[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Wszystko o silnikach benzynowych
jarek1
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2012, 15:40

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: jarek1 »

odpiąłem kostke w zbiorniczku wyrównawczym i wyczyściłem to wejście w kostce jak i w zbiorniczku innych blaszek nie zauważyłem ,ale i tak nie zauwazyłem też zabrudzen:)
po czym odpaliłem silnik i pojechałem.Jechałem z 15 km i kontrolka nie mrygała :D ....do czasu gdy nie najechałem na hoopka i troszke za szybko bo delikatnie trząsneło samochodem i wtym momencie kontrolka zaczeła mrygać :/
Może to jest znak ,ze coś gdzieś nie łączy i podczas wstrząsu sie znów obruszało ????
jarek
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: szymekgd »

Sprawdz i przeczysc/przesmaruj wtyczki,wg.schematu to czujnik f66 i jest podlaczony do masy oraz zegarow na pinie 2/28
jarek1
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2012, 15:40

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: jarek1 »

witam po dłuzszej przerwie....przyczepiłem sie do tematu wiec wypadałoby odpowiedziec co było przyczyną w moim seaciku problemów o których pisałem.
obroty nie schodziły na niskie tylko wisiały pomiedzy 2000 a 3000 RPM silnik nie wracał na niskie obroty przez silniczek tzw krokowy.
Została jeszcze kwestia częstego migania czerwonej kontrolki temperaury....czujnik wymieniony a historia sie powtarza....zauwazyłem jednak ze silnik szybciej sie grzeje a wiatrak sie nie załącza.jutro jade do elektryka.:)
jarek
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: siwy_a1 »

jarek1 u mojego ojca w 1L 1,6 AFT czujnik wymieniany kilka razy, a kontrolka i tak często mruga :-/ Pozostało się przyzwyczaić ;-)
siwy_a1
guciek91
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:23

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: guciek91 »

Panowie co do 1L z »migająca kontrolka temp, sprawdźcie zegary tam wylewały się kondensatory i przez to świrowały kontrolki, częsta i typowa usterka. Sam to przerabiałem w poprzednim tolku.
Była Nexia 1.5 8V 75KM ;)
Było Toledo 1L 2.0 8V 115KM automat !
Jest Toledo 1M 1.9 TDi 110KM :)
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: siwy_a1 »

guciek91 dzięki za podpowiedź :) A powiesz jak to zdiagnozować? da się na oko? ;)
siwy_a1
szymekgd
Forumowicz
Posty: 4280
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:22

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: szymekgd »

siwy_a1, kolega napisal o 1L, ale na "oko" da sie zdiagnozowac, rozbierasz i szukasz napuchnietych/wylanych "walcow" ;)

ps rozbieralem licznik 1L z 97r i nie przypominam sobie elektrolitow tradycyjnych, raczej byly w wersji smd...
guciek91
Forumowicz
Posty: 90
Rejestracja: 22 kwie 2011, 23:23

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: guciek91 »

Z tego co kojarze to są tradycyjne i to chyba były od strony wskazówek jak dobrze pamiętam. Tak jak kolega wyżej napisał napuchnięte lub wylane walce heh.
Była Nexia 1.5 8V 75KM ;)
Było Toledo 1L 2.0 8V 115KM automat !
Jest Toledo 1M 1.9 TDi 110KM :)
siwy_a1
Forumowicz
Posty: 326
Rejestracja: 25 lis 2009, 01:25

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: siwy_a1 »

szymekgd dzięki za czujność :-D ale wszystko się zgadza. Mój ojciec ma 1L i dzięki Waszej podpowiedzi, to u niego będę szukał "walców" ;-)
siwy_a1
jarek1
Forumowicz
Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2012, 15:40

[1M] Obroty same rosną, samochód sam przyśpiesza

Post autor: jarek1 »

Dzięki za podpowiedż :-> ,rzeczywiście mechanik też powiedział ,ze problem lezy w zegarach. .
jarek
ODPOWIEDZ