[1L] Nie chce odpalić po wymianie podstawy gaźnika

Wszystko o silnikach benzynowych
ODPOWIEDZ
Bartek2811

[1L] Nie chce odpalić po wymianie podstawy gaźnika

Post autor: Bartek2811 »

Witam.

Wystapil u mnie problem z zapaleniem autka chodzi o toledo I 1.8SE +LPG, mianowicie po wymianie podstawy gaznika moocujacej go do kolektora (dobrze mowie.?) po skreceniu wszystkiego nie chce odpalic.... Sprawdzalem czy wszystko tak samo podlaczone, podczas przekrecania kluczyka chcac odpalic czasami zakreci silnikiem ale tylko tak dlugo jak trzymam go na rozruszniku... Wymienione byly tez dopiero co kable, przed usterka wszystko bylo ok.... Wiecie moze czym to jest ssppowodowane.? Oczywiscie na benzynie jak i na lpg jest tak samo... Z gory dziekuje za pomoc.! :)
ghul17
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Wojnicz Małopolska

[1L] Nie chce odpalić po wymianie podstawy gaźnika

Post autor: ghul17 »

pierw kolego przywitaj sie w odpowiednim dziale :-) coś musi byc nie tak z gaźnikiem skoro przed tym było ok trzeba by rozebrać jeszcze raz i sprawdzić
Bartek2811

[1L] Nie chce odpalić po wymianie podstawy gaźnika

Post autor: Bartek2811 »

Przepraszam bardzo, zapomnialem o tym :D to przez to ze tolek mnie zdenerwowal brakiem checi do wspolpracy :P ale czy przez gaznik na LPG tez by nie dzialal.? Moglo sie cos zapchac.? Sam juz nie wiem.... Czyyscilem tam wszystko juz nadal nic. Przeciez swiece nagle by nie przestaly by chyba dzialac....?
ghul17
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:09
Auto: Seat Toledo 1M
Model: 1.9 TDI
Skąd?: Wojnicz Małopolska

[1L] Nie chce odpalić po wymianie podstawy gaźnika

Post autor: ghul17 »

hmm sprawdz iskre ale jak było wszystko ok przed wiec cos jest nie tak po złożeniu gaźnika zasady gaznika ja jeszcze nie przerabiałem moze sie ktoś wiecej wypowie niz ja
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1L] Nie chce odpalić po wymianie podstawy gaźnika

Post autor: remiq »

Masz wersję SE, czyli poliftowy. Silnik to ABS/ADZ czyli wtrysk mono-motronic, a nie gaźnik i tam steruje zapłonem komputer. Może mieć problem z odpalaniem, jeśli jest poskręcany i łapie lewe powietrze, odpiął się jakiś kabelek od cewki zapłonowej, rozdzielacza (czujnik Halla) lub przestawił zapłon. Pozostałe opcje, które przychodzą mi do głowy dotyczą tylko benzyny.

Iskra i paliwo jest?
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
Bartek2811

[1L] Nie chce odpalić po wymianie podstawy gaźnika

Post autor: Bartek2811 »

Dziekuje za liczne odpowiedzi, dobrze znalezc sie na forum ktore zyje :) otoz z powodu braku czasu auto poszlo do mechanika iii..... Problemem okazala sie pompa paliwa.... Zadziwilo mnie to no ale po wymianie auto chodzi jak marzenie :) pozostal jeden drobny problem z uciekajacym pedalem gazu z pod nogi.... takze przy redukcji biegow ale gdzies czytalem o tym tu na forum wiec zaraz znajde :D Wielkie dzieki za wszelakie odpowiedzi i checi pomocy :)
Awatar użytkownika
remiq
Zasłużony
Posty: 2973
Rejestracja: 04 kwie 2009, 21:55
Auto: Passat B5/Octavia 1U
Model: 1,9TDI AJM/1,9TDI AGR
Skąd?: Świętochłowice

[1L] Nie chce odpalić po wymianie podstawy gaźnika

Post autor: remiq »

Jak ucieka pedał spod nogi, to może sprężyna przepustnicy, pedału gazu, albo linka się przyciera w pancerzu.
Możemy wróżyć z fusów, ale najpierw musimy je POMACAĆ

Były: Seat Toledo 1/,6i=>1,9D '94 |Audi 80 B4 2,0E '91 | Citroen Saxo 1,5D '99
Jest: Volkswagen Passat B5 1,9TDI '00 | Skoda Octavia 1U 1,9TDI '99
ODPOWIEDZ