Co kupić - Seat Toledo czy Audi ?

adix62

Co kupić - Seat Toledo czy Audi ?

Post autor: adix62 »

Witam poszukuję autka dla siebie. Przymierzam się do Seacika bo bardzo mi się podoba z zewnątrz i technicznie jest bardzo dobry. Czy prowadzenie Toledo jest znacznie gorsze od Audi A4? Prosze o opinię. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2011, 12:59 przez adix62, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomas
Forumowicz
Posty: 815
Rejestracja: 10 lip 2008, 11:29

Co kupić - Seat Toledo czy Audi ?

Post autor: Tomas »

siema
Ja miałem podobny dylemat. Słyszałem, że audi a4 lepiej się prowadzi tylko mnie zraziły do tego autka te aluminiowe wielowahacze, które strzelają na naszych drogach jak głupie. No i kupiłem Toledo II, bo za te same pieniądze kupiłem Tolka 2 lata młodszego i z o niebo lepszym wyposażeniem :) Tolek nie ma wielowahaczów no i naprawy nie są drogie (kupa zamienników, bo audi a3, VW GolfIV i Bora no i Skoda Octavia zbudowane są na tych samych podzespołach co Toledo II).
Jak mawiają daltoniści "Życie jest jak tęcza - raz czarne, raz białe" ;)
Bodek

Co kupić - Seat Toledo czy Audi ?

Post autor: Bodek »

Jeżeli chodzi o moje zdanie to: A4 jest chyba bardziej komfortowa jak to Audi natomiast też i droższa w utrzymaniu, Toledo nie odbiega bardzo od tego komfortu a i części są dość tanie tak jak wspomniał Tomas. Podsumowując A4 nie ma takiego zacięcia sportowego jak Tolek i jest mniej podatna na tiuning bynajmniej optyczny.(taki trochę kredens) ale to jest moje zdanie :D
Awatar użytkownika
Martinez
Forumowicz
Posty: 539
Rejestracja: 28 kwie 2009, 11:31

Co kupić - Seat Toledo czy Audi ?

Post autor: Martinez »

Mój kolega ma Audi A4 z 99roku 90 km diesel. Bardzo fajna jest to audi ale musze wam powiedzieć że wole swojego tolka. nie dlatego że jest o 4 lata młodszy ale dlatego że utrzymanie audi jest bardzo drogie w utrzymaniu no i ma 10 lat a cięzko kupić dobre 10 letnie auto, do tego audi ma bardzo mało miejsca w środku, zwłaszcza z tyłu :)
Bóg stworzył Seata bo wie co to jest prawdziwe piękno... :)

http://toledoclubpolska.pl/viewtopic.php?t=1212
Awatar użytkownika
Sony
Administrator
Posty: 7070
Rejestracja: 20 sty 2009, 20:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI ASV++
Skąd?: Piotrków Tryb.
Kontakt:

Co kupić - Seat Toledo czy Audi ?

Post autor: Sony »

Ja osobiście popieram kolegów. Tak jak pisał Tomas te wielowachacze są dobijające, poza tym Tolek jest autkiem tańszym, a komfort podobny. Wyposażenie super, komfort jazdy super, utrzymanie w porównaniu z Audi A4 SUPER :D That's all ;)
Awatar użytkownika
kristof
Zasłużony
Posty: 712
Rejestracja: 18 maja 2008, 13:35
Auto: BMW
Model: X5
Skąd?: Wolomin

Co kupić - Seat Toledo czy Audi ?

Post autor: kristof »

Jeśli zastanawiasz sie miedzy A4/B5(1995-2001) a Tolkiem drugiej generacji(1999-2004) to w zasadzie odpowiedz jest prosta Toledo , B5 jest z poprzedniej epoki jeśli postawimy ją obok toledo 2 , zarówno pod względem wyglądu jak i wykończenia wnętrza
SMILE
Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: 25 maja 2008, 16:54
Kontakt:

Co kupić - Seat Toledo czy Audi ?

Post autor: SMILE »

Popieram,w środku kupa kanciastych nawiawów,no i doczytaj od czego trzeba zaczać chca wymienic rozrzad :diabel2:
mlody
Forumowicz
Posty: 376
Rejestracja: 01 kwie 2009, 10:15

Co kupić - Seat Toledo czy Audi ?

Post autor: mlody »

nic innego tylko Tolek, ale to tylko moje zdanie. ostateczna decyzja nalezy do ciebie. odradzam a4 ze względu na wielowachaczowe zawieszenie (4 na strone) - kolega ostatnio wymienial i placil okolo 100 od jednego elementu i termostat 3 raz juz gdyz mu lubi padac i nie wiadomo dlaczego. ale nigdy nie wiadomo w jakim stanie kupisz Tolka czy A4 zawsze istnieje ryzyko ze moze sie coś popsuc gdyz poprzedni wlasciciel zaniedbal...
Był: Seat Toledo 1M 1,9 Tdi AGR
Jest: Opel Astra H 1,9 CDTI Z19DTH
Awatar użytkownika
kalafek
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 18 lut 2009, 22:04
Kontakt:

Co kupić - Seat Toledo czy Audi ?

Post autor: kalafek »

kristof pisze: B5 jest z poprzedniej epoki jeśli postawimy ją obok toledo 2 , zarówno pod względem wyglądu jak i wykończenia wnętrza


jeseli wnetrze A4 jest z z poprzedniej epoki to ja ine wiem... jakos dziwnym trafem zarowno materialy jak i spasowanie sa duzo lepsze niz w 1M... dziwnym trafem jakos od 14 lat audi nie zmienilo ogolnej koncepcji tego wnetrza, zmieniaja tylko drobiazgi i odswiezaja materialy... a w Tolku?? dobra deske z 1M zamienili na morze tandetnego plastiku w modelu 1P...

seat=auto dla ludu, audi=klasa premium ot subtelna różnica... :-)

nie zmienia to faktu ze Tolek to calkiem wdzieczne i tanie w utrzymaniu auto... za 4 kółka na atrapie trzeba jednak slono placic...

peace 8-)
Seat Toledo 1M 1.6 16V BCB Signo :)
Ratownik Drogowy PZM :)
adix62

Co kupić - Seat Toledo czy Audi ?

Post autor: adix62 »

Jednak wole Seata. Co prawda skrzypią plastiki ale deska w Toledo jest ładniejsza niż w A4. Nagłośnienie to poezja w porównaniu do śmiecia z A4. sporo jest aut w dobrym stanie. I najważniejsze jest sporo bezpieczniejszy, A4 zdobyla tylko 2,5 gwiazdki w crash teście.
ODPOWIEDZ