Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

SAAB 9-3

Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

SAAB 9-3

Post autor: Pendzik »

Witam. Co myślicie o takim autku: http://otomoto.pl/saab-9-3-skora-navi-C30136988.html
Wszystkie sugestie mile widziane :-)
Szymek08
Forumowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 22 sie 2009, 17:18
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF+
Skąd?: Piła

SAAB 9-3

Post autor: Szymek08 »

mi się podoba ale w miescie 9l/100km trzeba liczyc no chyba ze masz bardzo delikatną nogę
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

SAAB 9-3

Post autor: Pendzik »

Akurat po mieście mało będę latał, na szczęście ;-)
Awatar użytkownika
marek_igor
Forumowicz
Posty: 2000
Rejestracja: 29 wrz 2011, 06:32
Auto: Alfa 166
Model: 2.4 jtd
Skąd?: Niepołomice

SAAB 9-3

Post autor: marek_igor »

Ładne auta, ciekawy design i nie są drogie chyba ze względu na małą popularność.
Sam się rozglądałem sa schabem 9-3 ale starszym modelem.
Odpuściłem dlatego, że prawie w całości to Opel, a chciałem tylko diesla, a siedzi w nich oczywiście oplowski 1.9 CDTI i 2.2 DTI, zawieszenie z Vectry C.
Pomimo mocy 150 KM to auto nie jedzie. Czy to w tym Saabie czy w Oplu... muł i turbodziura.
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

SAAB 9-3

Post autor: Pendzik »

Troszkę się nie zgodzę że to prawie w całości opel, ponieważ silnik 1.9 zarówno Saab jak i Opel posiadają od Fiata a jak wiadomo Fiat robi bardzo dobre silniki diesla. Poza tym w Saabie poza silnikiem który tak jak napisałem jest fiatoski cała reszta osprzętu jest indywidualna dla Saaba. Co do mocy to nie wiem jak tym ewentualnie będzie się jeździło, ale swego czasu miałem okazję jeździć 120 konną jednostką i powiem że jak dla mnie nie było źle :-)
lolek
Forumowicz
Posty: 337
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:05
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Warszawa

SAAB 9-3

Post autor: lolek »

A jak jest z częściami zamiennymi do takich samochodów? Saaby to chyba niezbyt popularna marka. Nawet na necie nie ma zbyt wielkiego wyboru. Nie jest tak, ze w miarę tanio się kupi a później dopłaci przy naprawach?
Awatar użytkownika
Pendzik
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: 28 sie 2011, 07:58

SAAB 9-3

Post autor: Pendzik »

No niestety części są droższe niż do Seata :evil:
Awatar użytkownika
jakub_bb
Forumowicz
Posty: 1154
Rejestracja: 05 mar 2010, 23:47
Auto: Audi A4 B6
Model: 1.9 TDI AWX
Skąd?: Bielsko-Biała

SAAB 9-3

Post autor: jakub_bb »

Pendzik, to się przejedz taką 150 konną jednostką z opla, później opisz swoje wrażenia.
Miałem taką Vectre 1.9 CDTI 150KM 2006r i jazda tym to był jakiś dramat, wjeżdżając na rondo na 2 biegu i gazem w podłodze miałem śmierć w oczach gdy z lewej na rondzie nadjeżdżał przegubowy Ikarus, a powyżej 2k obr nagle auto się kapnęło, że mam but w podłodze i zrywał trakcje.
Ta moja nie była jakaś wadliwa, bo kolega też ma ten silnik we wspaniałym oplu i jest dokładnie to samo.

Zgodzę się z Tobą co do silnika 120 konnego, jeździłem taką Zafirą i nie miałem zastrzeżeń co do silnika.

Może w Saabie jest coś zmienione i jeździ lepiej, pojedź oglądnij, przejedź się i będziesz wszystko wiedział.

Ten konkretny egzemplarz wygląda całkiem fajnie
Awatar użytkownika
regii.kr
Forumowicz
Posty: 903
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:47
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

SAAB 9-3

Post autor: regii.kr »

jak saaba to tylko szweda a nie gm w wersji saab kup vectre będziesz miał tańsze części a różnica tylko w środku taka niestety jest prawda pracowałem z saabem bardzo długo i tylko stare jednostki są dobre a nie te z opla rodem , co do silników to jeśli ktoś widział jak wygląda mocowanie kanału olejowego do silnika gdzie pozostaje meszek z paska klinowego to ja tej konstrukcji nie daję wielkiego żywotu ;-)
seeker84
Forumowicz
Posty: 535
Rejestracja: 27 paź 2012, 19:06

SAAB 9-3

Post autor: seeker84 »

Saaby są podobno dosyć mocnymi i bezpiecznymi samochodami, ale te Szweckie.
Gdzieś widziałem test Saaba.
Zrobili nim dachowanie i okazało się, że dach był wgniecony w 1/3 więc spokojnie można było przeżyć coś takiego.
Z tego co się orientuję to nie jest zbyt awaryjny samochód.
ODPOWIEDZ