[1L] Zawieszające się obroty - bez dotykania gazu

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
coolz86
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2013, 15:44

[1L] Zawieszające się obroty - bez dotykania gazu

Post autor: coolz86 »

Witam,
po półtora roku użytkowania auta pojawił się mały problem którego nie potrafię sam zdiagnozować.

Sytuacja miała miejsce 2 razy i zdarzała się przy dojeździe do skrzyżowania, hamuje redukuje bieg do 2, i jak wcisnąłem jeszcze raz sprzęglo to obroty silnika rosną i zaweszają się przy 4000. Za pierwszym razem stało się to pod światlami - zglupialem, noga obok gazu a silnik wyje. Bez gazu jakoś ruszyłem z miejsca, auto zaczęlo szarpać, przy wciskaniu sprzęgla podczas zmiany biegu obroty rosły do wspomnianych 4000, zjechalem na pobocze zgasiłem, po chwili odpaliłem silnik i auto chodziło normalnie...
Dzisiaj byla powtórka z rozrywki, z tym że już nie zjeżdżalem na pobocze tylko zwolniłem i w trakcie jazdy zgasiłem silnik i chciałem go odpalić przez puszczenie sprzęgla, ale po przekręceniu kluczyka na poz. zapłonu sam spowrotem wskoczył na obroty bez mojej ingerencji w sprzęglo... I pracował normalnie, żadnych falowan obrotow itp.

Ogólnie auto dotychczas chodzilo normalnie, książkowo trzymalo obroty na 800, zadnego falowania na luzie ani nic. Czasem na zimnym chwile po ruszeniu po nocy czuć lekkie szarpanie.
Nie wiem gdzie szukac przyczyn?
Jutro podmienie filtr powietrza bo jest stary, ale to raczej nie to :P
Zawiesza sie linka gazu? Czujnik polozenia przepustnicy? HELP !

Silnik 1.6 8v 240 tys. przebiegu...
Pozdrawiam,
coolz86
Awatar użytkownika
haszczu
Moderator
Posty: 3380
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:50
Auto: Seat
Model: Leon 1.8T AUQ
Skąd?: Pilzno

[1L] Zawieszające się obroty - bez dotykania gazu

Post autor: haszczu »

coolz86, nie wiem czy pomogę ale we wcześniejszym aucie miałem takie same cuda. Wyczyszczenie silniczka krokowego poprawiła sytuacje na kilka miesięcy. Ostatecznie wymiana na nowy pomogła
Było 1.8 20v AGN 125KM
Było 1.8 20VT AUQ 180KM
Było 1.9 TDI ASV 110KM
Jest Leon 1.8T AUQ 180KM
musiek25
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 13 sty 2009, 19:21

[1L] Zawieszające się obroty - bez dotykania gazu

Post autor: musiek25 »

Może ponowna adaptacja przepustnicy pomoże ewentualne jej czyszczenie, ponieważ w zeszłym roku czyściłem przepustnicę i za pierwszym razem źle ją zaadaptowali co objawiało się zawieszaniem obrotów na 2500tyś. Po ponownym zaadaptowaniu wszystko było już ok. Tylko to mi przychodzi do głowy a po za tym mam ten sam silnik co twój.
adrian2347

[1L] Zawieszające się obroty - bez dotykania gazu

Post autor: adrian2347 »

Mam toledo 1 a o to jaki mam problem jak odpale auto i wystarczy ze lekko przy gazuje np do 1500 i puszcze pedał to same obroty podnoszą mi sie do ok 2000-2500 i nie spadają to samo sie dzieje przy zmianie biegów podczas jazdy ale nie zawsze, czasami jak przyhamuje majac wbity bieg tak ze obroty spadna do ok 1000 i dam na luz to nie idą w górę ale tylko dotknę padału gazu to od razu do 2500 jesli ktos miał taki problem i sobie z nim poradził prosze o pomoc
Awatar użytkownika
irocket
Forumowicz
Posty: 1131
Rejestracja: 03 sie 2013, 12:46
Auto: Seat Toledo 1L
Model: 1.9TDi 1Z
Skąd?: Rzeszów / Krosno

[1L] Zawieszające się obroty - bez dotykania gazu

Post autor: irocket »

Podstawową rzecz, czyli czyszczenie przepustnicy, to robiłeś?
adrian2347

[1L] Zawieszające się obroty - bez dotykania gazu

Post autor: adrian2347 »

wymieniłem i dalej to samo wczesniej miałem to samo ale po jakims czasie obroty spadały a teraz cały czas sie utrzymuja
Awatar użytkownika
myszazwc
Forumowicz
Posty: 292
Rejestracja: 19 lis 2016, 18:07
Auto: Seat toledo 1M
Model: 1.6 16v AUS
Skąd?: Zwierzyniec

Re: [1L] Zawieszające się obroty - bez dotykania gazu

Post autor: myszazwc »

Sprawdź krokowca
No przecież nikt nie obiecywał nam że będzie łatwo
ODPOWIEDZ