Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Moderatorzy: remiq, Sony, CYRULIK, Roxon40

Postprzez kornat » 16 lutego 2010, o 10:28

regii.kr napisał(a):podobno ginie 30-40 miesięcznie tak mówił kumpel policjant

Ogólnie w małopolskim i śląskim chyba jakaś szajka jest bo tam ginie najwięcej Leonów i czasem Toledo się zgubi.
kornat
Forumowicz

Car: Seat Toledo 1M
Engine: 1.9 TDI AHF

Postprzez mati190 » 16 lutego 2010, o 20:21

U mnie w Poznanoiu i w okolicach głównie ginie VW Golf i Passat, a reszta to sybolicznie Skode też mi usiłowali zwinąć później sie przerzucili na radio (n a szczęścia mam zdejmowany przedni panel wiec go też nie zabrali) skończyło sie na paru płytach CD ze schowka. Ale straty duze 9rozwalony zamek w drzwiach kierowcy, uszkodzona stacyjka, rozwalony plastik przy radiu na desce rozdzielczej i wybita szyba w drzwiach kierowcy. Więc złodziej zaatakuje akżde auto o ile przedstawia jakąkolwiek wartość.
mati190
Świeżak

Car:
Engine:

Postprzez dominik » 20 lutego 2010, o 22:36

regii.kr tak na mój rozum jak by gineło 30-40 leonów miesiecznie w Krakowie to po poł roku by ich wogóle nie było w mieście... czyli obliczjąc to by gineło wiecej niż jedno na dobe...wiec troche nie chce mi sie w to wierzyć
dominik
Sponsor

Engine: 1.9 TDI

Postprzez Roxon40 » 20 lutego 2010, o 23:43

Giną nie giną i tak będą ginąć czy to Seaty czy inne. Na to nie ma co patrzyć bo idąc takim torem myślenia trzeba by chodzić na pieszo.
Kolego wybierasz to co ci jest potrzebne i bardziej funkcjonalne a czy to będzie Leon czy Toledo to twój wybór.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
:one: Jest 154,5 KM i 339,7Nm :582:
:diabelek: EcuProject :diabelek:
Roxon40
Moderator

Engine: 1.9 TDI ASV+

Postprzez mati190 » 21 lutego 2010, o 14:16

Wybrałem Toledo szukam tylko egzemplarza w naprawde dobrym stanie a nie odpicowane przed sprzedażą
mati190
Świeżak

Car:
Engine:

Postprzez Tomas » 21 lutego 2010, o 17:06

No to mati190, teraz sobie na spokojnie poczytaj dział "Kupujemy Toledo". Znajdziesz trochę dobrych rad na co trzeba patrzeć przy zakupie. Ważne, żeby nie napalać się na pierwszą lepszą sztukę, którą pojedziesz oglądać. Zawsze lepiej mieć kilka sztuk obejrzane i wybrać najlepiej utrzymaną. Jeżeli po drodze trafisz na leona w idealnym stanie, to nawet się nie zastanawiaj. To są bliźniacze autka, różnica tylko w wyglądzie tyłu autka i rozmiarze bagażnika.
Widzę, że jesteś z Poznania, to w tamtych okolicach nie będzie problemu, żeby jakąś dobrą sztukę znaleźć.
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Tomas
Sponsor

Car:
Engine:

Postprzez mati190 » 22 lutego 2010, o 16:50

Z zakupem nie bedzie problemu z tym ze najpierw musze sie mojego aktualnego autka pozbyć, a moze ktos z was chce kupić, zadbaną fabie 1 generacji?
mati190
Świeżak

Car:
Engine:

Tolek i Leoś do oceny

Postprzez Kawasaki » 21 lutego 2011, o 20:09

Cześć

Szukam dieselka w dobrym stanie, mam 2 upatrzone, byłbym wdzięczny za każde uwagi na ich temat.
http://otomoto.pl/seat-toledo-diesel110 ... 23109.html
http://otomoto.pl/seat-leon-sport-1-9-t ... 78452.html

Czy może ktoś rozkodować VIN tego Tolka?
Kawasaki
Świeżak

Car:
Engine:

Postprzez dude88pl » 21 lutego 2011, o 20:21

Toledo - brak zaślepki złącza diagnostycznego oraz popielniczki w tyle, niewiem czy gałka zmiany biegów jest oryginalna??? Szkoda że nie ma przednich świateł przeciwmgielnych. Dość niski przebieg jak na diesla choć skoro kupiony i serwisowany w polskim salonie można łatwo to sprawdzić. Świeżo po wymianie rozrządu - mało kto wymienia rozrząd przed sprzedażą :shock:
CO to jest kierownica wielofunkcyjna w tolku??? :-P
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
dude88pl
Sponsor

Car:
Engine:

Postprzez Sony » 21 lutego 2011, o 21:03

TOLEDO:
1. Przebieg śmiechu warte.
2. Zderzak bez wycięcia na intercooler ? Kiepsko widać i mam takie wrażenie...
3. Emblemat TOLEDO ktoś sobie postanowił usunąć :P
4. Brak zaślepki złącza diagnostycznego.
5. Coś tak jakby było włożone między radio a panel klimatronika w prawym rogu hmmm :-?
6. Brak popielniczki z tyłu.
7. Rączki w drzwiach (te od środka) ściorane jak na ten przebieg...
8. Albo światło się tak odbija albo na masce są jakieś dwie konkretne białe kropy.
9. Wymieniony rozrząd przy 90 tys. :P ? Jak już przedmówca pisał rzadko ktoś wymienia przed sprzedażą ;)

LEON:
1. Brak zaślepek na osłonie silnika oraz brak białych napisów TD oraz 1.9 na owej osłonie :P
2. Świeci się kontrolka otwarcia bagażnika (chyba że był w chwili robienia zdjęcia otwarty to normal :D)
3. Wyplakowany niesamowicie, a ta podgrzewana przednia szyba w opisie to już pomyłka chyba konkret :P
Pakiet TS on board : )
Obrazek
Sony
Junior Admin

Engine: 1.9 TDI ASV

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kupujemy Inne