Toledo III z silnikiem 2.0 TDI 140KM

Toledo III generacji
ODPOWIEDZ
bart_sc

Toledo III z silnikiem 2.0 TDI 140KM

Post autor: bart_sc »

Panowie przymierzam się powoli do sprzedaży swojego Tolka 1M i rozglądam się za Toledo III. Silnik napewno diesla i teraz mam dylemat. Teraźniejszy tolek to 90 konny "potwór" :-D Teraz myślałem nad 2.0 140 konnym ale... Rożne opinie słyszałem o tych silnikach. Wczoraj rozmawiałem z kolegą który ma Passata właśnie z 2.0 140 konnym silnikiem i jest tragedia. Pękła mu głowica, wymienił dwa wtryskiwacze i jeszcze parę innych rzeczy. Dodam że passat jest z 2007 roku :evil: Rozmawiałem z mechanikiem który pracuje w VW i mówi że nie ma się czego bać. Fakt że czasami zdarzy się przypadek że głowica pęknie ale nie jest to aż tak częste jak jest nagłośniona sprawa. Druga sprawa to skrzynia. Jak spisują się automaty w tych samochodach?? Macie jakieś doświadczenia?? Swoim tolkiem jeżdżę 3 lata i nic się nie dzieje groźnego. Chciałbym żeby nowy nabytek też tak się spisywał. Egzemplarz jakiego szukam to 2005 rok.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2011, 12:18 przez bart_sc, łącznie zmieniany 1 raz.
ADIWWL

Toledo III z silnikiem 2.0 TDI 140KM

Post autor: ADIWWL »

jeżeli chcesz z automatem kupić 5p to wyboru nie masz występuje tylko z 2,0tdi.
co do silnika 2,0 tdi to wydaje mi się ze ma trochę lepszą kulturę pracy poza tym różnicy wielkiej od 1,9 nie odczułem porównuje z paskiem z dsg i moim 1,9 145km. Automacik z tym silnikiem dla mnie super sprawa z lepsza skrzynią nie miałem okazji jeździć.
Co do awaryjności 2,0 niestety nie spotkałem osoby która by nie miała z nim żadnych kłopotów ale to raczej standartowe przypadłości tdi (wtryski turbo dwumas) W aso seat bardziej jednak polecali 1,9.
Moim zdaniem jak chcesz z automatem to niema co się za bardzo obawiać 2,0 tylko musisz szukać zadbanego egzemplarza.
ODPOWIEDZ