Prace serwisowe po stronie hostingodawcy zostały przesunięte na 05.04 od godz. 22 do 06.04 godz. 6 rano. Forum będzie wtedy niedostpęne. Z uwagi jednak na specyfikę prac, czas niedostępności może się wydłużyć.

Toledo III z silnikiem 1.9 TDI

Toledo III generacji
ADIWWL

Toledo III z silnikiem 1.9 TDI

Post autor: ADIWWL »

Witam mam zamiar zakupić nowe autko oczywiście jeżeli uda mi się sprzedać tolka
pierwszym pomysłem był zakup fiata grande punto 1400 jako że skończyłem kurs na instruktora nauki jazdy (egzamin pozostało zdać) ale z drugiej strony dać prawie 40tys za punto trochę drogo więc postanowiłem w przyszłości kupić używane punto lub yarisa.
A teraz muszę kupić autko dla siebie rocznie robię ok 40-50tys km więc na pewno auto nowe kryteria wyboru cena jakość i wyposażenie i wybór padł na http://otomoto.pl/seat-toledo-1-9tdi-su ... 25894.html znalazłem takiego w cenie 61tyś pomimo szukania innych samochodów w podobnej cenie i wyposażeniu nie udało mi się znaleźć
1 co myślicie o toledo 3 jakieś uwagi opinie (poza wyglądem który jest dyskusyjny) ????
2 Jak jest z podniesieniem mocy w silniku tdi 105km (podobnie jak w moim 110km czy trudniej) bo będzie trochę za mało
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2011, 12:16 przez ADIWWL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Toledo III z silnikiem 1.9 TDI

Post autor: tony »

Nowe to zawsze nowe autko - wiesz co masz :)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
Awatar użytkownika
gurszczak
Zasłużony
Posty: 644
Rejestracja: 20 maja 2008, 06:05
Auto: Hyundai
Model: ix35
Skąd?: Grudusk

Toledo III z silnikiem 1.9 TDI

Post autor: gurszczak »

ADIWWL, a popatrz sobie moze na i30 :) w tej samej kasie a tez nowy.
Pozdrawiam Gurszczak

Obrazek

Gurszczak i jego Hultaj
Awatar użytkownika
tony
Zasłużony
Posty: 2725
Rejestracja: 18 maja 2008, 20:26

Toledo III z silnikiem 1.9 TDI

Post autor: tony »

może kolega chce pozostać w klubie :-)
Pozdrawiam użytkowników Seata Toledo. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię.
Serdetschnje posdrawjam Toledziakuf
Tony
beniu1

Toledo III z silnikiem 1.9 TDI

Post autor: beniu1 »

Wiem ze te śilniki w Octaviach II sa felerne i biorą olej znajomy ma i caly czas prkatycznie dolewa i caly czas na serwisie jest moze trafil feler nie wiem ja bym nie polecal tego silnika
Awatar użytkownika
Kuman
Forumowicz
Posty: 64
Rejestracja: 30 sty 2009, 18:04

Toledo III z silnikiem 1.9 TDI

Post autor: Kuman »

beniu1, Konkretnie o jakim silniku mowa? Silniki z Octaviach są takie same jak w VW Seatach i Audi. Poza tym to raczej normalne, że PD żre olej. Znam 2 przypadki nowych Touranów 2.0 TDI 136 i 140 KM (BKD) gdzie trzeba dolewać oliwę między wymianami.

ADIWWL pisze:Jak jest z podniesieniem mocy w silniku tdi 105km


Podobnie jak w Twoim 110 KM albo nawet łatwiej.
Awatar użytkownika
Robo
Zasłużony
Posty: 416
Rejestracja: 12 sie 2008, 13:49

Toledo III z silnikiem 1.9 TDI

Post autor: Robo »

Beniu coś nie tak, to chyba jest stary model silnika i sprawdzony w octaviach I i innych autkach grupy VAG
beniu1

Toledo III z silnikiem 1.9 TDI

Post autor: beniu1 »

konkretnie to 1.9 105KM nie na pompowtryskach taki jaki ten wlasnie egzemplarz jest i caly czas cos z nim jest i jezeli sie nie myle to od 2009 juz go nie produjuja bo to nie wypal i teraz robia na pompie camerlaina Robo on ma octavie II przecierz wiem jaki ma samochod moj znajomy ale w I tez wychodzily w tych nowrzych rocznikach
ADIWWL

Toledo III z silnikiem 1.9 TDI

Post autor: ADIWWL »

ale i30 to inna klasa dużo mniejsze autko.
altea toledo zajęły 1 miejsce w teście niezawodności to mnie trochę zachęca ale zaczynacie mnie straszyć ze taka lipa ten silnik wydawało mi się ze to silnik z poprawionymi błędami starszych tdi zawsze pozostaje 1,6

No i dodatkowy atut pozostania w klubie oczywiście :mrgreen:
beniu1

Toledo III z silnikiem 1.9 TDI

Post autor: beniu1 »

Na twoim miejscu bym szukał jakiegos silnika CDTI nie inego
ODPOWIEDZ