiłem zaryzykować. Szwagier już 5-ty rok takim dieslem jeździ, cały czas na ruskiej ropie i jak do tej pory wymienił tylko klocki hamulcowe i tuleję belki, bo mu zaczęła podstukiwać.
Ryzyko jest z tą pompą wtryskową. Podobno sterowniki padają i regeneracja droga, ale w każdym dieslu jest ryzyko. Wystarczy załapać w krótkim odstępie czasu serię: turbo, dwumasa i wtryski i już kilka koła w plecy.
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
dziobii
Forumowicz
Posty: 66
Rejestracja: 22 gru 2012, 16:19
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Chełm

Samochod do 8tys

Post autor: dziobii »

Adre, w tej cenie można dostać dobrze utrzymaną Omegę. W kombi możliwości przewozowe tego auta są niesamowite, płaska podłoga po złożeniu kanapy ma ponad 2m. Z tym, że nie ma ciekawego diesla, jeśli już to benzynówka 2.0 z LPG (motor w wersji 8v 115KM ledwo jedzie, ale nie do zaje*ania).
Do 8 tys spokojnie do wyrwania będą ładne przedliftowe roczniki 98-99 z częściowym ocynkiem.
Obrazek
weneryniarz
Forumowicz
Posty: 170
Rejestracja: 06 sty 2014, 12:59

Samochod do 8tys

Post autor: weneryniarz »

może starego sprawdzonego passata b4 w kombi?
ODPOWIEDZ