Ocena auta

Moderatorzy: remiq, Sony, CYRULIK, Roxon40

Postprzez Radziu » 19 lutego 2014, o 13:05

marek_igor napisał(a):Jeśli przegląd miałeś zrobiony to nie potrzebowałeś blach próbnych.
Jeśli nie miałeś przeglądu a na aucie były blachy, to mogłeś na nich jechać, musieli je wpisać na przeglądzie w papiery.

Jak kupisz auto bez tablic i jedziesz na przegląd, najpierw idziesz do wydziału komunikacji po czerwone tablice i dowód czasowy i z tym jedziesz na przegląd.

Jak na aucie masz blachy ważne, to nie musisz jechać po PL zjazdówki. No ale jeśli masz masz tablice podrobione to lepiej jechać.

no tak, ale auto w aukcji ma niemieckie blachy, wiec problem czerwonych tablic odpada ;)
Radziu
Forumowicz

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.8 20V

Postprzez WojciechK » 19 lutego 2014, o 13:22

A jaka jest pewnosc ze blachy nie są z innego auta? Ja np wracałem na jakichś od ujj wie czego bo zjazdówki sie skonczyły
WojciechK
Forumowicz

Car:
Engine:

Postprzez marek_igor » 19 lutego 2014, o 13:35

Radziu napisał(a):no tak, ale auto w aukcji ma niemieckie blachy, wiec problem czerwonych tablic odpada ;)

No i co, myślisz że Niemiec dał Polakowi pojechać do PL na jego blachach i na jego ubezpieczeniu, po to żeby handlarz sprzedał auto z tymi tablicami i żeby następny Polak pojechał sobie do przeglądu ? ... Auto zapewne jest wyrejestrowane, lub blachy podrobione (choć nie wyglądają bo mają obie naklejki) albo pochodzą z innego auta "ubrane" do zdjęć i trzymają się na opaskach...

Trzeba zadzwonić i zapytać... nikt tu szklanej kuli nie ma :)
"... co zbudowała Alfa to nie samochód, to co Alfa zbudowała to 4 metry sztuki" J. Clarkson
marek_igor
Sponsor

Car: Alfa 166
Engine: 2.4 jtd

Postprzez Radziu » 19 lutego 2014, o 14:11

marek_igor napisał(a):No i co, myślisz że Niemiec dał Polakowi pojechać do PL na jego blachach i na jego ubezpieczeniu, po to żeby handlarz sprzedał auto z tymi tablicami i żeby następny Polak pojechał sobie do przeglądu ?

a co w tym dziwnego? ja kupiłem w tym roku dwa auta, oba od handlarza, sprowadzone z niemiec, oba z niemieckimi blachami, na ktorych pojechalem do przegladu.

nie widze nic dziwnego w tym.
Radziu
Forumowicz

Postprzez marek_igor » 19 lutego 2014, o 14:55

Radziu napisał(a):a co w tym dziwnego? ja kupiłem w tym roku dwa auta, oba od handlarza, sprowadzone z niemiec, oba z niemieckimi blachami, na ktorych pojechalem do przegladu.

nie widze nic dziwnego w tym.

No właśnie nie widzisz...
Nie chodzi o to czy blachy są czy nie. Bo to że są, to nie znaczy, że są legalne albo ważne. Skoro miałeś blachy i zarejestrowałeś auto, to znaczy że auto za granicą było wyrejestrowane (oryginalne tablice zwrócone za granicą).

CZYLI JECHAŁEŚ NA FARTA na podrobionych blachach, bo takim autem nie mogłeś się poruszać, pomimo że handlarz mówił że możesz. A ubezpieczenie to nie wszystko.
Gdyby te blachy, na których jechałeś były ważne, to auto musiałoby być zarejestrowane za granicą (tym samym niewyrejestrowane i nie możliwe, żebyś zarejestrował w PL)

Takie tablice handlarze kupują na granicy za 100 zł, albo drukują na papierze ostatnie numery z dowodu rejestracyjnego.
Przyjdź do mnie do garażu też Ci dam tablice zza granicy jakie chcesz. Założysz sobie na auto które chcesz i możesz jechać do przeglądu... Albo na allegro sobie poszukaj...
Ostatnio edytowano 19 lutego 2014, o 15:13 przez marek_igor, łącznie edytowano 1 raz
"... co zbudowała Alfa to nie samochód, to co Alfa zbudowała to 4 metry sztuki" J. Clarkson
marek_igor
Sponsor

Postprzez WojciechK » 19 lutego 2014, o 15:00

Ale takie tablice musiały być wbite w niemieckie papiery. Bo ja natomiast miałem tablice z dupy i nie mogłem na nich zrobić przeglądu. Też jechałem na farta ale byłem tego swiadom, dlatego przede mną jechał mój kolega.
WojciechK
Forumowicz

Car:
Engine:

Postprzez marek_igor » 19 lutego 2014, o 15:05

WojciechK napisał(a):Ale takie tablice musiały być wbite w niemieckie papiery. Bo ja natomiast miałem tablice z dupy i nie mogłem na nich zrobić przeglądu. Też jechałem na farta ale byłem tego swiadom, dlatego przede mną jechał mój kolega.

No oczywiście że tak - handlarze na pęczki zamawiają takie lewe tablice ( zwykła blacha, numery wybite z dowodu rejestracyjnego, brak naklejek legalizujących) i wtedy przejdzie to na przeglądzie, bo gościowi zgadza się blacha z papierem.

A dlaczego to robią ?
No bo klient chce przyjechać, zapłacić i jechać do domu autem.
Więc dostosowując swe usługi na potrzeby rynku, robi się lewe tablice, zakłada na auto, wykupuje OC za 50 zł i wmawia się klientowi że miesiąc może tak jeździć i wszystko jest legalnie :)
marek_igor
Sponsor

Postprzez damian1231795 » 19 lutego 2014, o 19:17

Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec???

Nic na siłę , lewy pas , gaz i płynę ......:)
damian1231795
Forumowicz

Postprzez WojciechK » 19 lutego 2014, o 20:07

no i to jest najlepsze podsumowanie tematu.
WojciechK
Forumowicz

Car:
Engine:

Postprzez leeon » 19 lutego 2014, o 21:23

Z tematu rozumiem ze mozna sie poruszac tylko na zoltych waznych zjazdowkach?
A jak w przypadku auta z bialymi tablicami z holandii?
leeon
Sponsor

Engine: 1.9 TDI ASV

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kupujemy Inne