Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Awatar użytkownika
kornat
Forumowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 13 lis 2009, 21:48
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI AHF
Skąd?: Tarnobrzeg

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Post autor: kornat »

regii.kr pisze:podobno ginie 30-40 miesięcznie tak mówił kumpel policjant

Ogólnie w małopolskim i śląskim chyba jakaś szajka jest bo tam ginie najwięcej Leonów i czasem Toledo się zgubi.
mati190
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 13 wrz 2009, 19:04

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Post autor: mati190 »

U mnie w Poznanoiu i w okolicach głównie ginie VW Golf i Passat, a reszta to sybolicznie Skode też mi usiłowali zwinąć później sie przerzucili na radio (n a szczęścia mam zdejmowany przedni panel wiec go też nie zabrali) skończyło sie na paru płytach CD ze schowka. Ale straty duze 9rozwalony zamek w drzwiach kierowcy, uszkodzona stacyjka, rozwalony plastik przy radiu na desce rozdzielczej i wybita szyba w drzwiach kierowcy. Więc złodziej zaatakuje akżde auto o ile przedstawia jakąkolwiek wartość.
Awatar użytkownika
dominik
Forumowicz
Posty: 1167
Rejestracja: 04 cze 2009, 21:35
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Kraków

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Post autor: dominik »

regii.kr tak na mój rozum jak by gineło 30-40 leonów miesiecznie w Krakowie to po poł roku by ich wogóle nie było w mieście... czyli obliczjąc to by gineło wiecej niż jedno na dobe...wiec troche nie chce mi sie w to wierzyć
Awatar użytkownika
Roxon40
Moderator
Posty: 4493
Rejestracja: 14 lis 2009, 22:37
Auto: Renault
Model: Laguna III 2.0 140KM PB
Skąd?: Zabrze

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Post autor: Roxon40 »

Giną nie giną i tak będą ginąć czy to Seaty czy inne. Na to nie ma co patrzyć bo idąc takim torem myślenia trzeba by chodzić na pieszo.
Kolego wybierasz to co ci jest potrzebne i bardziej funkcjonalne a czy to będzie Leon czy Toledo to twój wybór.
....... Było 121,8 KM i 253,1 Nm .......
....... Było 137,1 KM i 303,2 Nm .......
....... Było 154,5 KM i 339,7 Nm .......
:diabelek: EcuProject :diabelek:
:one: Jest 140 KM i 195 Nm Pb :582:
mati190
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 13 wrz 2009, 19:04

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Post autor: mati190 »

Wybrałem Toledo szukam tylko egzemplarza w naprawde dobrym stanie a nie odpicowane przed sprzedażą
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Post autor: Tomas »

No to mati190, teraz sobie na spokojnie poczytaj dział "Kupujemy Toledo". Znajdziesz trochę dobrych rad na co trzeba patrzeć przy zakupie. Ważne, żeby nie napalać się na pierwszą lepszą sztukę, którą pojedziesz oglądać. Zawsze lepiej mieć kilka sztuk obejrzane i wybrać najlepiej utrzymaną. Jeżeli po drodze trafisz na leona w idealnym stanie, to nawet się nie zastanawiaj. To są bliźniacze autka, różnica tylko w wyglądzie tyłu autka i rozmiarze bagażnika.
Widzę, że jesteś z Poznania, to w tamtych okolicach nie będzie problemu, żeby jakąś dobrą sztukę znaleźć.
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
mati190
Forumowicz
Posty: 7
Rejestracja: 13 wrz 2009, 19:04

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Post autor: mati190 »

Z zakupem nie bedzie problemu z tym ze najpierw musze sie mojego aktualnego autka pozbyć, a moze ktos z was chce kupić, zadbaną fabie 1 generacji?
Kawasaki
Forumowicz
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:03

Tolek i Leoś do oceny

Post autor: Kawasaki »

Cześć

Szukam dieselka w dobrym stanie, mam 2 upatrzone, byłbym wdzięczny za każde uwagi na ich temat.
http://otomoto.pl/seat-toledo-diesel110 ... 23109.html
http://otomoto.pl/seat-leon-sport-1-9-t ... 78452.html

Czy może ktoś rozkodować VIN tego Tolka?
dude88pl
Forumowicz
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2010, 17:50

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Post autor: dude88pl »

Toledo - brak zaślepki złącza diagnostycznego oraz popielniczki w tyle, niewiem czy gałka zmiany biegów jest oryginalna??? Szkoda że nie ma przednich świateł przeciwmgielnych. Dość niski przebieg jak na diesla choć skoro kupiony i serwisowany w polskim salonie można łatwo to sprawdzić. Świeżo po wymianie rozrządu - mało kto wymienia rozrząd przed sprzedażą :shock:
CO to jest kierownica wielofunkcyjna w tolku??? :-P
Seat Toledo II 1,8 20V Signo + LPG 2003r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Co kupić - Seat Toledo czy Seat Leon ?

Post autor: Sony »

TOLEDO:
1. Przebieg śmiechu warte.
2. Zderzak bez wycięcia na intercooler ? Kiepsko widać i mam takie wrażenie...
3. Emblemat TOLEDO ktoś sobie postanowił usunąć :P
4. Brak zaślepki złącza diagnostycznego.
5. Coś tak jakby było włożone między radio a panel klimatronika w prawym rogu hmmm :-?
6. Brak popielniczki z tyłu.
7. Rączki w drzwiach (te od środka) ściorane jak na ten przebieg...
8. Albo światło się tak odbija albo na masce są jakieś dwie konkretne białe kropy.
9. Wymieniony rozrząd przy 90 tys. :P ? Jak już przedmówca pisał rzadko ktoś wymienia przed sprzedażą ;)

LEON:
1. Brak zaślepek na osłonie silnika oraz brak białych napisów TD oraz 1.9 na owej osłonie :P
2. Świeci się kontrolka otwarcia bagażnika (chyba że był w chwili robienia zdjęcia otwarty to normal :D)
3. Wyplakowany niesamowicie, a ta podgrzewana przednia szyba w opisie to już pomyłka chyba konkret :P
ODPOWIEDZ